Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: electronic334 »

Witam zakupiłem za 280zł radyjko Heberta I z allegro z tej aukcji:

http://allegro.pl/cb-radio-president-he ... 44815.html#" onclick="window.open(this.href);return false;

radyjko wyglądało dobrze ponoć sprawdzone w serwisie więc myślę sobie spoko przyjdzie to zmienię obudowę moja do jego radia +panel przedni bo u niego HI CUT działa.Radyjko przyszło,nawet nie podłączyłem pod antenę(dodam na radyjku nie było żadnej plomby) a ponoć sprawdzone w serwisie.Radyjko przyszło uszkodzone tzn tylny bok obudowy zdeformowany+widać z przodu,ze gałka od mic gaina była lekko w prawo i gniazd mikrofonowe lekko w prawo.Nawet zaciął się filtr ANL i nie szło go wycisnąć bo obudowa przednia(ramka) napierała na to.

Zadzwoniłem do gościa powiedziałem co i jak to mi mówi,ze to na pewno nie jego radio nie możliwe itp ale numery się zgadzają więc kazał przysłać.Porównując radyjko na allegro ze zdjęciami które wstawił to jest to samo radio i co dziwne z tyłu jak nalepka z numerem seryjnym radia na zdjęciu jest ok a jak przyszlo radio to obudowa z tyłu skrzywiona w prawą stronę.. a na zdjęciu tego nie ma.. i nawet napisy te numer seryjny itp scharatało.Dodam paczka nie przyszła zgniecona.Koleś owinął radio w folię bąbelkową+dał po bokach styropian.A on się zarzeka,że radio od niego wyszło dobre.Tyle,że na fotkach jest na prawdę bez skrzywienia..

Opisałem mu na kartce jakie wady widze w radiu i odesłałem razem z radiem.Radio otrzymał i teraz coś kręci..mówi podpiął pod antenę.. i nagle radio tutaj jego słowa:

Radyjko dotarło.
Faktycznie wygląda jakby paczka upadła.
Podłączyłem pod antenę i słucham.
Na razie mam wrazenie jakby stacje nadawaly poza kanalem - a tak nie bylo.
Być może będę zmuszony zasięgnąć ekspertyzy w specjalistycznym zakładzie.


ja nie wiem czy radio nadawało czy nie bo jego radia nawet nie podpiąłem pod antenę bo i tak nie mam bo dopiero kupić mam..

i niby w poniedziałek ma mi dać znać.Po komentarzach na allegro ma tylko 2 negatywny na 4tys komentarzy to w wała by sobie leciał?

na zdjęciach radio jest ok.. a jak przyszło a są te same numery seryjne.. to tył zgnieciony a paczka nie.. ja nie wiem jak by trzeba bylo tym rzucać by to zgnieść.. nierealne... jedynie w imadle..

i co ja mam teraz zrobić? zdjęć tego skrzywienia itp nie mam bo od razu spakowałem i odesłałem opisując mu na kartce i dołączając do paczki

Boje się,że koleś poleci w ciula..niby pojedzie do tego specjalisty... ten powie ze uszkodzone.. i albo odda kasę..albo zwróci połowę.. albo będzie dalej kręcił


Jeszcze mi mówi przez telefon,że moje zachowanie to jak Panienki..że szukam bóg wie czego,że to niby tylko małe skrzywienie..no ale,że jest.Mówi,że ja nie mówię,że to Pan zrobił,że to musiało w transporcie się stać(ciekawe jak)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: AntekPabianice »

Ale czego oczekujesz? Podstawowy błąd, że nie rozpakowałeś paczki przy kurierze i nie zrobiłeś zdjęć po rozpakowaniu.
Teraz musisz czekać na decyzję sprzedającego, jak podejdzie do sprawy.
W razie niekorzystnej dla Ciebie decyzji możesz zgłosić sprawę do serwisu aukcyjnego - założyć spór.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: heniopt »

Zależy czy kurier czy PP czy może był to paczkomat. Jeśli paczka miała widoczne uszkodzenia było od razu protokół szkody spisywać, a tak to teraz nic na papierze nie ma :-( Trzeba liczyć na uczciwość sprzedającego.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: AntekPabianice »

W aukcji jes przesyłka kurierska.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: electronic334 »

przesyłka przyszła kurierem.Paczka nie wyglądała na uszkodzoną.. co dziwne.. do tego w środku był styropian..według mnie radio nie mogło się uszkodzić w transporcie..bo by było widać to po paczce..
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: heniopt »

No to jeśli paczka nie miała śladów uszkodzeń, a radio doszło uszkodzone to można się pokusić o wnioski...tak czy inaczej trzeba czekać na tzw. "dobrą wolę"sprzedajacego, jak On te sprawę zakończy. On sam też może wystąpić do firmy kurierskiej z reklamacją jeśli jest pewnym, że wina leży po ich stronie. Tak czy inaczej sprawa mocno dyskusyjna i 3mac kciuki żebyś nie musiał dokładać do tego interesu :-)

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Olo.. »

Najważniejsze, żeby na spokojnie i bez emocji ze sobą rozmawiać.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Piotrek-Bytom »

możliwe że przy pakowaniu paczki mu upadło na podłogę i olał to i mimo wszystko zapakował
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Lagunasnk16 »

Dobrych i uczciwych ludzi coraz mniej na tym świecie, ale trzeba liczyć na pozytywne rozpatrzenie sprawy, nadzieja umiera ostatnia ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Z doświadczenia Wam powiem, że brak śladów na paczce nie oznacza, że paczka nie uszkodziła się w transporcie. Spakujcie sobie coś w karton, kopnijcie parę razy i zobaczycie, że nie zawsze jest ślad - a zawartość może się już uszkodzić. W tym roku mieliśmy już z 5 anten uszkodzonych w transporcie i każdy klient zarzekał się, że śladów na paczce nie było - i ja w to osobiście wierzę :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Olo.. »

Pokrętła też pękają w folii bąbelkowej... :-/
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Piotrek-Bytom »

Hasan-Łódź, Poczta polska czy kurier ? takie sytuacje się zdarzały
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Wszędzie gdzie pracują ludzie.

Niestety realia są takie, że na sortowniach poczty/firm kurierskich dzieją się dantejskie sceny - dlatego naprawdę warto przyłożyć się do pakowania jak wysyłamy coś cennego.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: heniopt »

Przemek, to racja ! Towar należy solidnie pakować, bo nawet naklejki NIE RZUCAĆ nie wnoszą nic do sprawy. W przypadku jeśli mamy kuriera, a paczka jest dla nas w jakikolwiek sposób cenna, to prosi się kuriera, żeby został na moment rozpakowania paczki. W razie czego od razu protokół można od razu spisać. Niestety i tak nigdy nie ma 100%pewności, że akurat nic się paczce nie stanie. Co do pakowania, to też taka rada, że nie raz lubią odklejać się listy przewozowe, więc można dla pewności dodać kartkę z danymi odbiorcy do środka paczki, lub dokleić na opakowaniu te dane.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Sprawa z radiem CB uszkodzonym z ALLEGRO

Post autor: electronic334 »

Witam dostałem dzisiaj odpowiedz od sprzedawcy,że zwrócił mi na konto przelewem 280zl.Jak dojdą pieniądze to dam znać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”