Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Post autor: HOŁDYS »

To polataj rekreacyjnie w Wa-wie - uwierz próbowałem nie udało się. :hopla:

chyba że w M4 w salonie biedronkowym sprzętem


Ps. Dane z podanej apki ni jak się mają do stanu faktycznego, brak np. strefy R nie szukałem więcej ale coś jeszcze bym na pewno znalazł. Jako aplikacja dobra sprawa jednak wg niej decyzji bym nie podjął.

Prawo się zmienia zobaczymy jak i czy na korzyść dla użytkownika.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Post autor: AntekPabianice »

HOŁDYS pisze:To polataj rekreacyjnie w Wa-wie - uwierz próbowałem nie udało się. :hopla:
Ale we Wawie masz CTR EPWA i ATZ EPBC. Dodatkowo jest jeszcze ROL48, gdzie musisz mieć dodatkowo zezwolenie BOR-u. Co prawda, mała strefa, ale zawsze, teraz nigdzie na mapach jej nie uświadczysz, choć kiedyś była nawet na stronie AMC, w Elementach Przestrzeni. Pozostaje tylko NOTAM.
Może na nią akurat trafiłeś? ;-)
Zresztą, loty dronami w każdej strefie wydzielonej trzeba zgłaszać w AMC ASM1 - musi być na to publikacja NOTAM. O zgłoszeniu w ULC nic nie wiem.
A, jeszcze jedno: w każdej strefie lotniskowe, czy to kontrolowanej, czy nie, musisz dostać zgodę właściwych organów ATC. Ci mogą odmówić nawet bez podania przyczyny - takie jest ich święte prawo.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Post autor: HOŁDYS »

Tak jest jak piszesz, mam z tym tematem styczność na co dzień tylko już nie rekreacyjnie i może i lepiej, a stref coraz więcej kwity i jeszcze raz kwity. Zobaczymy jak się temat nowego rozporządzenia rozstrzygnie, a ma być sporo zmian.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Post autor: AntekPabianice »

HOŁDYS pisze:Tak jest jak piszesz, mam z tym tematem styczność na co dzień tylko już nie rekreacyjnie
Ja też ;-)

Takie drony, balony, lampiony, fajerwerki czasem mogą spowodować duże zagrożenie dla ruchu lotniczego. Co prawda rzadko, ale może się zdarzyć, że latając dronem możemy spotkać statek powietrzny na wysokości poniżej 150 m AGL. Może to być np. śmigłowiec LPR, czy policyjny, biorący udział w akcji np poszukiwawczo-ratowniczej, czy w zabezpieczeniu porządku publicznego. Ich nie dotyczą restrykcje co do minimalnej wysokości lotu. Pomyślimy, jak może się skończyć spotkanie z takim dronem (nawet najmniejszym) dla statku powietrznego ,jeśli leci on z prędkością pow. 100 km/h. Czy pilot jest w stanie zobaczyć taki maly punkt i odpowiednio wcześnie zareagować?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Modele RPA, lampiony, fajerwerki a bezpieczeństwo lotów

Post autor: AntekPabianice »

Nowe przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych i modeli latających
http://www.pansa.pl/?lang=_pl&opis=wiec ... slane=1169" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”