Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: mcichu »

Osobiście zauważyłem, że coraz mniej ludzi korzysta z CB-radia w mobilach. Zaś coraz więcej osób korzysta z aplikacji typu yanosik, waze. Proszę Was dajcie informacje jak to wygląda z Waszego punktu widzenia, gdyż na pewno pokonujecie dużo dużo więcej km ode mnie i swoje widzieliście. Temat dotyczy Polski i UE. Wg mnie widok auta zagranica z anteną CB to niecodzienność, bo tam mało kto korzysta.
P.S. Wydaję mi się, że w mobilach CB teraz w większości używają zapaleńcy i hobbyści. W dużych miastach, Łódź, Warszawa, Wrocław, Poznań zauważyłem bardzo mało osobówek z CB. W tirach też spotykam coraz mniej anten. Wydaje mi się, że ciężko jest usłyszeć odpowiedz od innego kierowcy. Parę lat temu jak się o coś prosiło to odrazu pomoc była, a teraz trzeba się prosić auta z naprzeciwka i jeszcze udają, że nie słyszą. Coraz mniej widoków osobówek z antenami na magnes, jak już to hobbyści i antena na uchwycie, bądź w dziurce.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: Sahim »

W miastach rzeczywiście popularność cb wydaje się być mniejsza, ale wystarczy wybrać się niedaleko poza miejskie granice i wszystko jest jak było, ludzie z antenami nawet po przysłowiowe bułki jeżdżą. Chyba że za miasto wybierasz się w weekend, wtedy rzeczywiście, mobili z antenami mniej. Faktem jest że yanosik znacznie mniej kłopotliwy w montażu a i pakiety internetowe coraz tańsze, takie czasy.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: cassiopeia »

Jak mam słuchać inteligentnej rozmowy dwóch ''zawodowych'' kierowców gdzie co drugie słowo należy wypikac to wolę włączyć Yanosika i mieć pewność że moje dziecko nie musi słuchać ''polskiej'' wymowy
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: Hasan-Łódź »

Używam jednego i drugiego w tych trudnych czasach :mrgreen:

Yanosik daje radę w mieście, ale już na mniej uczęszczanych drogach w ogóle mu nie ufam (i jak się okazuje słusznie). Jedno i drugie ma swoje zalety.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: smugler »

bo niestety takie syf jest na 19'nastce ze masakra, jak furmani sie dorwą do gruchy.
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: mcichu »

Kolejna denerwującą rzeczą są reklamy na kanale 19, zresztą nielegalną.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: Hasan-Łódź »

Reklamy akurat są legalne, chociaż niemile widziane. Było o tym pisane wielokrotnie na forum.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: myszaty »

w Poznaniu na kanale ogólnym dużo reklam, aut z antenami trochę jest, ale nie każdy chce gadać, i odpowiadać na pytania o droge... poza miastem prędzej się dogadam... yanosika nie używałem, więc się nie wypowiadam jak to funkcjonuje...
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: Almighty »



W Szczecinie jest dobrze. Czasami zdarzy się, że ktoś klnie, ale to raczej szoferzy z prowincji. Stacje sprawnie odpowiadają na pytania o drogę i ostrzegają o wszelkich zagrożeniach, w tym o miejscach żerowania prosiaków, których ostatnio mamy plagę w mieście :-P

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: Lagunasnk16 »

U mnie w mieście też jest dobrze z użytkownikami CB, chętnych do odpowiedzi nie brakuje,anten na dachach przybywa, kultura wypowiedzi jest na dobrym poziomie, jedyny minus to reklama nowo powstałej cukierni, ale można się przyzwyczaić.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: c64club »

W GOP jest jeszcze ruch w eterze na #19, a i na innych kanałach furmani pogaduchy ucinają. Mięsa mało, glównie kiedy zawodowcy zaczynają kląć na buraków z osobówek, że im się powinno radia pozabierać. Kolega z bazy w Katowicach niezmordowanie prowadzi ruch w całej okolicy. Nie wiem gdzie ma antenę, bo słychać go tak daleko jakby ją na Zepelinie podwiesił.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
MaxStone
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-30, 16:04

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: MaxStone »

To ja ze swojego ogródka. Jeżdżę z centralnej Polski do Budziska i dalej do Estonii. Na trasach z radyjek głównie ciężarówki. Osobówek praktycznie wcale nie słychać. W miastach CB wyłączam, bo sieje jak cholera. Mięsa trochę jest, ale szybko "mięsni" są sprowadzani do parteru przez "zawodowych". Ja dostałem (...) mięsne, ale prawie zdjąłem lusterko i zderzak w dużym jak uciekałem przed osobowym z naprzeciwka po wyprzedzaniu. Należało mi się. Ogólnie CB coraz mniej służy do pogaduch a głównie do informacji gdzie ważą a gdzie suszą. Ja jeszcze info daję o padniętych światełkach - po cholerę ma ktoś bulić? Co prawda, chętnie bym z kimś po trasie pogadał, bo nie mam tachografu i często robię 18h bez przerwy. Na wschodzie w eterze cisza, może na FM latają? Nie sprawdzałem, z resztą po rusku gadać nie będę - wystarczy, że w radiu ruskowo jazyka od cholery.

Pzdr

Max
Ostatnio zmieniony 2016-09-30, 20:08 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wulgaryzm (następnym razem bedzie pasek)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: BeBek »

Co do osobówek to może jest ich ciutkę mniej. Sporą zasługą są chyba serwisy, które przy byle okazji mówią o utracie gwarancji i inne bzdury. A i mocno siejące auta też sporą część ludzi zniechęcają.
Ale ciężarówkę bez CB (oczywiście nie mówie o małych jeżdzących lokalnie) to widziałem tylko raz.
Co do słownictwa to niestety różowo nie jest, ale dzieciaki znacznie częściej używają takiego słownictwa w szkołach między sobą niż usłyszą w radiu. Poza tym jak jeżdżę z pasażerami to z reguły radio mam na słuchawce i jest to dla wszystkich wygodniejsze.
Yanosik fajny ale statystycznie o znacznie większej liczbie patroli dowiedziałem się z radia niż z Yanosika.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: domino.pl »

Od trzech osób słyszałem że jeździli z aplikacjami i wrócili tylko do CB. Albo aplikacja do kitu albo CB zbyt mocno siedzi we krwi.
Wożę tableta m.in. jako wideorejestrator, aplikację miałem , ale użyłem tylo ze dwa razy. Tras nie robie dużo. Gdybym jeździł w nieznane mnie miasta to jako dodatkowy dupochron może bym używał.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
marjanek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-01-18, 13:08
Lokalizacja: biora sie dzieci

Re: Popularność CB radia w mobilach w PL i EU

Post autor: marjanek »

mi się wydaje że nie ma na to reguły, bo z tego co zaobserwowalem to w jednym miejscu w Polsce zrobiła się na radiu cisza, a w innym ilość użytkowników cb wydaje się że wzrosla 10 krotnie w porównaniu z tym co było powiedzmy z 4-5 lat temu. od czego to zależy- nie wiem .

Agresywnie wydrapane zardzewiałym gwoździem w Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”