jaką nawigację polecacie?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

hjeniu pisze:generalnie jeśli chodzi o nawigacje to
jedziem do biedronki
kupujemy dowolny badziew made in PRC zwracając uwagę aby miał procesor 400MHz

Nie......!!!!!

Podstawą dobrej pracy nawigacji jest dobry odbiornik GPS. Bo co mi po navi, która łapie sygnał 5 minut i gubi go co parę chwil.
Drugi równie ważny element to dobra mapa.

To minimum na jakie należy zwrócić uwagę przy kupnie. O ile mapę zazwyczaj można zmienić to odbiornik już nie.

p.
z.
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

zenobek pisze:
leonid pakas pisze:Ale Te malutkie GPS nie mają np darmowego neta / ulubionej muzyki (no niektóre już mają;P ) / filmików w dobrej jakości / telefonu / itd . Po za tym ja jestem przyzwyczajony korzystać z GPS w laptopie i mapy są 2 razy dokładniejsze bo przynajmniej się nie mylą .........
Hmmm. Masz zadziwiająco podzielną uwagę w czasie kierowania pojazdem.
:shock:

Kierować, słuchać muzy i spoglądać na ekran oglądając mapy - jeszcze jakoś zrozumiem. Można dodatkowo jeszcze gadać przez CB.

Ale oglądać w tym czasie film już jest przesadą. :lol: Korzystanie z "net-a" graniczy z niemożliwością.
Kolego czy ty masz jakieś potworne ADHD?
:shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock:

Tak przy okazji skąd jesteś? Jak będziesz w okolicach Bytomia skrobnij PW do mnie. Zapobiegawczo zostawię auto w garażu, kupię pasy bezpieczeństwa do autobusu i nim pojadę.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Normalnie :shock:

p.
z.
Ale ja mam tylko 16 lat :roll: . I jak już wspominałem z tych wszystkich udogodnień korzystam raczej za granicą i kierowca raczej patrzy na drogę ale zdarzało się oglądać telewizję/ film podczas jazdy :lol: . Jeżeli chodzi o nawigację to ona sama mówi więc raczej problemu z patrzeniem na duży wyraźny monitor też zbytnio nie ma .

Ps. Chyba zaprzestanę korzystać z laptopa bo widzę ,że to powinno być zabronione w Polsce :merygreen:
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

zenobek pisze:Nie......!!!!!

Podstawą dobrej pracy nawigacji jest dobry odbiornik GPS. Bo co mi po navi, która łapie sygnał 5 minut i gubi go co parę chwil.
czy wiesz że np wszystkomające mijo p560 za za 1500zyli ma ten sam moduł co np. Mio M300 za 250 zeta a nazywia się to SiRFStar III :?: :mrgreen:

w zasadzie to trudno znaleźć urządzenie z innym/starszym modułem

po prostu słabsze urządzenia z prockiem 266MHz mogą nie radzić sobie z harmadafaka wypasionymi mapkami z budynkami 3D i głosem znanego rajdowca
YIP YIP
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Z urządzeń posiadam Mio, Asus i NavRoad. Z oprogramowań NavRoad (PL + EU) i AM (PL). Mam i polecam. Niezależnie od modelu i wersji działały bezproblemowo, pewnie prowadząc do celu.

Dzisiejsze minimum... zegar 400 MHz, wyświetlacz 4.3' o dużym kontraście i z warstwami antyodblaskowymi, SIRF III... tak należałoby wybierać sprzęt... oprogramowanie... podobnie. Tutaj o jakości świadczy liczba użytkowników i opinii... statystyka załatwi temat.

Co odradzam... Lark (miałem dwa, oba "padły" w 24 h), oraz wszelkiej maści nawigacje w "telefonie"... spróbowałem i nie potrafię tego używać, kiepskie wyświetlacze, słaba akustyka... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
tomtom
Posty: 647
Rejestracja: 2009-06-17, 21:53
Lokalizacja: Łódź / JO91RT

Post autor: tomtom »

aixen pisze:oraz wszelkiej maści nawigacje w "telefonie"... spróbowałem i nie potrafię tego używać, kiepskie wyświetlacze, słaba akustyka... :-P
ja używam navi w HTC Touch HD wyświetlacz 3,8" i nie narzekam, mapa automapa 6, czasami googlemap jak wsadzę kartę gdzie mam darmowy transfer danych
Black VC kombi
President JFK II + FD-2060 + Sirio ML145 magnes
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

No tak... ale HTC HD to palmtop z opcją dzwonienia, a nie telefon... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

hjeniu pisze: czy wiesz że np wszystkomające mijo p560 za za 1500zyli ma ten sam moduł co np. Mio M300 za 250 zeta a nazywia się to SiRFStar III :?: :mrgreen:
Widzisz hjeniu...

Wytłumaczę Ci o na prostym przykładzie opartym o tematykę Tego forum.

Zapewne wiesz co to jest RF-GAIN.

