UNIDEN UBC75XLT - czy coś innego ?

A co to wogóle "krótkofalarstwo" ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

jak włączysz Func + Src to tak, bez Func przeszuka Ci większy zakres częstotliwości , wszystkie bandy.
Ustaw AM dla pasma lotniczego i 11 m, reszta w FM
Krok strojenia znajdziesz w necie, wpisz w wyszukiwarkę "dostęp międzykanałowy" i zakres, który Cię interesuje
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Post autor: Turtles »

no i jak skanujesz w środku pokoju to nie dziw się,że nic nie odbierasz.Na początek polecam podjechać w pobliże staży,pogotowia etc i zacząć skanować.Tylko nie myśl że po 1 dniu będziesz miał wszystkie częstotliwości,które Cię interesują.Jak już znajdziesz częstotliwości to w domu wystaw zewnętrzna antenę,najlepiej na dachu i Swoje miasto powinieneś słyszeć.Odnośnie skanerów jest dobre forum radioscaner
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Turtles pisze:Na początek polecam podjechać w pobliże staży,pogotowia etc i zacząć skanować.
Ten skaner posiada funkcję " Close Call RF Capture", dzięki której nie trzeba wtedy skanować. Skaner sam znajdzie silny sygnał.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

no i pojeździłem po mieście poszukałem i dalej lipa , a co do tego forum to zarejestrowałem sia a link aktywacyjny nie przychodzi od wczoraj , czyli ze w domu będzie lipa ... strasznie drogie sa takie anteny do domu
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Post autor: korni8808 »

Odkupie ten skaner od Ciebie jako uszkodzony :-P

a tak na poważnie to ja nie mam najmniejszego problemu z odbiorem służb w pokoju nawet mobili z kilku km na Baofengu UV5R(na standardowej antenie). Ich bazówki z podwórka do kilkudziesięciu km.
Wybierz częstotliwość którejś postaw na okno i czekaj. Zdarza się że dłuższy czas nic nie gadają.
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

daniupierug pisze:a co do tego forum to zarejestrowałem sia a link aktywacyjny nie przychodzi od wczoraj
Zanim przyjdzie, przeczytaj dokładnie regulamin tego forum.

A z fabryczną anteną, to nie jest aż tak źle. Jak masz balkon, to wyjdź, coś możesz złapać. Można też zrobić we własnym zakresie z rurek miedzianych, poszukaj opisu na forum.

Sprawdź PW i poszukaj o odstępie międzykanałowym na interesujących Cię pasmach. Ustaw odpowiedni zakres przeszukiwania częstotliwości na odpowiednim paśmie. Łatwiej będzie coś trafić.
Wszystko jest w necie, google jeszcze działa.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

hehe.... no i co dalej skanuje w kółko kręcę tym pokrętłem lewo prawo na różnych falach i nic a nic zatrzymuje się coś potrzeszczy a rozmów nie słychać , mieszkam 1km od pkp 5km od komendy wiec powinno coś złapać , mam balkon stoję na nim tez nic a to S9L tam się ustawia od 0-15 i eliminuje jak by trzaski to o co z tym chodzi ?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

To poziom blokady bramki squelch.
Ustaw na 2 i będzie dobrze

http://giller.pl/radioscanner/strony/gdzie.html
Przejrzyj to dokładnie, jest tam wszystko - przedział częstotliwości dla poszczególnych służb i dostęp międzykanałowy. Ustawiałeś go w swoim skanerze? Bo jeśli nie, to możesz sobie skanować do usr... śmierci i nic nie znajdziesz
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

przeczytałem :mrgreen:
ale nie wiem jak mam sobie ustawić na tym pieroństwie Odstęp kan. 12,5 kHz ....
ale co jak co skanuje nadal i nadal lipa ;d...
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Func+Hold - pokrętłem szukasz Set Step - E - wybierasz odpowiedni zakres częstotliwości - E - wybierasz odpowiedni skok strojenia - E - Back

Po każdym wyłączeniu i ponownym włączeniu skanera ten powraca do ustawień domyślnych.

Ciekawe, ile "pomógł" dostanę za te wszystkie wskazówki ;-) :mrgreen:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

ustawiłem tak jak pisze i dalej lipa
ja juz nie mam sił do tego ...
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Albo cierpliwości.
Myślisz, że wszystkie służby cały czas gadają przez radio?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

no dobrze ale to jest nie możliwe ze nikt nic nie mówi od 4 dni non stop skanuje jędzę po mieście skanuje w domu skanuje .... muszę coś nadal źle robić ;/
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Sprawdź: Func+Hold - Review Lockout - Unlock All.
Po każdym włączeniu skanera ustaw odpowiedni odstęp międzykanałowy (krok skanowania "Set Step")
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

no i powiem Ci ze dalej lipa :( chyba to wina anteny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak zacząć.Pytania.”