UNIDEN UBC75XLT - czy coś innego ?

A co to wogóle "krótkofalarstwo" ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

to zrób sobie taką: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2319591.html
Będziesz wiedział, czy wina anteny, czy operatora.

A SQ jak masz ustawione? (Func+wcisnąć pokrętło), bo może zamiast głośności, to bramkę Squelch ustawiałeś na max? (najlepiej na 2)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

nie no ustawione mam okej. dziwne to jest bo mieszkam niedaleko obwodnicy jakieś 3 km i nie słyszę nawet CB ... no antenę będę próbował robić koło wtorku
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

na tym kocim ogonku CB za bardzo nie posłuchasz,jest to antena typu widzę Cię nie słyszę Cię. Wywal najtańszą antenę samochodową na magnesie ok 1m na parapecie powinno być lepiej.
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

zwykła antenę samochodową ?. jak ją podepnę niby ;d
mysle nad czyms takim http://konektor5000.pl/index.php?p720,m ... -np-uniden
droga sprawa
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

przejściówką na BNC
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

mam iść w wtorek do sklepu kupić byle jaką antenę samochodową oraz przejście na BNC i będzie mi hulać ? nie ma na necie jakiś takich do kupienia do stówki ;d ?
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

a nie masz od kogoś pożyczyć takiej anteny na dzień lub 2,bo największa aktywność na #19 jest w ok 10-15. Natomiast na VHF/UHF ta antena z CB będzie głucha.Wiadomo,że najlepiej spisywała by się antena na dachu,wszystko inne to tzw.półśrodki.Ja osobiście nie wierzę w takie cuda szerokopasmowe od 26MHz-980MHz.Ale może niech się wypowiedzą tylko Ci co użytkują takie szerokopasmowe anteny.
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

oj nie mam nikogo takiego , to już nie wiem jaką mam antenę kupić/zrobić no na dachu nie za bardzo mogę a co z tą anteną samochodową ?
bo taką http://allegro.pl/antena-do-skanera-tel ... 17629.html to pewnie wiele nie zdziałam czy taka http://allegro.pl/antena-samochodowa-ut ... 36223.html
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Nagoya, czyli ta teleskopowa, świetna pod względem cena/jakość. Pracuje znacznie lepiej, niż fabryczna od skanera w zakresie 117-512 MHz. Odbiera mocne sygnały, gdy fabryczna ich nie słyszy. Na pasmo CB jest raczej głucha jak fabryczna.
Na temat tej magnesowej się nie wypowiem.
Jak chcesz słuchać w domu, to lepiej zrobić z rurek miedzianych i wystawić za okno, opisów w sieci jest mnóstwo (długości rurek dobierasz do średnicy i interesującego Cię pasma)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

Poszukaj najdłuższych teleskopowych 2szt, zrób z tego dipol,zamocuj na kiju od szczotki,wystaw jak najdalej od budynku i będzie dobrze.Dobre teleskopy kiedyś były z radiotelefonów "Tukan" ale obecnie chyba nie do dostania.
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

wiesz co ja tak zbyto nie mogę mieć takiej na stałe na dachu bo mam dwie chaty i raz siedzę tu raz tu wiec wolał bym coś co mogę przenosić . wiec nie wiem co kupić czy te teleskopowa czy te magnesowa
a jeszcze jedno znalazłem te jedna fale zapisałem sobie i teraz chce szukać nowych to mam jak by zablokowane.. nie chce się szukać
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Szukać "Src" (search), czy skanować "Scan"? Bo jeśli skanować, to jeszcze nie ma co.
Czytałeś instrukcję, do której podałem Ci linia? Tam jest wyjaśniona różnica między szukaniem a skanowaniem
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

to zrób tak:
-kup ant samochodową HUSTLER IC-100 (wiem że psy na niej wieszają ale do odbioru może być)masz pasmo cb
- jak wywalisz cewkę ze środka i zmienisz pręt na ok 2,65 m to też masz CB ale magnes tego nie utrzymie
- jak wywalisz cewkę ze środka i zostawisz ten pręt co jest to masz zakres ok 70 MHz(nie wiem co tam jest)
- jak wywalisz cewkę ze środka i zmienisz pręt na ok 50cm masz kolej
- jak wywalisz cewkę ze środka i zmienisz pręt na ok 45 cm masz służby VHF
- jak wywalisz cewkę ze środka i zmienisz pręt na ok 18 cm masz służby UHF
- jak wywalisz cewkę ze środka i zmienisz pręt na ok 60 cm masz masz pasmo lotnicze
albo
-kupujesz sam magnes ze złączem UC i dorabiasz na wtykach uc odpowiednie długości promienników z drutu lub stosujesz w miejsce drutu ant. teleskopową ok.1m i wyciągasz ją w/g miar
Prościej się już chyba nie da.W domu na parapet,w samochodzie na środek dachu.
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

proste to jest ale dla Ciebie, bo dla mnie zagmatwane ;d
ale słuchaj ja mam Antenę do CB president jakiś na magnes taki nie długi i myślę ze jego mógłbym używać do słuchania CB w aucie/domu a do słuchania innych spraw to bym kupił te teleskopową
bo na tą http://konektor5000.pl/index.php?p720,m ... -np-uniden to mi szkoda kasy ...

albo taką kupic ? http://www.radio-sklep.pl/pl/p/COMET-CH ... kopowa/315

aaa juz sam nie wiem bo czytam w tym necie i mam mętlik w głowie co kupić
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

zamiast kupować anteny- sprzedaj skaner. zero problemów
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak zacząć.Pytania.”