Drugi zakup urządzenia GPS

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
aafrica
Posty: 91
Rejestracja: 2012-05-30, 00:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Drugi zakup urządzenia GPS

Post autor: aafrica »

Szukam jakiegoś sensownego urzadzenia. Miałem do tej pory GoClever ( jakis taki nawet wyższy model), ale wykonanie tandetne, wymieniłem chyba 4 uchwyty, bo pękały na potęge i podczas wpisywania adresu ekran faklował jak Bałtyk w czasie sztormu.
W związku z tym mam pytanie:
Jakie urządzenie polecacie obecnie?
Priorytety:
1. Solidne wykonanie, sensowny uchwyt (niepękający), bo dośc często odpinam i wpinam urządzenie.
2. W miarę szybki procesor. GoClever na Automapie czasami dość długo się zastanawiał nad wyznaczeniem trasy.
3. Ekran ok 5 cali ( nie potrzebuje większego)
4. Nie musi mieć żadnych bajerów typu transmiter, możliwość oglądania filmów itp. Ma to byc tylko nawigacja.
5. Możliwość instalowania różnych map.
6. Cena nie musi być najniższa, ale raczej wolałbym coś niezbyt drogiego.

Co możecie polecić w związku z moim pytaniem?

I następna kwestia, jakie mapy proponujecie?
Miałem do czynienia z automapą i TomTomem. I wg mnie Automapa nie spełnia moich oczekiwań jesli chodzi o nawigowanie po Europie. Wyznacza wg mnie dziwne trasy ) oczywiście nie zawsze, ale czasami, oprócz tego zdarzało się podawać komunikat, że jestem poza trasą,którą sama wskazała kiedy np. jechałem autostradą i w zasadzie innej drogi nie było).
Może macie jakieś doświadczenia z mapami, które świetnie sprawdzają się zarówno w Europie jak i Polsce?
Jaka karta pamięci byłaby wskazana, gdybym chciał wgrać 2-3 różne mapy w pełnej wersji?
_________________
Uniden 520 xl Made in Philliphines
Jackson I
Sirtel Santiago 1200
WA-27
Densei 2018 Turbo
Farun 1818 mod
DM-4000 mod
Farun 1818 mod Astronom
Alan 18
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Mam i polecam Larka 50,3 a jak mapa po Polsce to AM, lark nie ma żadnej blokady, wgrywasz mapę na kartę, wskazujesz w ustawieniach aplikację i śmiga...ma też fajny matowy wyświetlacz.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
aafrica
Posty: 91
Rejestracja: 2012-05-30, 00:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: aafrica »

Wojtek KR pisze:Mam i polecam Larka 50,3 a jak mapa po Polsce to AM

Tylko, że większość tras jeżdże po Europie. Chociaż jeśli jadę przez Polskę, to faktycznie nawiguję AM.
Uniden 520 xl Made in Philliphines
Jackson I
Sirtel Santiago 1200
WA-27
Densei 2018 Turbo
Farun 1818 mod
DM-4000 mod
Farun 1818 mod Astronom
Alan 18
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 415
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BIBI »

Ja korzystam z Garmina na Europę super, na Polskę mapa nie najlepsza do AM jej sporo brakuje. Serwis tej firmy jest super - to moje drugie urządzenie z tej marki. Jeżeli masz jakieś problemy w czasie gwarancji to po prostu jest wymiana bez zbędnego pytania.
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Garmin świetny - polecam ale do pieszych wędrówek po Polsce, ma świetne mapy topograficzne.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Może Navroad Reco oprócz nawigacji masz kamerę do rejestracji drogi (takie trochę 2 w jednym) albo Navroad Vivo ST 6' ewentualnie większa Navroad Leeo ST 7' obie mają wbudowany tuner DVB-T i można podłączyć kamerę cofania.
Kolega to ma i sobie chwali.
Do tego AutoMapa - osobiście używałem w Słowacji, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i okazjonalnie w Grecji i zawsze prowadziła bez niespodzianek.
Osobiście używam Pentagrama (nie pamiętam modelu - z bluetoothem i transmiterem FM) i jestem zadowolony. Największą wadą jest chyba brak płynności (co mi osobiście nie przeszkadza) i to że transmiter ma ograniczony zakres, a bluetooth nie odczytuje numerów z książki (prawie tych funkcji nie używam bo wole zwykłą słuchawkę BT).
Jak będę zmieniał to prawdopodobnie na NavRoada Leeo ST
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
aafrica
Posty: 91
Rejestracja: 2012-05-30, 00:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: aafrica »

