Co kupic CB, antyradar czy jammer

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

Witam wszystkich. Przeglądam caly internet w celu znalezienia odpowiedz na to pytanie. Kazdy pisze co innego, w dzisiejszych czasach już trudno o rzetelna odpowiedz. Wszędzie tylko komentarze sprzedawców i konkurencji:/

Kilka lat temu w czasach studenckich udalo mi sie złapać 23ptk w ciągu 2 miesiący...
Później przesiadka na 2 kolka i na szczęście nigdy na nich nie złapałem mandatu.

Teraz przyszedł czas wymiany motocykla na auto. Chciałbym jakoś sie ochronić przed miskami i radarami.

CB - wiele informacji, radary, patrole itd. Jedyny minus dla mnie? Duzo informacji, które mnie nie beda interesowały, słuchanie muzyki chyba odpada bo wtedy nie słychać komunikatow z CB?. Przy niewłaściwym sprzęcie szumy, zaklocenia itd.

Obecnie myślałem nad PRESIDENT WILLIAM + ANTENA VIRGINIA. Czy to byłby dobry zestaw, czy w tych pieniądzach polecacie cos innego? Nie chcialbym bardzo dlugiej anteny. Wole mniejsza, dyskretnieja, aby mogla byc na aucie na stale.

W tych samych pieniądzach dostane Antyradar - powiedzmy Whistler PRO 78GXi EU X2. Ale czy to naprawdę dziala, czy mozna ufac filmikom z neta? czy ma jakakolwiek szanse na lasery?
Jesli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tymi urządzeniami to bede wdzieczny za opinie.

Ostatnia z opcji to jammer. Ostatnio jest bardzo głośno o blue raider. Filmiki ukazuja, ze dziala. Inni podważają ich wiarygodnosc piszac ze video jest przerabiane. A wydaje sie dobra opcja tester radarow z mozliwosci pomniejszea predkosci.

Wiem, ze 2 ostatnie opcje sa nielegalne w Polsce. Wiem, ze najlepiej jezdzic przepisowo. Znam prawo i kary, ktore groza za wykroczenia itd. Chcialbym podkreslic, ze licze na wasze opinie w temacie i wasze zdanie a nie na pouczanie, bo wydaje mi sie, ze wiekszosc z osob, ktore uzywaja CB czy innych wynalazkow robia to po to aby miedzy innymi uniknac mandatow z wszelkich radarow, ktore to pozwalaja zarobic panstwu a nie zawsze sa po to aby dbac o bezpieczenstwo.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

Użyj szukajki, ostatnio wyczerpaliśmy temat w jednym z wątków.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

ok, na ten temat, jest tylko tyle, ze nikt tutaj tego nie używa. W takim razie, czy taki zestaw CB jaki podalem bedzie dobra konfiguracja czy do takiej anteny nadaje sie lepiej inna stacja bazowa?
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

widze, ze alternatywa dla tego williamsa jest Yosan CB-250. Duzo tansze, pytanie jak z jakoscia sygnalu nadawczo/odbiorczego.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

Jak chcesz mieć ustawienia i wyświetlacz w mikrofonie, a centralkę radia chcesz gdzieś schować, to zobacz radio Apollo Road Blues. Virginia to zabawka, zobacz antenę Pirat. Będzie to lepszy zestaw niż ten podany przez Ciebie.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Besserwisser »

Yanosik. Tyle w temacie.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

antena pirat wchodzi w gre ze wzgledu na jej dlugosc, dzieki za podpowiedz.

A jesli chodzi o stacje, to w waszym/Twoim mniemaniu Apollo Road Blues jest lepsze od Yosan CB-250 (najlepszy wybor ze sterowaniem w gruszce).

Na forum wyczytalem takie opinie, ze te radio ze sterowaniem w gruszce sa g... warte i jezeli chodzi o wlasciwosci nadawczo/odbiorcze nie dorownuja modelom, ze sterowaniem w bazie. Czy to prawda?

edit: Jeszcze dopadlem cos takiego - LAFAYETTE VENUS

edit1: Czy taka antena pirat wytrzyma na dachu predkosci do 260km/h ?
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

A czy potrzebujesz koniecznie radio do zabudowy? Klasyczne nie może być?

Na temat Venus-a się nie wypowiem, nie wiem nic na jego temat.
Jeśli osiągasz prędkości >200 km/h, lepiej załóż jakąś antenę na uchwyt.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

Klasyczne moze byc, tylko co z regulacja? Czy jesli raz sie zestro dobrze radio na trase, to trzeba pozniej duzo przy tym manipulowac?

Admin: moge prosic o przeniesienie tematu do dzialu "co kupic"?

Czy przy wyzszych predkosciach, zakłócenia sa wieksze?
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

Jak ustawisz na trasę to będzie ok, ale przy wjeździe np. do miasta trzeba będzie podregulować. W każdym radiu tak jest.
Przy większych prędkościach masz większy opór wiatru, więc jak zerwie Ci antenę z auta i wybije szybę komuś z tyłu to nie będzie zbyt ciekawie.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

Mi na miasto cb nie bedzie potrzebne. Chodzi mi glownie o trase, jakis wyjazd weekendowy. Wyjazd do rodzinki, do domu. Glownie przebywam we Wroclawiu, po miescie nie potrzebuje wiedziec gdzie stoja miski. Ok - antena na stale. Sprzet bedzie montowany w Focusie ST, dlatego nie chce jakiegos dlugiego bata, raczej cos bardziej przypominajacego antene FM.

Masz jakas propozycje co do dobrego radio, ktore bedzie dobrze wspolpracowalo z krotka antena?

Dzieki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

Radio nowe czy używane? Dochodzi kwestia tego, czy urządzenie da sobie radę z zakłóceniami w Twoim samochodzie. Musi mieć dobre filtry przeciwzakłóceniowe, więc radziłbym tutaj radio używane.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

A jaka przewage ma radio uzywane nad nowym pod wzgledem filtrow? Masz na mysli, uzywane - odpowiednio zmodyfikowane?

Mi zalezy aby odpowiednio dzialalo, nie szumialo, zeby mnie nie denerwowalo podczas podrozy. Taki model, abym z nim nie musial ciagle walczyc, tylko mogl wykozystac jego mozliwosci. Co do szumow auta, to chyba nie ma z gory odpowiedzi, tylko trzeba testowac kilka egzemplarzy:/

edit:
President Harry III Asc?
M-Tech Legend III?
President Johnny III Asc?
Ostatnio zmieniony 2015-04-05, 17:28 przez wujektimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: Piotrek-TJE »

Z reguły starsze radia mają dużo lepsze filtry przeciwzakłóceniowe niże te radia nowoczesne. Z mojej strony mogę polecić Pan PC40 / President Valery / Uniden PC40 a także President Herbert. Z nowych - M-Tech Legend 3 po tuningu, Yosan Pro-120 po tuningu.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
wujektimon
Posty: 17
Rejestracja: 2015-04-04, 19:37

Co kupic CB, antyradar czy jammer

Post autor: wujektimon »

ten Pan to kawal krowy :D

Mysle, ze ze wzgledu na wyglad, raczej polowalbym na cos nowego :)

M-Tech Legend III --- "Działa tak samo jak johnny/harry3, tylko nie ma rf gaina. Poczytaj o tych presidentach a będziesz wiedział czy warto."

Chyba warto miec RF gain z tego co czytalem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”