Ciekawe miejsca

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

mk61 pisze:A krzyczałeś do wodospadu?
Krzyczałem :mrgreen:
A płynąłeś na tych śmiesznych tratwach :?: :?: :mrgreen:
mk61 pisze:A w Polsce polecam Kudowę Zdrój, Karpacz
Ja mam rodzinkę pod Jelenią Górą i w Jeleniej Górze,także w Karpaczu bywałem codziennie.
Bardzo fajne okolice i góry w których się zakochałem,łaskawe dla pieszych wędrówek.
Jadę tam w tym roku na Sylwestra :!: :!:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
KyRy
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-30, 13:48
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

Post autor: KyRy »

Norbi_Zgierz pisze:Z ciekawych miejsc w których byłem,a znajduje się blisko od granicy Polskiej to Skalne Miasto w Czechach
Powtwierdzam! Naprawdę polecam tam się wybrać :-)
Uniden Pro520XL + ML-145 na Xedosie 6 :)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

co do siekawych miejsc to ty KyRy studjujesz w ciekawej okolicy jakis czas temu bylismy poszalec z kumplami w tamtych okolicach na rowerach super miejsca i do tego prawie zero ruchu a glupizna na maxa no i fajne jaskinie w okolicy z II wojny swiatowej po niemieckie
Obrazek
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Ja z moich okolic polecę zamek Krzyżtopór, w Ujeździe w świętokrzyskim...


Zdjątko mojego autorstwa :

Obrazek

Pałac Krzysztofa Ossolińskiego....tajemniczy..
okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a 4 narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów...

Niedługo zaczynają się pracę nad odbudową do czasów świetności, zamek pochodzi z okresu w którym polska była potęgą, a sam Krzyżtopór nazywany był drugim Luwrem. Zaś Ossoliński był najbogatszym człowiekiem Europy.

Lokalizacja
50° 42' 48.4992" N, 21° 18' 38.9376" E


i po słowackiej stronie Tatr :

Łomnica (Lomnický ątít) wynosi 2632m i zaliczany jest do najbardziej wyszukiwanych szczytów w Wysokich Tatrach. Przez wielbicieli tego przepięknego pasma górskiego należy Łomnicki Szczyt do najbardziej znanych i najpopularniejszych. Pierwsze letnie wyjście datuje się w roku 1793, pokonał go podróżnik Robert Townson z Doliny Zimnej Wody (Malá Studená dolina), wyjścia zimowe są znane aż od roku 1891. Od roku 1940 jest Łomnica dostępna również dla turystów dzięki wiszącej kolejce linowej z Tatranskiej Lomnicy, co uczyniło z Łomnicy najbardziej frekwentowany szczyt w Tatrach. Na wierzchu znajduje się również astronomiczna oraz meteotologiczna placówka i stacja telewizyjna.

Na sam szczyt wiezie nas kolejka linowa niezapomniane wrażenie, ale tylko dla ludzi lubiących adrenalinę, i przepiękne widoki :) polecam

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2009-01-04, 21:02 ]
Obrazek

Obrazek


więcaj :

http://www.lanovky.sk/?page=foto&fgal=s ... r=skalnate

[ Dodano: 2009-01-04, 21:11 ]
dodam informację że koszt takiego wjazdu od osoby dorosłej to 33€ czyli dosyć sporo, ale warto... gwarantuję :)

W cenie jest przejazd na wysokość ok. 500 m. od stacji bazowej... trwa to ok. 20 min... już to jest bardzo ekscytujące 15m nad ziemią dyndamy w 4-osobowych skrzynkach ;) które gdyby tylko się urwały... pewnie były by 4-os. mogiłą :P

potem na 1 poziomie chwila czasu, w zależności od biletu możemy jechać wyżej lub zostać :) i rozkoszować się widokiem jeziora i tatr lub iść na całość i 15-20 osobowym wagonikiem wielkości busa pojechać na wysokość 2600 m i zobaczyć coś czego opisać się nie da ;)
tam mamy wyznaczony czas ok. 25.m w którym kolejka pojedzie w dół po kolejną partię ludzi wróci i zabiera nas z powrotem ;)

dalej mamy nieograniczony czas na 1 poziomie i potem powrót do stacji bazowej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia79
Posty: 78
Rejestracja: 2009-07-03, 20:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gosia79 »

