bzdetne przepisy

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

bzdetne przepisy

Post autor: paapas »

oglądałem dziś pirata na tvn turbo i co mnie ździwiło wkurzyło, gość dostał mandat(pomijając ten za prędkość) za to że jedzie sobie lewym pasem na autostradzie ( tłumaczenie miśka że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny) przepis przepisem ale gdzie tu rozum? ok zgodzę się jak jedzie taki delikwent i ciągnie za sobą sznur samochodów, ale tu żadnego za nim, przed nim ani na pasie z boku więc o co chodzi?
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

wiesz jeśli nie było nikogo na pasie prawym to po co jechać lewym? Inna jest sytuacja gdy co 2 tiry musisz wbijać się na prawy to lepiej przelecieć lewym i zjeżdżać tylko wtedy gdy za Tobą jest sznur aut :evil:


A miśki maja watę w głowach i nie zawsze wiedzą co czynia :-P :mrgreen: :mrgreen:
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

orba pisze:wiesz jeśli nie było nikogo na pasie prawym to po co jechać lewym?
no ok, ale powiedzmy mam taką zachciewajkę, nikomu nie przeszkadzam...
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

KODEKS DROGOWY - RUCH DROGOWY
Ruch pojazdów - zasady ogólne

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

6. Kierujący pojazdem znajdującym się na części jezdni, po której jeżdżą pojazdy szynowe, jest obowiązany ustąpić miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

paapas a to na śródce ostatnio bardzo Miśki sie nudzą wiec może opowiesz im o swoich zachciewajkach :-o a oni opowiedzą Ci o swoich punktach :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-12-16, 23:10 ]
nie pytaj miśków na śródce, Krecik wie lepiej i nie wlepia punktów za zachciewajaki :mrgreen:
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

orba pisze:Krecik wie lepiej i nie wlepia punktów za zachciewajaki :mrgreen:
no to wiemy gdzie pracuje krecik :mrgreen:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 2259
Rejestracja: 2008-06-09, 12:23
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Krecik »

kgb14 pisze:no to wiemy gdzie pracuje krecik :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-12-16, 23:23 przez Krecik, łącznie zmieniany 1 raz.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Krecik -wiesz jakby co to my się znamy :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-12-16, 23:26 przez orba, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

orba pisze:paapas a to na śródce ostatnio bardzo Miśki sie nudzą wiec może opowiesz im o swoich zachciewajkach :-o a oni opowiedzą Ci o swoich punktach :mrgreen: :mrgreen:
pomyślę :mrgreen:
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

podstawawa zasada jediesz pasem pierwszym wolnym od prawej tak jak na zachodzie pojedz se tak na zachodzie to zobaczysz mandat to ci oczy zbieleja masz jechac pierwszym wolnym pasem od prawej i tyle i nkogo nie interesuje ze jedziesz sam pusta autostrada :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

krecik0001, zaznacz właściwe : P , R , L , § :mrgreen:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Znajomy, za jazdę lewym pasem, z prędkością przekraczającą dopuszczalną, w Szwecji, zapłacił najwyższy w swoim życiu mandat. Na "polskie pieniądze" coś ca 7 tyś PLN. I dodatkowo poinformowano go, że gdyby był tutejszym, to za samo przekroczenie prędkości straciłby prawko :-P
Generalnie, na naszych drogach (moja ocena) panuje całkowity brak kultury i poszanowania innych użytkowników. Dodatkowo, co widać w miastach, kierowcy nie "współpracują" ze sobą, w myśl za sady... ja jadę... po mnie choćby potop... :-D
Ot, szara rzeczywistość...
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

aixen pisze:Generalnie, na naszych drogach (moja ocena) panuje całkowity brak kultury i poszanowania innych użytkowników.
Inaczej mówiąc panuje wszechobecne chamstwo :evil:
aixen pisze:Dodatkowo, co widać w miastach, kierowcy nie "współpracują" ze sobą, w myśl za sady... ja jadę... po mnie choćby potop...
Ruszanie ze skrzyżowania za póżno po pojawieniu się zielonego światła,brak uprzejmości na drodze,cwaniactwo,piractwo to tylko niektóre grzechy kierowców w naszym kraju :!: :!: :!:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

mnie chyba tylko jedno zachowanie doprowadza do wściekłości a mianowicie : zwalniasz bo ktoś nie może wyjechać z osiedla, uśmiechasz się , machasz dłonią zachęcając do włączenia się do ruchu i odblokowania wyjazdówki a ta osóbka wyjeżdża i nawet na podziękowanie nie mignie :evil: no wtedy to pojechanie w duchu od larw i inne epitety to pikuś

Wbrew prawu?-ok ale czasami wypuszczenie jednego auta z podporządkowanej nie wiele zmienia dla mnie a ludziki nie stoją w nieskończoność, zresztą tiry przed rondami jeśli jest taka możliwość też przepuszczam :-)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Kiedyś miałem taką sytuację w nocy że poginałem cały czas lewym po jednej z głównych ulic w Kielcach a za mną 'niezauważalne' Misie :D dojechałem do świateł a jeden z nich szyba w dół i pyta czemu cały czas sunę lewym jak prawica wolna. Ja mu na to że mam Sokowirówkę a nie terenówę i że lejąc paliwo płacę akcyzę za stół a nie za tory... przeprosił i życzył miłego wieczora ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”