Drugi zakup urządzenia GPS

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Wojtek KR pisze:Jak garmin nie ma map topograficznych ? i to dobrych?? :roll: - ma - są płatne, Topo Polska i starsza GPmapa jak poszukać to znajdziesz w sieci miejsca do ich zassania z witaminką. Darmowa UMP pcPL nie ma pełnego pokrycia i ma dalej sporo błędów, brak jej też opcji dostępnych w mapach komercyjnych. Mam i korzystam zarówno z Topo jak i z GPmapy z eTrex20 - UMP -fajny projekt ale wiele mu jeszcze brakuje.
GPMapa TOPO-bardzo dobra, ale dawniej, teraz już mocno nieaktualna, poza tym Imagis to nie Garmin, wzięli rozwód i to dawno temu. TOPO Poland to chłam za dużą kasę (taki President Teddy), na siłę wciskany do outdorowców. Porównaj ją z Pl Topo z e-Azymut, do tego nakładka "Ścieżki Pl" -projekt społecznościowy, bądź z UMP Topo Zresztą to są raczej mapy turystyczne, z topograficznymi mają niewiele wspólnego.
UMP,faktycznie nie ma pełnego pokrycia szczegółowego, ale dużo mu nie brakuje. A co do błędów, to może się tak wydawać ze względu na zmiany kategoryzacji dróg lub wyłączeniem z routingu spowodowane remontami, zamknięciami odcinków dróg. Zresztą napisałem: prawie cała Polska.
Po więcej informacji zapraszam na Garniaka
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

AntekPabianice pisze:
Kasztelan pisze:W Neonet będzie od czwartku za 370 zł 5 calowy Garmin Nuvi 50 LM z dożywotnią aktualizacja map, 22 kraje Europy środkowo-wschodniej, ostrzeżenie przed fotoradarami, asystent pasa ruchu. Cena myślę dobra.
Myślę, że niezła, chociaż to tylko Europa środkowo-wschodnia. Wcześniej przy aktualizacji nüMaps Lifetime™ Europe niezależnie od wersji mapy na Europę, aktualizowałeś do całej Europy, a nie dany region. Teraz niestety nie.
A z tym ostrzeżeniem przed fotoradarami, to chwyt marketingowy. Na szczęście nie są to ostrzeżenia wpisane w mapę, tylko, jak to w Garminach, w osobnym pliku i można to wywalić lub wyłączyć, a wrzucić plik POI.gpi (na Polskę "wersja gotowiec ze strony http://ump.waw.pl/wszystkie.html)
Kasztelan pisze:Druga sprawa w kwestii tech, czy ktos z Was wgrywał do Garmina dodatkowe mapy, przykładowo fabrycznie Europa środ-wsch, a wgrać Europę zach i czy to nie wpłynie na utratę dożywotnich aktualizacji.
Mapa wgrana fabrycznie jest w pliku gmapprom.img + dodatkowe pliki związane z junction view, asystentem pasa, budynkami 3D (landmarki), dodatkowe mapy wgrywa się w plikach gmapsupp.img, gmapsup1.img i gmapsup2.img (odpowiednio na karcie pamięci gmapsupp.img i gmapsup1.img) w folderze "garmin" - dla starszych odbiorników, dla nowszych: jakakolwiek nazwa *.img w folderze "map".
Przy takich samych mapach (z tym samym FID) ważne jest, żeby odpowiednie regiony się nie dublowały, bo wtedy ZONK.

@Kasztelan, jak masz konkretne pytania, to pisz na PW.
AntekPabianice dzięki za odp, będę pamietał o PW ;).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Z tymi trasami pieszymi odchodzicie od tematu...
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

Posiadam lark 43.1 lark 50,3 i tomtom xxl i według mnie to stawiam na lark43.1 potem tomtom xxl(tutaj przegrywa tylko ze względu na wartoś zakupu ale mapki ma świetne 27 krajów pokrycie map,tutaj aktualizacja map za 180zł/rok)lark jak lark mapki można wgrać samemu AM,ale padła mi ładowarka,jakość -cena wiadomo coś z a coś,brat ma garmina i też ładnie się pracuje na nim
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

Jesli duzo jezdzisz to ja jednak sklanialbym sie na zakup tomtoma z dozywotnia aktualizacja map.
Znajdzie sie cos prostego , jak i taki z glosowym wybieraniem i polaczeniem online.
Na pewno niejest to tanie rozwiazanie , ale jakosc kosztuje.Na pewno nie jest to rozwiazanie dla sporadycznego kozystania .
scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: scifo »

mig25 pisze:tomtoma z dozywotnia aktualizacja map
którego mapy niestety w momencie aktualizacji są nieaktualne. Niestety, ale Tomtom olewa Polskę jeśli chodzi o aktualizację. Na zachód Europy - i owszem bardzo dobry. Zresztą te same mapy mam w swojej fabrycznej nawigacji w samochodzie i dlatego jeżdżę z przyklejoną do szyby Automapą - pomimo jej wad.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

Ale byla aktualna miesiac przed wydaniem... Nie popadajmy w skrajnosc.Podlacz orginalnego Tomtoma do kompa ,odpal program , to Ci sie zaktualizuje :-) Z piratem trzeba czekac do nastepnego wydania.
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Najlepsza navi jaką miałem to becker. Super wykonanie, świetny głośnik, solidny uchwyt (mam go do dzisiaj), ładowarka nie wprowadzająca żadnych zakłóceń. Śmigałem z AM po PL i oryginalnymi mapami po całej europie bez najmniejszych problemów. Niestety, jest drogi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze GPS-y”