To weźmy kilka modeli radiotelefonów, które mają owe pokrętło. Na jednej szali wagi połóżmy takie cb-radia jak: President Herbert, Alan 28. Na drugiej szali wagi połóżmy President Łoker albo President Dżordż. I zastanówmy się dlaczego posiadacze Walkera tak chęnie wysyłają go do Sinadu w celu "POPRAWY DZIAŁANIA" rf-gaina. Dlaczego rf-gain w drugiej, wymienionej przeze mnie grupie działa tak szmatławo? Dlaczego Na początku kręcenia rf-gainem następuje znaczny spadek czułości radia a potem jest już tylko cisza?

Z kolei dlaczego w Herbercie i A28 potrafi takie samo pokrętło działać bardzo, bardzo płynnie stopniowo zmniejszając stopień tłumienia?

A w każdym z tych modeli jest taki sam potencjometr zakończony pokrętłem........
:-/


Podobnie jest z dowolnym sprzętem elektronicznym... Jeśli ktoś tam czegoś nie dopatrzy w czasie projektowania to może spierniczyć działanie nawet najlepiej działający moduł. Z kolei nie każde urządzenie nawet to dostępne w Biedronce jest zbudowane w oparciu o SiRFStar III............ Chociaż faktycznie należy do najlepszych.


p.
z.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

tylko że producentów i rozwiązań RFG jest wielu natomiast producentó modułów GPS jest ..... jeden i nazywa się ..... sirf :mrgreen:
YIP YIP
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

hjeniu pisze: natomiast producentó modułów GPS jest ..... jeden i nazywa się ..... sirf :mrgreen:
Widzę, że zaczyna się fajna dyskusja....

Tak hjeniu masz rację, Kopernik też była kobietą.....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.
z.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

dobra tam
nie ważne

dodam tylko tyle
mam takowe fascynujące urządzenie zakupione w sieci sklepów z pewnym owadem w kropki ze dwa lata temu :mrgreen:
Obrazek

zimny start poniżej 2 minut
działa AM 6.2.0
YIP YIP
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

Nokia zapowiada od marca sprzedaż nowych telefonów z nawigacją i mapą polski.
Może warto poczekać ?
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Ja mam coś takiego http://allegro.pl/item901053547_jak_now ... enowa.html teraz muszę pomyśleć czy ma jakąś zaletę.....ach jest zaczep który mocno się trzyma szyby. Minusy to fakt że łapie sygnał w dłuuuugich minutach, trzeba się mocno nakręcić bo bez tego ani rusz. Najgorsze już że w lato musiałam ją chłodzić bo przy zwykłym ciepłym ale nie gorącym dniu się wyłącza z ostrzeżeniem przegrzania :evil: Wgraną mam tam auto mapę z aktualizacją i z jej naprowadzania jak najbardziej jestem zadowolona.
Obrączkowy ma http://www.sklep-palmtopy.pl/Palmtopy-H ... 43c8833e51 i navigację z mio mapą i chodzi idealnie. Szybko namierza trasę.....tylko ta cena...
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

A ja mam biedronkową navie II z mapką automapa 5.5.2 i śmiga ;)
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 285
Rejestracja: 2008-11-14, 15:50
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Malar »

JA mam Mio Moov 500 z Automapą 6.1 i działa masakrycznie dobrze wsyztskie radary pokazuję i miejsca w których często są rozstawiane i to bez bawienia się w dodawanie PIO oraz garmin z mapą 2009.4 też działa świetnie..
Trochę się bawię w navi i powiem że czym tańsza navi tym łatwiej wgrać inną mapę
Radio: President Herbert I; Alan 95+;
Mikrofon: Sadelta ME-3; K-po NM-452 (CZARNY); Pan DM423-MT;
Antena: Sirio T3-27; Sirio ML-145; Sirio P5000;

K-po NM-452 Czarna obudowa - Nowe
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Osobiście HTC touch hd z tomtom'em i Automapą 5.5.0. Mamuśka marketowa navi z automapą i igo'em ojciec zaś nawigacja fabryczna VW ( większy ekran, on kiepski wzrok :D )


Powiem szczerze, że miałem do czynienia chyba z każdym programem do nawigacji. Jednak ostatnio miałem okazję zrobić trasę autem marki infiniti. Z lepszą nawi dawno nie jechałem ( nowy system i drive w bmw szkoda, że tak drogo.) Ekran świetny, rewelacyjne wskazówki. Zjeżdżając z trasy nigdy nie marudzi zawróć itp tylko prosi abyś dojechał do główniejszej drogi, zmienił kierunek. Mapa super dokładana z widokami 2D, 3D i jak ja to nazywam rewelacyjnym autostradowym... Nie przeszkadza nawet brak dotykowego ekranu. Jedyne co, to pokrętło jest ciut za daleko. Było by bliżej było by wygodniej, ale IMO rewelacja.
Poniżej kilka fotek.
Obrazek
Korki również polubiłem :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze GPS-y”