BeBek, Dzięki za odpowiedź, ale ja naprawde nie potrzebuje żadnych bajerów, typu kamera, czy transmiter.
Sama nawigacja wystarczy :-P
Uniden 520 xl Made in Philliphines
Jackson I
Sirtel Santiago 1200
WA-27
Densei 2018 Turbo
Farun 1818 mod
DM-4000 mod
Farun 1818 mod Astronom
Alan 18
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Leeo ST fajny ... Ale drogi ponad 600zł, lark kosztuje 150-170..
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

W Neonet będzie od czwartku za 370 zł 5 calowy Garmin Nuvi 50 LM z dożywotnią aktualizacja map, 22 kraje Europy środkowo-wschodniej, ostrzeżenie przed fotoradarami, asystent pasa ruchu. Cena myślę dobra.

Druga sprawa w kwestii tech, czy ktos z Was wgrywał do Garmina dodatkowe mapy, przykładowo fabrycznie Europa środ-wsch, a wgrać Europę zach i czy to nie wpłynie na utratę dożywotnich aktualizacji.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ArekTrzcianka
Posty: 123
Rejestracja: 2008-08-10, 17:56
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Post autor: ArekTrzcianka »

aafrica,
Ja już ci napisałem odpowiedź i ty wiesz gdzie.
Żadne firmówki typu TomTom , Garmin.
Przy zakupie patrz na procesor powyżej 600MHz.
Przerabiałem Larki slarki i inne chińskie wynalazki za góra 250zł i nawet nasza kochana Automapa się na tym przycina.
Co do map to fakt Tomtom nieźle prowadzi ale trzeba trafić na taki model co ma dożywotnią aktualizację map za FREE no i cena powyżej 500zł.
Ja osobiście jeżdżę na iGO Primo gdzie mapy można ściągnąć nawet z Chomika i 90% kierowców ciężarówek właśnie tego używa.
Polecam Modecom MX3 HD ( używam ) lub Modecom MX3 .
Wykonanie super i praca procka naprawdę radzi sobie ze wszystkimi mapami no i wgrać można wszystko.Dodatkowo obudowa jest gumowa co w przypadku upadku nawigacji bardzo się przydaje.
Pozdrawiam i mam nadzieję się przyda moja skromna opinia
Mobil: Jackson I + Zetagi b550p +
Santiago 1200

Baza: Icom ic-7300 + delta 86m
Kenwood tm-d700 + Lafayette uv200
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 415
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BIBI »

Ja w Garminie standardowo jeżdżę po Polsce na darmowej mapie UMP - jest szybciej aktualizowana i całkiem OK. Za granicą używam oryginalnej mapy od Garmina.
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Ja mam Larka i jest OK, jeździłem z nim po germańcach i NL i mnie nie zawiodła, na pokładzie automapa (zawsze najnowsza :-) ) jeździłem też z garminem po niemczech - żenua, oraz tom tomem - również żenua i na dodatek droga :-)

