GPS do powiedzmy 200 zł max

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Garmin City Navigator Europe 2010.2 NT Dokładnie takiej używam kolego , chodziło o typ mapy bo są różne wersje. Pokrycie tej wersji przedstawia się następująco Obrazek
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14 pisze:
to ta będzie dobra --- ona ma legalne oprogramowanie ??
Skrzydło pisze:jak sobie coś wypatrzysz to może załatwie coś taniej , tylko daj mi informacje :mrgreen:
no ta powyżej - możesz taniej załatwić ?

No i czy do tej która wskazałem to trzeba dogrywać inną mapę i czy w ogóle można - znaczy czy się da ?
JanC pisze:kgb14 napisał/a:
i tej na pewno nie kupię


Poucz się trochę kolego a nie pisz bzdur
Janek - żartowałem :mrgreen: Nie denerwuj się ;-)
zainstalujesz sobie mape jaka tylko chcesz
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
michoo
Posty: 42
Rejestracja: 2009-10-15, 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michoo »

Juracz pisze:
michoo pisze:Odradzam LARKa - widziałem sporo padniętych
Widziałeś czy słyszałeś ale nie miałeś ;-)
Mam Larka od trzech lat i nie mam z nim żadnych problemów jak bym chciał to bym też wymienił kilka GPS które widziałem źle działające lub w ogóle zepsute. Tak jak JanC napisał:
JanC pisze:Nawigacja jest na tyle dobra na ile jest dobra zainstalowana mapa.
to masz szczęście
widziałem, znaczy widziałem a nie słyszałem
pozdrawiam
michoo

Jackson II ASC + Midland ML-145
Harry II ASC + Missouri
Awatar użytkownika
drajnsz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-02-18, 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: drajnsz »

Kolego, ja ze swojej strony zgadzam się z tym, że im lepsza mapa tym lepsza nawigacja, bo przecież o to w tym ustrojstwie chodzi, żeby skutecznie doprowadziło do celu. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy navi będziesz wykorzystywał głównie w Polsce czy na wycieczkach po Europie. Ma to takie znaczenie, że np. AutoMapa jest wg większości użytkowników zdecydowanie lepsza od innych na poruszanie się po Polsce (choć nie jest bezbłędnym programem), natomiast już na poruszanie się po Europie lepszy jest TomTom czy też iGO (zależy od części Europy).

Tyle o mapach. Jeśli chodzi o samo urządzenie, to tak jak pisze JanC - nie opłaca się kupować drogiej nawigacji. Na twoim miejscu kupiłbym najtańsze urządzenie z Windows CE na pokładzie. Dlaczego? Ano dlatego, że kupując tego rodzaju urządzenie możemy je bardzo łatwo odblokować i wówczas dograć na niego alternatywne mapy. Oczywiście, są też urządzenia których nawet nie musisz odblokowywać - od razu w standardzie mają możliwość korzystania z wybranej (oczywiście jeśli się ją wgra) mapy - tutaj mam na myśli np. Larki. Ze swojej strony polecam (tylko dlatego, że mam i dobrze się sprawuje) nawigację z biedronki. Po odblokowaniu funkcjonalnością nie ustępuje urządzeniom droższym.

Jedynym problemem, który się pojawia są $$. Do 200zł nie dostaniesz nowego urządzenia z legalną AutoMapą wgraną fabrycznie...
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

drajnsz pisze:Do 200zł nie dostaniesz nowego urządzenia z legalną AutoMapą wgraną fabrycznie...
Dostaniesz.

ostatnio były w Auchanie w Mikołowie Mio z MioMap legalną.

cena 195 PLN
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
drajnsz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-02-18, 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: drajnsz »

JanC, przeczytaj proszę jeszcze raz fragment, który zacytowałeś z mojej wypowiedzi i Twoją odpowiedź, bo wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy... Pisałem o AutoMapie, nie o MioMap.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Ja mam również nawigację z serii no-name. Dokładnie Akira z jakiejś wyprzedaży w sklepie nie dla idiotów. Fabryczna mapa nie dała się używać. Testowałem dużo innych ( AM, TomTom, iGo) I moją ulubioną jest tom tom. Wersje od 6 w górę.

