Egzamin w Poznaniu

Wszystko związane z egzaminem.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Sprężyne można,tylko akurat to co było w fth,to typowy helikal,trzeba wówczas taką sprężyne zewrzeć w środku,żeby sprzężyna nie wnosiła żadnej indukcyjności(nie pracowała jako cewka)
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

oto opis anteny dualbandowej do ręczniaka

http://www.radio-foto.net/radio/dualant.php
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

Paweł Opole, duobander Navcomma jest w planie, bo poza 70tką zahacza on również o nasłuch częstotliwości lotniczych (do podsłuchu kwadratu na lotnisku jak znalazł), ale na razie TK760 czyli 2m. Dokupiłem do niego taką antenkę:
http://www.navcomm.eu/product_info.php?products_id=142
która zastępuje mi fabrycznego helikala (zakładam go z powrotem tylko do latania, żeby sobie oka nie wykłuć ;-)). Bez żadnego problemu dziś otwierałem przemiennik z plaży nad podpoznańskim (właściwie to rogatki) jeziorkiem (Strzeszynek).
A tak przy okazji, jeszcze przed egzaminem wielokrotnie oglądałem sobie Twój filmik na YT z łącznościami na dwóch metrach z różnymi okręgami i posłużył mi jako materiał do nauki wywołań "na sucho" :-) Dzięki :-)
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

Mała korekta - TK890 nie ma pasma lotniczego :(( ..No i dziś zakupiłem sobie Wouxuna KG-UVD2P, druga odsłonę chwalonego ogólnie duobandera..też na nim nie posłucham lotniska, ale ma lepszą modulację, no i będę mógł zajrzeć na przemienniki 70-centymetrowe :)..Akcesoria od Navcomma powinny pasować, co tez miało znaczenie, a Navcomm trochę zaspał, bo na duala trzeba czekać...4 tygodnie..
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egzamin .”