Antena do Baofenga UV5R

Jaka i jak wygląda.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Francuz »

Koledzy, poradźcie czy do Baofenga UV5R zastąpienie anteny od użytkownika Zorby z allegro anteną Diamond RH901S SMA-F 47cm da zauważalną poprawę ?
Caps

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Caps »

Francuz, a jaka to antena od Zorby? Bo zero linku itd.
RH901S jest bardzo polecana.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Francuz »

Caps pisze:jaka to antena od Zorby?
antena typu tail.
Moje pytanie jest adresowane do tych, którzy mieli praktykę z tymi antenami.
Informacje dostępne w internecie są mi znane.
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: heniopt »

Ja korzystam z Diamond RH901S SMA-F 47cm wraz z radiem wouxun kg uv6d i pracuje to całkiem przyzwoicie. Ale z tą Twoją antenką od zorby nie miałem do czynienia. Jednak jak bym miał na Twoim miejscy zmieniać na jakąś dłuższą to kup sobie jakąś metrówkę (może być jakaś teleskopowa) i zakładaj ją sobie do dx-ów.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Marcin Sandomierz »

RH901S dobrze się sprawuje, z tańszych mogę również polecić Nagoya NA-771. Porównanie oryginał baofenga kontra Diamond RH901S lub Nagoya NA771 pokazuje ogromną przewagę tych dwóch w stosunku do oryginału.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Caps

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Caps »

To wiadome.
Duży plus ku antenie RH901S to to, iż jest bardzo giętka, w razie upadku nie połamiesz jej jak oryginalnej.
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Kilobajt »

Posiadam UV5R wraz z Nagoya NA-771. Poprawił się odsłuch(te same przemeinniki lepiej słysze niż na oryginalnej, małej, antenie) oraz poprawił się zasięg. Często słyszę SR6S z centum Opola co na oryginalnej antenie się nie zdarza. Biorą pod uwagę cene tej Nagoy- warto.
RH901S jest nawet za bardo giętka. Promiennik kładzie się we wszystkie strony jak pszenica. Na-771 jest elastyczna ale tak dość rozsądnie. Napewno się nie połami przy upadku, można ją zawinąć w O i się nie uszkodzi.
arsene-lipun
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-21, 02:00
Lokalizacja: nibylandia

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: arsene-lipun »

Na 2 metry duzo lepsza niz orginal. Na 70cm juz tak rozowo nie jest. Antena jest gietka i wygina sie jak osika, co powoduje "sztachetowanie" na 70cm.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Re: Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Francuz »

Kilobajt pisze:Posiadam UV5R wraz z Nagoya NA-771. Poprawił się odsłuch(te same przemeinniki lepiej słysze niż na oryginalnej, małej, antenie) oraz poprawił się zasięg. Często słyszę SR6S z centum Opola co na oryginalnej antenie się nie zdarza. Biorą pod uwagę cene tej Nagoy- warto.
RH901S jest nawet za bardo giętka. Promiennik kładzie się we wszystkie strony jak pszenica. Na-771 jest elastyczna ale tak dość rozsądnie. Napewno się nie połami przy upadku, można ją zawinąć w O i się nie uszkodzi.
Nasłuchuj mnie jutro, zrobisz fajne QSO, a i punkty do SOTA pozbierasz:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

Kontynuując dyskusję w temacie: ten mój TAIL tez jest giętki ale ma tylko ok. 30cm więc nie kładzie się.
Upadku radia nie przewiduję :-)
Rozważam i dłuższe anteny ale trochę boję się tych teleskopów.
Czy ma ktoś konkretne doświadczenia z tymi metrówkami ?

Jak widzicie temat dotyczy porównania anteny o długości 30cm do anteny o długości 47cm (nie porównuję żadnej z nich do oryginału bo wiadomo, że każda jest od niego lepsza).
Różnica długości porównywanych anten jest spora, ale może być większa i być może powinienem pomyśleć o innym wariancie, ale jak napisałem wolałbym się oprzeć o czyjeś konkretne doświadczenia bo słyszałem, że anteny teleskopowe do najtrwalszych nie należą....
Caps

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Caps »

Mam RH770 i wiem, że upadku nie przeżyłaby prawdopodobnie. Jest długa, dobrze wykonana, lecz metalowa, i nie jest giętka, co daje na fotel lidera anteny typu RH901S, pod tym względem.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Antena do Baofenga UV5R

Post autor: AntekPabianice »

Francuz pisze:Czy ma ktoś konkretne doświadczenia z tymi metrówkami ?
Co prawda, nie to pasmo, ale mam antenę na 11 m teleskopową 110 cm i faktycznie, delikatna bardzo. Nie dość, że trzeba strasznie uważać przy składaniu promiennika, żeby nie złamać (wsuwam każdy segment osobno, poczynając od najniższego), to jeszcze strach przy silnym wietrze, żeby się nie połamała. Może to kwestia jakości, bo mam też teleskop 60 cm do skanera ( :arrow: http://konektor5000.pl/index.php?p701,n ... -np-uniden" onclick="window.open(this.href);return false;) i tu już jest zupełnie inaczej z sztywnością promiennika, ale to krótka antenka, więc i grubsze segmenty teleskopu.
Dodatkowo ten teleskop 110cm głuchy strasznie. Na spocie porównywaliśmy odsłuch z anteną Noida
:arrow: http://konektor5000.pl/index.php?p390,a ... e-2990-afs" onclick="window.open(this.href);return false;
i tamta słyszała dużo więcej. Przy dość mocnym sygnale na helikalu, u mnie zupełna cisza. Ale to inne pasmo, więc i inne różnice mogą być.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: Francuz »

AntekPabianice pisze:Co prawda, nie to pasmo
ale uwagi cenne
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: heniopt »

Tak jak koledzy pisali. Ja używam Harvest RH-660S do okazyjnych wypadów. Trzeba uważać przy składaniu, materiał dość giętki. Nie wiem jak się ma sama antena do silnych wiatrów bo nie testowałem. Jednego przypadkowego upadku u mnie nie przeżyła i musiałem kupić drugą :( Dlatego potem dokupiłem RH901S aby używać jej na co dzień. Anteny teleskopowe dobre są na właśnie na typu wyjazdy w plener i porobienia dalszych łączności. Jeśli chcesz coś robić na 70cm paśmie to również polecam zakup antenki kierunkowej ATK. Można znaleźć w tanich pieniądzach(nowe) a parametry i możliwości samej anteny są na prawdę przekonujące. Jedyny minus to tarabanić ze sobą taką antenę :P no i jakiś maszt(nie musi być długi), chociażby jakiś prowizoryczny-przenośny do tego :)

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: KubaLu »

To ATK-5 to faktycznie ciekawa propozycja, 5-elem w cenie 30zł a 10 w cenie 56 ..... na 70cm, dzięki za informacje heniopt,
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Antena do Baofenga UV5R

Post autor: heniopt »

Proszę bardzo. Miałem okazję zobaczyć i usłyszeć jak pracuje ta ATK10. Potrafi powalić osiągami :) No i cena na prawdę przystępna. I na pewno wykonanie solidniejsze niż anten teleskopowych :-)

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antena.”