KOMUNICA PWR-SRH-607 SMA - długa antena do ręczniaka

Jaka i jak wygląda.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

KOMUNICA PWR-SRH-607 SMA - długa antena do ręczniaka

Post autor: AntekPabianice »

Witam wszystkich.
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem anteny KOMUNICA 607 SMA-F
http://konektor5000.pl/index.php?p4071, ... uv-82-t-57" onclick="window.open(this.href);return false;
Dostępna również ze złączem SMA-M
http://konektor5000.pl/index.php?p4072, ... kg-uv9d-uv" onclick="window.open(this.href);return false;

Pierwsze wrażenia:
Antena wykonana solidnie, nie ma się do czego przyczepić. Długość robi wrażenie.
Promiennik dzielony:
- górna część to zwykły pręt o długości ok. 44 cm -dość sztywny;
- dolna część elastyczna, długość ok. 26 cm.
I tu można się czepiać. Jak na mój gust, trochę za bardzo elastyczny ten dolny promiennik, w ruchu trochę za bardzo się "gibie" ;-) . Z drugiej strony, przy zbyt sztywnym promienniku o takiej długości można by się martwić o żywotność złącza SMA w radiu, nie tylko przy zahaczaniu o gałęzie.

Testy:
I tu byłem pod wrażeniem. Porównywałem z anteną SRH-771 SMA-F, również Komunica (w obu przypadkach to samo radio - Yaesu FT-65E) i wypadła to nadspodziewanie pozytywnie. Zarówno w paśmie VHF i UHF różnica na poziomie 3s na korzyść RH-607.
Dla przykładu:
- odległość ponad 25 km, ja na wys. ok. 226 m n.p.m. (JO91PR), antena respondenta na wys. ok. 166 m n.p.m.(JO91TR), na dachu domku jednorodzinnego. Sygnał przebiegał przez całą Łódź, sporo przeszkód i przewyższeń terenowych. Raport dla mnie 5/1 na VHF, 4/1 na UHF, z anteną SRH-771 nie byłem odbierany.
- odległość 20 km (JO91QU), respondent to x-200 na dachu bloku 4-piętrowego, nieznaczne przewyższenia po drodze, ledwo zauważalne, raport dla mnie 5/9 +40dB dla SRH-607! Normalnie, szok!
Jeszcze kilku kolegów z różnych części Łodzi potwierdzało różnicę sygnału odbieranego o 3s na korzyść 607-ki.
U mnie różnica w odsłuchu to również 2-3s, w zależności od położenia stacji.

Ogólnie wrażenia jak najbardziej ok, zwłaszcza jeśli chodzi o osiągi. Promiennik zbyt elastyczny w dolnej części, w zamian nie musimy się martwić o stan anteny i złącza antenowego podczas marszu, przedzierania się przez krzaki i winnych, trudnych warunkach. Coś za coś.
W przyszłym miesiącu ferie i wyjazd w góry, więc testy typowo terenowe i w innych warunkach. Zobaczymy, jak wypadną. Może ktoś z forumowiczów zechce wziąć aktywny udział ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antena.”