Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: electronic334 »

Witam mam taki problem.Otóż posiadałem wcześniej radyjko Beckera BMW i też było to samo ale dało się wyłączyć.W Beckerze była opcja FM Manual coś takiego po ustawieniu tej opcji,kanały był ''sztywne'' czyli ustawiając np 98.1 ESKA i jadąc gdziekolwiek,lasy itp to zanikał odbiór bo było na sztywno ustawione jako Manual ok..
ale nic nie skakało tzn np z 98.1 na 104itp tylko zawsze sztywno stało tak jak się ustawiło.

Tutaj w Alpine CDE 9882ri są Opcje:Manul,Seek,DX SEEK

i tak po wybraniu stacji np eska 98.1 rmf max 106.5 rmf fm 88.2 i przypisaniu pod odpowiednie klawisze np 1,2,3 na panelu wszystko jest ok,zapisuje się.Ale podczas jazdy mimo,że jest MANUAL ustawiony to skaczę(głównie jak są lasy,gdzieś trasa inna itp) skacze z 98.1 na 104.1 i przez to,że skacze raz jest głośniejszy dźwięk muzyki a raz ciszy,zależy którą wybierze stacje poza tym jak skacze z 98.1 na 104.1 to nakłada się dźwięk dwa razy usłyszy się to samo w piosence z radia.Resetowałem radio,opcje wszystkie wyłączyłem takie jak RDS,PTY, itp.Jedynie podczas grania świeci się TP ale tego nie da się wyłączyć bo wszystkie opcje radia sprawdziłem a RDS wyłączony jest.To samo działo się na Beckerze jak miałem SEEK ustawiony automatyczny,ale po zmianie na ręczny Manual + po wyłączeniu TP itp bo się dało tam nic nie skakało.

Od czego tak się dzieje?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: Sahim »

Opcja od tego nazywa się AF (Automatic Frequency), ale zupełnie nie wiem jak się wyłącza w tej alpinie.
Edit:
Znalazłem w instrukcji że trzeba nacisnąć F/setup "wskaźnik F znika"
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manua

Post autor: electronic334 »

no tak ale AF dalej sie świeci na wyświetlaczu
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: Sahim »

NIe mam tego radia, kombinuj żeby się tego pozbyć bo to właśnie odpowiada za skoki po częstotliwościach.
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: electronic334 »

a moze tutaj nie da się tego wyłączyć hmm
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manua

Post autor: electronic334 »

ok udało mi się wyłączyć funkcje AF.Świeci się tylko TP ale tego nie mogę za nic wyłączyć.

Aha i tak jadąc dzisiaj trasą Eska-nie skakała Rmf Fm skakał ale co dziwne jak np nacisnę klawisz 2 i pod nim mam rm fm to pokaże mi 88.2 bo taki ustawiłem manualnie.Natomiast jak jadę(radio odbiera perfekt) i nacisnę od nowa 2 to pokaże np 104.1 lecz podczas jazdy to nie przeszkadza bo nie czuć tego przeskoku stacji i teraz nie wiem czy samo to przeskakuje samo czy ja naciskając przycisk od zaprogramowanej stacji wymuszam przeskok na taką samą o innej częstotliwości?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: Sahim »

TP nie wyłączysz bo to informacja wysyłana przez stację radiową, mówi że na tym kanale mogą się pojawić informacje drogowe. TP - traffic programme - informacie drogowe.Żeby przełączanie na te informacje działało musi być uruchomione TA.
A z tym przełączaniem różnych stacji - może przy programowaniu pamięci RMF miałeś włączone AF i zapamiętał razem z tym?
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: electronic334 »

specjalnie dzisiaj zresetowałem radyjko i po włączeniu ustawiłem pierw by AF znikło+Seek na manual.Świeci się tylko na wyświetlaczu TP.Opcje typu RDS itp wyłączone w funkcjach.

No i teraz ręcznie ustawiłem np eska 98.1 przytrzymałem jedynkę i mi zaprogramowało pod jedynkę i tak pod pięć klawiszy pięć stacji.

Co zauważyłem: 106.1 radio plus to nigdy nie przeskakuje.Rmf FMMAX 106.5 też nigdy nie przeskakuje

a Eska: 98.1 Rm Fm 88.2 i Radio Zet 105.3 działają tak:

Ustawiam radio zet 105.3 ale radio za 2 sekundy samo zmieni na 107.3 i przeważnie na tym 107 już stoi

Zaś rm fm podczas jazdy zmienia się z 88.2 na np 104. i na tym 104 też jest rmf ale zauważylem jak jechałem,mimo,że się zmieniło to jakoś tak płnnie..przeskoku żadnego nie było.Ale we wtorek mam długą trasę to przetestuje

RDS ustawiony na OFF

PTY 31 NA OFF

PI NA OFF

TA wyłączone

AF wyłączone

Wyszukiwanie stacji ustawione na Seek Manual

na wyświetlaczu świeci się tylko TP
leszekbravo
Posty: 59
Rejestracja: 2011-05-29, 14:44
Lokalizacja: bielsko biala

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: leszekbravo »

Radio automatycznie wchodzi na częstotliwość tej samej stacji z innego silniejszego nadajnika to normalne
Baza-Intek HR 5500 v6

Mobil-Harry II Clasic,antena ML 145
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manual

Post autor: electronic334 »

tak tylko,że wczoraj jak miałem trasę ponad 200km przez różne tereny to jadąc na np eska 98.1 zmieniało na 104.1 i tak co pare sekund i to wkurzało bo jak zmieniało to dwa razy piosenka się powtarzała.. w radiu.A radio sprawne bo mam drugie takie samo i to samo jest

zobacze teraz jak wyłączyłem AF co to będzie

ale na postoju mimo,że AF jest OFF to np RMF fm mi zmieniło z 88.2 na inną i radio zet też.Zet ustawiłem sztywno na 105.3 a i tak samo zmieniło na 107.3 i tak już stoi.

A w poprzednim radiu becker jak np ustawiłem stację niech bedzie 105.3 to za pierona nie ruszyło tego.A tutaj wszystko już wylączone tylko TP się świeci
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: Radio alpine zmienia częstotliwość mimo ustawienia Manua

Post autor: electronic334 »

Kolego a Ty jak jeździsz do używasz tego AF ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”