Warto patrzeć również na prędkość procesora. AM przy widoku 3D potrafi się wieszać na nie których sprzętach.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

No dobra czyli obojętnie jaka nawi tylko trzeba do niej dobrą auto mapę ok. Skąd mam ją wziąć ? W sklepach komputerowych jako program jest sprzedawana ? Czy to wgrywa jakiś spec no i czy ta auto mapa wejdzie do każdej navi ?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

kgb14 pisze:No dobra czyli obojętnie jaka nawi
Nic bardziej błędnego...
- jakość ekranu (kontrast, jasność, oddanie barw) to komfort pracy
- jakość modułu GPS to precyzja lokalizacji, czas "orientowania się" urządzenia w terenie, stabilność "trzymania" sygnału w trudnych miejscach (miasto, las, inne przeszkody zasłaniające niebo)

Generalnie, wybrać należy urządzenie markowe, z modułem SIRF III, o przekątnej ekranu nie mniej niż 3.5". Tutaj polecam NavRoad... stosunkowo drogo, ale bardzo dobra jakość, dwa lata gwarancji, rewelacyjny serwis.

Oprogramowanie... ponieważ podróżuję głównie (tylko) po Polsce wybrałem AutoMapę z uwagi na olbrzymią ilość POI i bardzo dobre pokrycie (szczegółowe i bez błędów).

Przy wyjazdach zagranicznych używam NavRoad 7.2 - całkiem poprawnie działająca nawigacja. Ze swojej strony polecam...

Testowałem prawie wszystko co jest dostępne na rynku i te zdecydowanie najbardziej mi odpowiadają. Najwięcej uwag mam do "obcych" map implementowanych na nasz rynek. Przeważnie o kiepskim pokryciu, ale firmy walczą o klienta i jakość tych produktów rośnie...

Za 200 PLN... to raczej nic nie kupisz, nawet porządnego urządzenia, ale to tylko moje zdanie... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
tomtom
Posty: 647
Rejestracja: 2009-06-17, 21:53
Lokalizacja: Łódź / JO91RT

Post autor: tomtom »

kgb14, strona producenta AM
http://www.automapa.pl/
na 90% będzie działać na wszystkich nawigacjach opartych na WinCE,

możesz pobrać wersję demo i sprawdzić jak działa
http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53174
Black VC kombi
President JFK II + FD-2060 + Sirio ML145 magnes
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

dziękuję wszystkim za wypowiedzi .
Punkty zaraz przyznam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

odezwij sie jarek na gg
Obrazek
Awatar użytkownika
skoda
Posty: 399
Rejestracja: 2009-06-24, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: skoda »

kgb14 nie żałuj kasy na nawigacje, miałem parę.Na wiosnę kupiłem Garmina 5000
coś wspaniałego, orginalna mapa Garmina, duży ekran i wiele innych bajerów.
W linku cena podana jest duża ja kupiłem za 1550 zł. i nie żałuje.
Poczytaj co ta nawigacja ma.

http://gps24.pl/garmin-nuvi-5000-p-25346.html


Pozdrawiam. :lol:
Mobil.Ford Bus:SUPER CHEETAH +KPO 452+KLS 120 +Performer5000
Obrazek[scroll]Obrazek[/scroll]
Anty_niebieski
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-24, 18:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Anty_niebieski »

Też uważam, że na takim sprzęcie nie powinno się oszczędzać. Ja mam TomToma, ale Garmin, Asus, GoClever, to też sprawdzeni producenci. Za mojego dałam 6 stówek, bo mam obczajony sklep, w którym co chwilę są promocje. Zerknij sobie na ich ofertę www.nawigacje-gps.pl i naprawdę się zastanów jaki żywot przewidujesz urządzeniu za dwie stówki. Lepiej dozbierać choćby jeszcze ze trzy i rozejrzeć się za markowym prostym sprzętem.
Awatar użytkownika
max
Posty: 2529
Rejestracja: 2008-08-03, 11:21
Znak/ranga: 161CBF023
Lokalizacja: Oświęcim JO90OA

Post autor: max »

Dokladnie tak jak koledzy piszą na tym sprzecie sie nie oszczedza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze GPS-y”