BAOFENG

Jakie radio i gdzie zaprogramować, na jakie pasma.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

BAOFENG

Post autor: ROMAN06 »

Koledzy/Kolezanki jaka jest roznica i (wasze) odczucia w uzytkowaniu tych modeli oprocz ceny.
UV-5R
UV-5R PLUS
UV-5RA
UV-5RE
UV-5RC
UV-5RV2+
Parametry podobne (dokaldnie to samo) a rozbieznosc cenowa .....!!!
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
wil934
Posty: 173
Rejestracja: 2015-06-22, 17:45
Lokalizacja: Końskie

BAOFENG

Post autor: wil934 »

Głównie różnica wyglądowa. Mogą się różnić nieco mocą i mieć jakieś poprawki w firmware. Jeden chińczyk ;)
Baza:Yaesu FT-890+ FD3 / Baofeng UV-5R + J-Pole 2/70
Mobil: Anytone Smart
161BD788
SO7AFK
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

BAOFENG

Post autor: Szpadyzor11 »

Witaj, odnośnie ryżowców kiedyś znalazłem takie porównanie.
Obrazek
Aby powiększyć: zapisz na dysku, lub otwórz w nowym oknie.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

BAOFENG

Post autor: SM147 »

Kiedy zakupiłem baofenga byłem nieświadomym użytkownikiem urządzenia ręcznego na 2m/70cm. Całe szczęście niewiedzieć dlaczego spaliła mi się w nim końcówka mocy i urządzenie poszło na części. Z doświadczenia teraz mogę powiedzieć tak: jeśli nie miałeś nic innego wcześniej w ręce... to sobie kup :) albo po prostu weź do ręki coś z wyższej półki i porównaj odbiorniki. W tym momencie mam Midlanda ct790 i powiem tak - cena dwa razy tyle, co baofeng, ale jakość odbioru nieporównywalna. Zobaczymy jak wypadnie w połączeniu z Yaesu, bo takowego mam zamiar zakupić, jeszcze nie wiem który model.

Podsumowując - nie popełniaj tego błędu ;)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: BAOFENG

Post autor: BeBek »

SM147 pisze: ... Zobaczymy jak wypadnie w połączeniu z Yaesu, ...
Różnica będzie jeszcze większa jak nie kolosalna, niestety różnica w cenie także, a przy takim sprzęcie niekoniecznie warto przepłacać za proste radio które i tak będziesz używał do rozmów lokalnych lub przez przemienniki, bo ile na 2m/70cm robi się DX'ów.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Re: BAOFENG

Post autor: SM147 »

BeBek pisze:
SM147 pisze: ... Zobaczymy jak wypadnie w połączeniu z Yaesu, ...
Różnica będzie jeszcze większa jak nie kolosalna, niestety różnica w cenie także, a przy takim sprzęcie niekoniecznie warto przepłacać za proste radio które i tak będziesz używał do rozmów lokalnych lub przez przemienniki, bo ile na 2m/70cm robi się DX'ów.
Tak, ale skoro można mieć coś porządnego, to po co kupować coś, co w szufladzie traci końcówkę mocy ;) a tak poważnie z Midlanda jestem bardzo zadowolony, to jest też chińczyk, bo to nic innego jak Wouxun KG-UVD1P. Przepaść jest jednak tak kolosalna, że szkoda słów. Nie chodzi o DX, a o zwykłe poczucie, że ma się coś fajnego i na lata i niekoniecznie musi to być drogie urządzenie, mi wystarczy monobander na 144Mhz, 70 cm mnie nie interesuje w zasadzie. Można kupić jakiegoś używka za 600-800 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tranceivery i osprzęt pomocniczy”