KOMUNICA PWR-NR770HB (czarny mat)

Jaka i jak wygląda.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

KOMUNICA PWR-NR770HB (czarny mat)

Post autor: AntekPabianice »

http://konektor5000.pl/index.php?p2709, ... -nr-770-hb" onclick="window.open(this.href);return false;
Zakupiłem sobie taką antenkę do jazdy "w koło komina" i jako zaślepkę na główkę PL.
Pierwsze wrażenia: wygląd super, jakość wykonania też wydaje się całkiem, całkiem, chociaż to będzie można ocenić po dłuższym czasie użytkowania. Antena lekka, smukła, nie rzuca się w oczy ze względu na kolor.
Nie obeszło się też bez testów porównawczych z SG7900 D-Original. Karkas cewki nie jest wykonany z aluminium, więc się tak nie zużywa przy częstym wkręcaniu/wykręcaniu - w SG7900 widać na uchwycie opiłki, więc gwint może się z czasem zużyć. Tu nie ma tego niebezpieczeństwa.
Testy łączności (na 2 m) przyniosły miłą niespodziankę. Na odległość kilkunastu kilometrów, z mocą 5W, sygnał na s-metrze na jednej, jak i drugiej antenie bez zmian, na ucho różnica delikatnie na korzyść SG7900, ale ledwo zauważalna.
Muszę jeszcze sprawdzić dopasowanie na konkretnej częstotliwości i wykonać porównanie na dalszych odległościach.

Kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

KOMUNICA PWR-NR770HB (czarny mat)

Post autor: Olo.. »

Do uchwytu pasuje idealnie :mrgreen:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

KOMUNICA PWR-NR770HB (czarny mat)

Post autor: AntekPabianice »

Lubię zmieniać przyodziwek, żeby nie było monotonii ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antena.”