CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: cassiopeia »

ja w swojej antenie nie mam co konserwować :mrgreen:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano

Post autor: Slawo13 »

cassiopeia pisze:ja w swojej antenie nie mam co konserwować :mrgreen:
WA-27 ? :-)
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: tarnus »

Wystarczy raz a porządnie zabezpieczyć wazeliną techniczną.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: cassiopeia »

Slawo13 pisze:WA-27 ?
moonraker dominator ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: kgb14 »

killer, serio tak robisz? :shock:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: tarnus »

Ba. Jeszcze masaż robi. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: kajdan »

Ja robię tak samo jak killer. Dużo syfu się tam zbiera.
161CBF122
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: killer »

Skąd te zdziwienie? W piątek regenerowałem instalacje znajomemu i jak zobaczyłem tą brudną i zaniedbaną główkę to styki gorącej żyły były czarne, dosłownie.

Wiadomo że kolega nie będzie sprawdzał w jakim stanie są styki bo go to mało interesuje więc dałem mu plastikowy kapturek żeby założył jak antenę odkręci.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
jano0244
Posty: 187
Rejestracja: 2014-02-03, 09:44
Lokalizacja: Mrągowo

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: jano0244 »

Święta, święta i ... właściwie już po świętach. Taka szkoda...
Krótkie były jak zwykle i w moim przypadku wypełnione wszystkim, czym się dało.
Świętowanie wśród najbliższych, zorganizowanie przez nas uroczystości II rocznicy naszej kochanej wnusi, krótki wypad poza miasto w poszukiwaniu motocykla i auta dla syna (bez rezultatu). Znalazło się też trochę czasu na testowanie sprzętu CB, więc trochę się zatrzymam na tym temacie.

Kilka dni temu byliśmy przejazdem w Łodzi. Mieliśmy sporo wolnego czasu, można było więc wpaść w gościnę do Konektora. Można tam było nacieszyć oczka wystawką różnorakiego sprzętu, można było dzięki kolegom z obsługi na poczekaniu poddać "ulepszowi" mojego Densei'a 2002 i pogrzebać w Taylorze tak, by go z nim możliwie dobrze spasować. Wszystko, można by powiedzieć, w ramach przygotowań przedświątecznych.

Przez ostatnich kilka dni potestowało się sprzęcior z zaprzyjaźnionymi bazówkami i mobilami i doszedłem do konkretnych wniosków.
Odsłuch ze zmodyfikowanego Densei'a, podłączonego do zmodyfikowanego Taylora jest obecnie znacznie bardziej sopranowy i tak zgodnie z oczekiwaniami miało być. Ale jest też i coś innego. Coś, co w taki sami sposób określiła jedna z bazówek i mój syn z mobila, a ja potwierdzam po odsłuchaniu nagrania, którego dokonał syn.
Te coś nie pasuje tym, którzy oczekują krystalicznie czystej barwy głosu (w tym i mnie), a pasuje tym, którzy dla odmiany lubują się w specyficznym brzmieniu modulacji. Najprościej mówiąc, te COŚ polega na tym, że do głosu coś jest dodane. Z echem czy bez, te COŚ jest zawsze.
Przypuszczam, że jest to specyfika gatunkowa nie tyle modelu, co konkretnie tego egzemplarza. Dwie wizyty w Konektorze nie zmieniły tego, więc raczej trzeba przyjąć, że "ten Taylor tak ma".
I to by wyjaśniało, dlaczego wcześniejsze testy cenionych mikrofonowych klasyków Pan, KPO, Diesel czy Astatic w połączeniu z tym Taylorem III wypadły poniżej oczekiwań.

Jako, że w czasie świąt miałem dostęp do Johnny'ego III, którego onegdaj kupiłem dla syna. potestowałem go z pozostałymi częściami mojego zestawu, czyli autem, anteną, głośnikiem zewnętrzmym i rzeczonym mikrofonem Densei po tuningu. No i opinie są jednoznaczne. Odsłuch z Johnny'ego ma tę samą głośność, co z Taylora, jednak brzmienie nieporównywalnie czystsze. Wszyscy słuchacze bardzo je chwalili, a byli i tacy (dodam, że to wymagający użytkownicy CB), którfzy twierdzili, że jest rewelacyjne. Densei'a podłączałem również do mojego starego Yosana pro120 i tutaj również określono odbiór jako bardzo sopranowy i czysty. Fakt, że modulację Yosana słychać wyraźnie ciszej.

Przetestowałem również odsłuch odbioru Johnny'ego i Taylora na moim zewnętrznym głośniku Nokii. I tu akurat obydwa odbiorniki wypadały bardzo fajnie, choć odsłuch nie jest identyczny. Na moje ucho Johnny "łapie" bardziej sopranowo, ale trudno mi jednoznacznie stwierdzić, która barwa jest ładniejsza.

No i stanęło na tym, że zamieniłem się z synem na radyjka (ale nie na mikrofony) na najbliższy tydzień. Polatam, posłucham, pogadam, pomyślę.
I to by było na tyle...
President TaylorIII z zewn. rf-gain Samlex PR27M + Densei EC2002 po tuningu + Sirio Performer1000/Sirio Megawatt3000 Yosan Pro120 + Konektor Mini40 (rezerwa) / President Johnny III + Sirio AS100 (w aucie syna)
jano0244
Posty: 187
Rejestracja: 2014-02-03, 09:44
Lokalizacja: Mrągowo

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: jano0244 »

Miełem okazję popodróżować przez kilka po zachodniej Ukrainie. I mogę potwierdzić opinie, że CB nie jest tam zbyt popularne. Na #15 zdażyło mi się kilkakrotnie złapać kilka krótkich wymian zdań, jednak na moje wywołania nikt nie odpowiadał. Co innego podczas podróży przez RP.
President TaylorIII z zewn. rf-gain Samlex PR27M + Densei EC2002 po tuningu + Sirio Performer1000/Sirio Megawatt3000 Yosan Pro120 + Konektor Mini40 (rezerwa) / President Johnny III + Sirio AS100 (w aucie syna)
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano

Post autor: czarek0402 »

jano0244 pisze:I mogę potwierdzić opinie, że CB nie jest tam zbyt popularne. Co innego podczas podróży przez RP.
Teraz odpowiedzmy sobie, dlaczego tak jest, tak było czy będzie nadal?

Ps. Na ile na tą popularność ma wpływ cena CB radia, anteny, montażu, ilość innych użytkowników z CB, którzy będą również używać, stanu technicznego i ilości dróg, ich wpływu na wypadki drogowe i korki uliczne, nie mówiąc o wzrastającej ingerencji Państwa na kierowców w postaci nakazów, zakazów, fotoradarów, patroli, kontroli trzeźwości, technicznej, utraty prawa jazdy na 3 miesiące, w imię bezpieczeństwa kierowców, pieszych, dbania o stan finansowy gminy, miasta, Państwa i z innych powodów oczywistych, właściwych, ważnych ... ;-)
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
jano0244
Posty: 187
Rejestracja: 2014-02-03, 09:44
Lokalizacja: Mrągowo

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: jano0244 »

Podczas podróży używałem jednocześnie yanosika w wersji smartfonowej, CB i nawigacji. Muszę przyznać, że najbardziej pomocnym jako antymisiek zdecydowanie okazał się yanosik. Trudno powiedzieć, czy tego typu aplilkacji będą się szybko popularyzowały. Jeśli tak, to wg mnie zastąpią dla wielu CB. Oczywiście nie dla wszystkich, bo wielu z nas lubi się po prostu posłuchać w trasie. Ale jeśli ktoś potrzebuje tylko i wyłącznie antymiśka, to być może popularność CB u nas spadnie.

Jeśli natomiast chodzi o UA, to tam powszechne są kamerki. Zapisami z kamerek tamtejsi kierowcy bronią się przed ichniejszą milicją drogową (DAI). DAI póki co, nie dysponuje swoimi kamerami, za to potrafi wymuszać mandaty za wydumane przewinienia. Kamerki w autach kierowców często są dowodami w sądach.
Nasza policja zwykle dysponuje zapisami ze swoich kamer.
President TaylorIII z zewn. rf-gain Samlex PR27M + Densei EC2002 po tuningu + Sirio Performer1000/Sirio Megawatt3000 Yosan Pro120 + Konektor Mini40 (rezerwa) / President Johnny III + Sirio AS100 (w aucie syna)
sonyy
Posty: 116
Rejestracja: 2013-07-15, 20:00
Lokalizacja: rdm

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: sonyy »

Zobaczymy o ile wzrośnie teraz sprzedaż zestawów cb po wejściu tych nowych przepisów/ograniczeń. Co do kamerek, czy w Polsce można użyć nagrania z takiej kamerki zamontowanej w pojeździe jako dowód w sądzie ? Swego czasu czytałem artykuł że nagrania z takich właśnie kamerek nie mogą być dowodem.
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 416
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: BIBI »

Nie wiem czy jako dowód w sądzie można wykorzystać ale policja w razie wypadku bardzo chętnie korzysta z tego co się nagrało.
Mi nawet chcieli zabrać kartę z nagraniem - na szczęście skończyło się na przegraniu na CD i protokole odczytu z urządzenia rejestrującego.
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

CB- Uzywać albo nie używać - oto jest pytanie... wg jano0244

Post autor: spinnaker »

U mnie było podobnie jak u BIBI. Zgrałem materiał na CD i gość został skazany w sądzie na podstawie filmu i zeznań.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”