Egzamin w Poznaniu

Wszystko związane z egzaminem.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

no i historii kolejna odsłona...w piśmie, jakie złożyłem zapytałem o znaki zaczynające się od sp3 i sq3...Pan Ambroziak dziś wzburzony oczywiście odmówił ale dodał przy tym, że powinniśmy raz jeszcze zdawać egzamin, bo nie wiemy, że literka "p" w sp zarezerwowana jest dla klubów kf :shock: szczerze powiem, pomijając jawną niechęć urzędniczą, nikt mi nie uświadamiał niuansów z liternictwem przed oznaczeniem okręgu..poproszę tu mądrzejszych o komentarz..
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Ojej zarówno sp jak i sq przyznawana jest osobom indywidualnym. Różnica taka że dla klubów zawsze jest sp. To czy mamy do czynienia z klubem widać po sufixie P,Z,K. Fajna wypowiedź p. Ambroziaka. W takim wypadku powinnam kilkoro starych wyjadaczy z 3 okręgu na egzamin wysłać że biorą mnie za stację klubową.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Nie tylko Ty Jola :D

Ja -Na przemienniku SR9CZ SQ9KFZ zaprasza do lacznosci

Ktos - Kolego SQ9KFZ z jakiego klubu nadajesz? tu sp9...

:)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Odradzam SP. Kiedyś była przyznawana z marszu, potem jako wyróżnienie za zasługi (przynajmniej tak mi mówiono)po tzw Silent key. Ogólnie o przyznanych nowych znakach z SP mówi się w Poznaniu że to zbowidzi :roll: i mało kto z nimi rozmawia, taka tutejsza fanaberia :-?
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

maxthebest pisze:Pan Ambroziak dziś wzburzony oczywiście odmówił ale dodał przy tym, że powinniśmy raz jeszcze zdawać egzamin, bo nie wiemy, że literka "p" w sp zarezerwowana jest dla klubów kf
No to należy p.Ambroziaka na egzamin posłać, albo obowiązkową lekturę zapodać. :mrgreen:

Inna sprawa jest taka że nowi adepci,zwłaszcza ci w starszym wieku, usilnie chcą mieć znaki zaczynające się na SP, bo myślą że będą potrzegani jako starzy wyjadacze, a potem na pasmach słychać co słychać.
Sufiksy dwuliterowe też są osiągalne dla nowych krótkofalowców.

Paweł - Można jeszcze otrzymać znak z puli 3Zxxxx np. 3Z3PAW
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

Janku, wiesz jak to jest - urzędnik (żeby nie napisać "urzędas", skoro ma wiedzę niekompletną) pełni tu funkcję decydenta i skoro faktycznie odpowiada od razu z takim atakiem nie mając podstaw, to ma wybujałe ego i jest arogantem..Szkoda tylko, że muszą się z kimś takim stykać młodzi (nie miałem tu siebie na myśli :mrgreen: ) entuzjaści tematu, którzy chcą rozwijać jakieś tam swoje zainteresowania, a nie szukają alternatywy dla obowiązkowej służby wojskowej (to juz chyba akurat przeszłość), czy odpracowywania niespłacanych alimentów ;-) Mnie się w każdym razie tacy ludzie wpisują w smutny obraz polskiej rzeczywistości - niektórym urzędnikom wydaje się, że celują w prezydenturę....Dziś wybiorę znak i się Wam pochwalę, zamykając temat.
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

lesio pisze:Nie tylko Ty Jola :D

Ja -Na przemienniku SR9CZ SQ9KFZ zaprasza do lacznosci

Ktos - Kolego SQ9KFZ z jakiego klubu nadajesz? tu sp9...

:)
heh lesiu to tylko proponuję brać udział w zawodach. Sporo osób będzie chciało Ciebie jako stację klubową "zaliczyć" -=+czasami

Paweł no to czekamy
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

No i jestem oznaczony :-): SQ3PAE, proste literowanie "po naszymu" i w angielszczyźnie..Jak na razie mam mogę treningowo zagwizdać na przemiennik poznański na 2m, no chyba że uda mi się coś upolować "obok" moim ręczniaczkiem z wydłużoną, drucikową antenką ;-)
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

maxthebest pisze:no i historii kolejna odsłona...w piśmie, jakie złożyłem zapytałem o znaki zaczynające się od sp3 i sq3...Pan Ambroziak dziś wzburzony oczywiście odmówił ale dodał przy tym, że powinniśmy raz jeszcze zdawać egzamin, bo nie wiemy, że literka "p" w sp zarezerwowana jest dla klubów kf szczerze powiem, pomijając jawną niechęć urzędniczą, nikt mi nie uświadamiał niuansów z liternictwem przed oznaczeniem okręgu..poproszę tu mądrzejszych o komentarz..
Niestety tak jest,albo przynajmniej było.Znaki np SP6P.. to znaki należące do klubów PZK , znaki np SP6K.. to znaki należące do LIgii Obrony Kraju(lok), znaki np SP6Z.. należą do Związku Harcerstwa Polskiego i jest tez coś takiego jak znaki klubów/stowarzyszeń czy innych prywatnych podmiotów np SP6Y.. Widzę natomiast,że tej zasady nie stosuje się do znaków z prefiksem SQ.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Czasami na falach krótkich można usłyszeń stacje klubowe pracujące pod takimi własnie znakami.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

maxthebest pisze:SQ3PAE
Pawle będziesz się tłumaczył =) gratulacje że w końcu udało Ci się uzyskać znak. Teraz będę polować na kolegę =)
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

:-(, mam takiego ambitniejszego kolegę, też latacza i też ze świeżym znakiem..zabrał on ze sobą wczoraj takie samo radyjko (Navcomm) z drucianą antenką w miejsce helikala i niestety, w łączności na kilka km (Dworzec Gł.->Hetmańska) ni chu chu..pozostał przemiennik i tu słyszeliśmy się dość wyraźnie...A zatem bez bazy nidy rydy..:-(
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
Awatar użytkownika
maxthebest
Posty: 248
Rejestracja: 2009-03-11, 08:09
Lokalizacja: Poznań/JO82KJ

Post autor: maxthebest »

:-(, mam takiego ambitniejszego kolegę, też latacza i też ze świeżym znakiem..zabrał on ze sobą wczoraj takie samo radyjko (Navcomm) z drucianą antenką w miejsce helikala i niestety, w łączności na kilka km (Dworzec Gł.->Hetmańska) ni chu chu..pozostał przemiennik i tu słyszeliśmy się dość wyraźnie...A zatem bez bazy nidy rydy..:-(

A propos dostępnych znaków, na nieurzędowej karteczce, którą mi wręczono, do wyboru były: SQ3 PAE (już mój), SQ3 PAF (kolegi), SQ3 PAG, SQ3 PAH, SQ3 PAI, SQ3 PAJ, SQ3 REE, SQ3 REH, SQ3 REI, SQ3 REJ, SQ3 REL, SQ3 RPH, SQ3 RPJ, SQ3 OPM.
1. President Harry II poprawione ASC + Sirtel Gamma 2R w modyfikacji Sirio Twin Car + Octavia II 1.9TDI 137KM powered by V-TECH
2. Lemm 27 + President Ohio + Nissan Micra
3. President Johnny II poprawione ASC + Sirio Turbo 1000 + Opel Vivaro 2.0CDTI
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

maxthebest pisze:

, mam takiego ambitniejszego kolegę, też latacza i też ze świeżym znakiem..zabrał on ze sobą wczoraj takie samo radyjko (Navcomm) z drucianą antenką w miejsce helikala i niestety, w łączności na kilka km (Dworzec Gł.->Hetmańska) ni chu chu..
W jakim paśmie robiliscie łączności?Nie pamiętam czy radio o którym wspomniałeś to tylko 2m czy duobander.Jak chcecie mieć dobrą łączność to obowiązkowo do wywalenia te oryginalne anteny.Robiłem próby z helikalem z fth 2011 to juz jest duza róznica,natomiast polecam wykonać anteny 1/4 fali.W paśmie 2m to trochę kłopotliwe bo promiennik ma 49cm,ale na 70cm to juz nie jest problem bo ma 16cm.Zawsze tez mozna wykonać promiennik z jakiejś anteny paskowej od Radmora FM 315 lub w innej "zmiękczonej" formie np kawałka przewodu.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Paweł Opole pisze:W paśmie 2m to trochę kłopotliwe bo promiennik ma 49cm
Paweł - może wykorzystać cienką sprężynę, (pamiętasz antenę z Twego byłego Yaesu FTH-2010?)

Wrócę do domu to zapodam opis prostej anteny duobandowej 2m/70cm
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egzamin .”