Ja duzo podróżuje po Polsce ostatnio odwiedziłam Ogrodzieniec, Mirów, Biskupin i polecam duzo miejsc bym musiala jeszcze wymienic ktore sa godne odwiedzin ale wszystkiego naprawde nie pamietam. Skalne Miasto w Czechach tez odwiedziłam i jakie skaly tam ogromne to ja bylam pod jeszcze wiekszym ich wrazeniem, Podziemne miasto Osówka w Gorach Sowich tez warto zobaczyc. W wolnej chwili wrzuce pare fotek z moich wypraw :-)
Awatar użytkownika
fakaa
Posty: 74
Rejestracja: 2009-06-21, 09:28
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: fakaa »

Wiele jest miejsc w Polsce godnych uwagi i obejrzenia .
Ja osobiście zapraszam do Tumu :
Tum – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łęczyckim, w gminie Góra Świętej Małgorzaty, na prawym brzegu Bzury, około 2,5 km na wschód od dzisiejszego centrum Łęczycy.
Oprócz warownego dwunastowiecznego kościoła romańskiego we wsi znajduje się, tuż obok niego, mały drewniany kościółek parafialny z XVIII wieku (powstał w czasie przebudowy kolegiaty przez architekta Efraima Szregera) pod wezwaniem św. Mikołaja. Obok kościółka posadzono w 1999 dąb na pamiątkę sprowadzenia do Tumu relikwii św. Wojciecha. W pobliżu Szwedzka Góra - gród z VI w., będący stolicą plemiennego Państwa Łęczycan i siedzibą Bolesława Krzywoustego w czasie wojny ze Zbigniewem. Cmentarz parafialny kryje groby miejscowej szlachty i duchowieństwa, a także kwatery żołnierzy poległych w 1914 r. i w czasie Bitwy nad Bzurą w 1939 r. Po 2003 roku żelbetowy strop został osłonięty stropem drewnianym.

Jak i oczywiście do Królewskiego miasta Łęczycy siedziby diabła Boruty jak i wielu innych ciekawych rzeczy związanych z historią tego miasta, a naprawdę jak na tak małe miasteczko ma bardzo bogatą historię.
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

polecam osowke bylem tam na rowerze super miejsce
Obrazek
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

W naszych stronach niema takich szczytów , ale też są fajne miejsca:
http://www.fototrip.pl/galeria,737.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

mala prosba do Marcina przejdz-przejedz sie na trase DH i pstryknij troche fotek plis
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

e bryka na rowerach jak sie zapytasz pewnie beda wiedziec gdzie to jest to tez na youtube filmik z tej traski
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

Obrazek
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

A czy ktoś może polecić pole namiotowe nad morzem, koniecznie na polu muszą być drzewa dające cień, nie interesują mnie pola podobne do patelni.

Za adresy, linki itd itp serdecznie z góry dziękuję :)

Pozdrawiam
Kamil
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Lubiatowo - atrakcji brak, plaża pusta.

Ten co zna tą miejscowość - jeździ tylko tam.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Caps

Post autor: Caps »

Zapraszam w Teplickie Góry do Skalnego Miasteczka
Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

SZEROKI OSTROW / ZDORY

Post autor: misiekELBLAG »

"Półwysep Szeroki Ostrów w pobliżu wsi Zdory, to jedyne w swoim rodzaju miejsce w Polsce posiadające taki widok na jezioro śródlądowe. Stojąc na sąsiadujących ze sobą dwóch wzniesieniach mamy widok na olbrzymią część Śniardw - największego jeziora w Polsce. W kierunku południowym widać przesmyk na jezioro Seksty oraz półwysep Kaczor, centralny widok obejmuje wyspy Pajęczą i Czarci Ostrów.

Nie widać stąd jedynie wschodniej części "mazurskiego morza".


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s ... 7&t=h&z=12



Chyba nikt jeszcze nie nadawal z tych 2 wysp na srodku jeziora - mam zamiar byc pierwszy ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka”