Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: xander »

Cześć. Skoro wielu tu zmotoryzowanych, to skorzystam z okazji i zapytam o pewną motoryzacyjną sprawę.
Będę potrzebował czegoś niezawodnego do pokonywania około 160km dziennie w zmiennych warunkach ( drogi raczej wojewódzkie, leśne, IV kategoria odśnieżania). Interesuje mnie coś z jak najlepszym zawieszeniem, zapasem koni pod maską, raczej wyższe niż niższe. Cena może oscylować około 60K (może 70k) za używkę (im taniej tym lepiej). Rocznikowo - 6 lat i młodsze. Zasilanie? Nieważne, byle jednostka napędowa była mało awaryjna.

Obecnie moim typem jest Forester (najpewniej jakiś XT, żeby było fajniej) ale może macie inne, lepsze pomysły.

Dzięki za pomoc.

TP
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: alban »

Toyota land cruiser.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: Hasan-Łódź »

X3 biturbo ;-)

chociaż Forester pewnie mniej awaryjny
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 461
Rejestracja: 2014-05-27, 12:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: kurdolf »

A moze cos takiego?
http://otomoto.pl/audi-a6-allroad-3-0td ... 48678.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/audi-a4-allroad-ideal ... 71125.html" onclick="window.open(this.href);return false; tylko tez z 3.0 l dieselem
lub http://allegro.pl/kia-sportage-panorama ... 61568.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: CRE8900 FD-1818 mod. Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Motorola RSN4001A
Baza:
Uniden USC 230 + Dipol
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: Pyrek »

Ja bym do problemu podszedł trochę inaczej.

Wrzuciłeś kijankę i audi.

Kijanka 2010 rok produkcji facet pisze że serwisowana czyli ma jeszcze 3 lata gwarancji. coś się wydarzy nie martwisz się tylko robisz na gwarancji.
Przebieg nie wielki i możesz sprawdzić bo auto krajowe.

Co do audi.... nie pchał bym się w auta sprowadzane przez mietka handlarza.
Szczególnie śmierdzi mi tutaj ta A6... 2009 rocznik czyli 5 letni diesel z przebiegiem 129tyś? nie ma głupich....
Jak niemiec czy francuz kupuje takie auto to nim jeździ.

Jeżeli mogę podpowiedzieć poszukaj czegoś takiego http://allegro.pl/hyundai-ix35-skora-ka ... 98795.html
Czy Hyundai czy Kia jeden pies mam I20 i ma pełno elementów wspólnych z Kią Venga i Hyundai'em ix20.

Pzdr
A.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 461
Rejestracja: 2014-05-27, 12:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: kurdolf »

Nie mowie,ze konkretnie ten egzlemplarz audi ani kia tylko dalem przyklad. Ja akurat dla siebie bym szukal jakiegos delikatnie puknietego albo przerysowanego. Napewno Kia i Hyundai bedzie najrozsadniejszym wyborem bo w tej cenie kupi Polski salonowy i z malym przebiegiem.
Mobil: CRE8900 FD-1818 mod. Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Motorola RSN4001A
Baza:
Uniden USC 230 + Dipol
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: cassiopeia »

może jakieś XC60 :?: ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: alban »

xander pisze: Interesuje mnie coś z jak najlepszym zawieszeniem,

TP
wątpię żeby kijanka miała dobre zawieszenie, chociaż samochody ostatniego czasu są bardzo ładne.
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Odp: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: xander »

alban pisze:
xander pisze: Interesuje mnie coś z jak najlepszym zawieszeniem,

TP
wątpię żeby kijanka miała dobre zawieszenie, chociaż samochody ostatniego czasu są bardzo ładne.
To jest właśnie największa wątpliwość dotycząca hyundaya i kijanki. Zawieszenie. Wiem, że trasa jest mocno "polska", więc trzeba mi czegoś konkretnego. Stąd ten forester. Audi z silnikiem 3.0 odpada, bo to maksymalnie wadliwa jednostka. Biturbo w x3 kusi. Ciekawe jak xc70 i silniki diesla w volvo.
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: alban »

Powiem tak, Audi i BMW nie bierz jak zamierzasz jeździć po jakiś dziurawych nie wygodnych drogach, to są niby dobre samochody chodź ostatniego czasu dość awaryjne. Z tego co wiem to volvo ma od Renault silniki, a czy Francuz powala nieawaryjnoscią? Hmmm ja bym szedł bardziej w kierunku Toyoty land cruiser, to taki traktor drogowy, mieszkam za granicą i widzę jak farmerzy tymi samochodami, np. Laweta długa 3 osiowa a na niej koparka i Górka czy nie Górka ten samochód jedzie bez żadnego wysiłku. Oczywiście silnik 3.0 diesel.
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: xander »

A mniejsza RAV4 z silnikiem 2.2 177KM? Trochę emerycka, ale pewnie praktyczna i w cenie.
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
forkinpriest
Posty: 108
Rejestracja: 2013-10-23, 21:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: forkinpriest »

xander pisze:A mniejsza RAV4 z silnikiem 2.2 177KM? Trochę emerycka, ale pewnie praktyczna i w cenie.
Osiadają tuleje cylindrów w tym motorze, musisz wyrwać z małym przebiegiem żeby nie było niespodzianki w postaci wymiany silnika.
Mobil1: Realistic TRC465 - Sirio Megawatt 4000 - Sirio KF100
Mobil2: Uniden PC122 - Solarcon 203/Mag145

Rezerwa/Odsprzedam: President Jack
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Samochód do codziennego użytku (160km/dziennie)

Post autor: alban »

xander pisze:A mniejsza RAV4 z silnikiem 2.2 177KM? Trochę emerycka, ale pewnie praktyczna i w cenie.
o tym samochodzie się nie wypowiem bo nie wiem Obrazek
Xander mogę polecić Ci jeszcze honda crv 2.2 diesel taki model jak z 2010 roku, Szwagier miał i bardzo ją chwalił i teraz wymienił na taką samą Hondę tylko z 2014 i wziął benzynę bo za diesla musiałby dopłacić jakieś 30 parę tyś, wiec się nie opłacało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”