Wg. mnie nie warto pchać zbyt wielkiej kasy w sprzęt.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Kasztelan pisze:W Neonet będzie od czwartku za 370 zł 5 calowy Garmin Nuvi 50 LM z dożywotnią aktualizacja map, 22 kraje Europy środkowo-wschodniej, ostrzeżenie przed fotoradarami, asystent pasa ruchu. Cena myślę dobra.
Myślę, że niezła, chociaż to tylko Europa środkowo-wschodnia. Wcześniej przy aktualizacji nüMaps Lifetime™ Europe niezależnie od wersji mapy na Europę, aktualizowałeś do całej Europy, a nie dany region. Teraz niestety nie.
A z tym ostrzeżeniem przed fotoradarami, to chwyt marketingowy. Na szczęście nie są to ostrzeżenia wpisane w mapę, tylko, jak to w Garminach, w osobnym pliku i można to wywalić lub wyłączyć, a wrzucić plik POI.gpi (na Polskę "wersja gotowiec ze strony http://ump.waw.pl/wszystkie.html)
Kasztelan pisze:Druga sprawa w kwestii tech, czy ktos z Was wgrywał do Garmina dodatkowe mapy, przykładowo fabrycznie Europa środ-wsch, a wgrać Europę zach i czy to nie wpłynie na utratę dożywotnich aktualizacji.
Mapa wgrana fabrycznie jest w pliku gmapprom.img + dodatkowe pliki związane z junction view, asystentem pasa, budynkami 3D (landmarki), dodatkowe mapy wgrywa się w plikach gmapsupp.img, gmapsup1.img i gmapsup2.img (odpowiednio na karcie pamięci gmapsupp.img i gmapsup1.img) w folderze "garmin" - dla starszych odbiorników, dla nowszych: jakakolwiek nazwa *.img w folderze "map".
Przy takich samych mapach (z tym samym FID) ważne jest, żeby odpowiednie regiony się nie dublowały, bo wtedy ZONK.

@Kasztelan, jak masz konkretne pytania, to pisz na PW.
Wojtek KR pisze:Garmin świetny - polecam ale do pieszych wędrówek po Polsce, ma świetne mapy topograficzne.
Garmin raczej nie ma, mapy są dostępne w sieci, większość za free.
A używałeś/oglądałeś UMP-a? Świetnie zrobiona prawie cała Polska, wszelkie komercyjne mapy się chowają. A jak nie ma jakiejś drogi, to rysujesz ślad, wrzucasz na Flayspray i na drugi dzień już jest :mrgreen: .
Która nawigacja oferuje coś takiego?
Pozdrawiam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Qn666
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-12, 16:23
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Qn666 »

Ja posiadam modecoma mx2 hd i jestem bardzo zadowolony. Ekran 5 cali w zupełności wystarcza, wgrana AutoMapa EUROPA nie zacina się w ogóle (wystarczy wyłączyć animacje AM) wszystko działa tak jak powinno :-P
Mobil: President Harry III + president ohio
Moje radyjko
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Antek2000 pisze:
Wojtek KR pisze:Garmin świetny - polecam ale do pieszych wędrówek po Polsce, ma świetne mapy topograficzne.
Garmin raczej nie ma, mapy są dostępne w sieci, większość za free.
A używałeś/oglądałeś UMP-a? Świetnie zrobiona prawie cała Polska, wszelkie komercyjne mapy się chowają. A jak nie ma jakiejś drogi, to rysujesz ślad, wrzucasz na Flayspray i na drugi dzień już jest :mrgreen: .
Która nawigacja oferuje coś takiego?
Pozdrawiam
Jak garmin nie ma map topograficznych ? i to dobrych?? :roll: - ma - są płatne, Topo Polska i starsza GPmapa jak poszukać to znajdziesz w sieci miejsca do ich zassania z witaminką. Darmowa UMP pcPL nie ma pełnego pokrycia i ma dalej sporo błędów, brak jej też opcji dostępnych w mapach komercyjnych. Mam i korzystam zarówno z Topo jak i z GPmapy z eTrex20 - UMP -fajny projekt ale wiele mu jeszcze brakuje.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze GPS-y”