Kondycja CB w Polsce

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Foorio »

Witam,
Trudno mi bylo dopasowac temat tego posta do ktorejs z istniejacych kategorii na forum, wiec umiescilem go tutaj. Jezeli nieslusznie, to prosze moderatora o przeniesienie.
W latach 2006-2012 bylem aktywnym czlonkiem spolecznosci CB. Duuuuzo jezdzilem z radiem a nawet zbudowalem stacje bazowa na zachodniej granicy. Od 2013r mieszkam w Niemczech i zaczynam z powrotem bawic sie w CB. Zostawilem sobie takie niezbedne minimum (jak w opisie) i od tego zaczynam. Wiekszosc sprzetu sprzedalem na a....o.pl a bylo tego sporo, gdyz duzo przywozilem z Niemiec Obecnie widze ze ceny klasycznego sprzetu poszly ostro w gore, tzn klasyczne CB radia staja sie kolekcjonerskie. Bywam w Polsce kilka razy w roku i jakby coraz mniej aut widuje z antenami na dachu. Ja wiem, ze technologia, nawigacje, aplikacje itp. Ale jak to wyglada w rzeczywistosci? Czy spolecznosc CB przez te 6 ostatnich lat zaczela sie kurczyc? Przyznam ze boom na CB po 2004 roku spowodowal wysyp wielu troli, ktorzy skutecznie zatruwali zycie innym uzytkownikom i ich akurat mi nie szkoda. Obawiam sie jednak, ze min przez nich wielu moglo zrezygnowac z uzytkowania CB. Powodow moze byc oczywiscie wiele aby odstawic radio w kat ale jak jest naprawde? Czy CB daje sobie w Polsce jeszcze rade, przezywa stagnacje, kurzczy sie czy rozrasta?
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Kondycja CB w Polsce

Post autor: marekb »

Na osobówkach raczej kurczy .W nowych autach ciężko z miejscem na montaż ,yanosik , i chamstwo kierowców ciężarówek ,blużnią bez opamiętania, a osobówkach jeżdżą też kobiety i dzieci i raczej nie chcą tego słuchać.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Hasan-Łódź »

W autach osobowych zdecydowanie się kurczy i będzie coraz słabiej.

CB radia mają kierowcy ciężarówek, busów, przedstawiciele handlowi i pasjonaci. To się nie zmieni i nadal będzie z kim pogadać. Plus mniejszej popularności to RADYKALNY spadek ilości trolli na #19! Naprawdę nie pamiętam kiedy słyszałem "pysię" :mrgreen:

Jeśli chodzi o pasjonatów to nie wiem na czym to polega, bo u nas cały czas sprzedaje się bardzo dobry sprzęt (dużo CB z SSB i anten 200cm), a nasze forum (aktywność) to namiastka tego sprzed trzech lat. Może dlatego, że Ci co się nowo rejestrują otrzymują tylko porady typu nie warto, za drogie, a po co taka długa antena itp. Jeśli szukasz NOWEGO sprzętu z wysokiej półki to na forach niczego się nie dowiesz (poza tym, że "kiedyś to były radia"). Ale to tylko moje skromne przemyślenia.

Co do klasyków - to dobry moment na zakup wysokiej klasy radia używanego sprzed lat. Niestety większość używek to po prostu padliny, które nie pracują nawet w połowie tak dobrze jak dobre egzemplarze. Trochę cierpliwości i można znaleźć coś ciekawego.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Kondycja CB w Polsce

Post autor: januwojt »

Całkiem nie padnie póki co . W mojej okolicy działa dalej aktywnie kilka frekwencji w emisji SSB , są grupy kilku osobowe , ale są i większe . Były kiedyś duże grupy na kanałach podstawowej 40tki w AM , jednak trolling wygonił te grupy poza podstawę w emisję SSB . Tak , że podstawowym radiem z AM od biedy da sie pogadać , ale trzeba dłuugo wołać . Musze jednak zauważyć , że alternatywą dla radii CB z wstęgami , zwłaszcza tych najdroższych modeli są używane radia KF . Tak , że u mnie sporo słychać Kenwoodów TS-50 , TS-570 , Yaesu FT450 i 950 , nawet nie wiem jakby policzyć , czy operatorów na starych czy nowych KFkach nie jest więcej niż na cymbałkach .
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Foorio »

Z tego co się orientuję, to kiedyś bardzo aktywny był region Podkarpacia, Bieszczad itp. Faktem jest że pysie i trolle bardzo uprzykrzaly pracę w eterze i spadek liczby użytkowników wyszedł w tym wypadku wszystkim na dobre.
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Kondycja CB w Polsce

Post autor: domino.pl »

Hasan-Łódź pisze:nie pamiętam kiedy słyszałem "pysię"
w tym tygodniu w Łodzi słyszałem. Wyśmiałem go że to stare i niemodne i przestał :mrgreen:
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Hasan-Łódź »

:mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
janczek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-11-26, 12:52

Kondycja CB w Polsce

Post autor: janczek »

To serio stare i niemodne :lol: Ale aż dziwne że zadziałało za dawnych czasów żyć nie dawali i nie odpuszczali
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Foorio »

Pamietam jak we Wroclawiu, to byl bodajze 2010 rok na 19 siedzial ciagle jakis pijak (tak go przynajmniej nazywali) i ciagle cos belkotal. Musial miec niezla baze gdzies w srodmiesciu, bo przykrywal sygnalem wszystkie mobilki. W Gorzowie byl "Mlody", ktory szkod wiekszych na 19 nie robil, ale irytowal ciagla obecnoscia na 19. Raz nawet go wywolalem o 7 rano i podziekowal przez sen ziewajac ze go obudzilem:) W Pile byla Shakira, ktora prowadzila swoj "hotelik" w busie przy trasie i lapala klientow przez CB. Bardziej to mobilki w sumie czesciej wywolywaly ja, niz ona ich ale bylo przynajmniej wesolo i zabawnie. Fajne to byly czasy...
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
161DKC997
Posty: 33
Rejestracja: 2016-03-30, 20:32
Znak/ranga: SQ8NGI
Lokalizacja: Sętki (obok Łukowa)

Kondycja CB w Polsce

Post autor: 161DKC997 »

Witam , u mnie to na 28 kanale cisza nie pamiętam odkąd , na 19 to zależy od pory dnia i warunków na drodze, na EE to raczej wieczorami mogę z kimś pogadać lub kogoś posłuchać (jeśli nie ma propagacji ),średnia odległość stacji bazowych od mojej stacji jest 30-40km są 3 stacje które bliżej się znajdują ale one są od święta.i taka jest kondycja CB na północnej Lubelszczyźnie (lokator KO11FU). A ja sam jestem na CB tylko jak przyjadę do Polski, czyli co 2-3 miesiące teraz przyjadę 17 grudnia .Pozdrawiam 161DKC997
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Kondycja CB w Polsce

Post autor: AntekPabianice »

A media twierdzą, że ma się dobrze :-P
http://www.auto-swiat.pl/porady/cb-radi ... ent/d5zdze" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Glizda1987
Posty: 134
Rejestracja: 2017-01-28, 09:40
Znak/ranga: 161cbf167
Lokalizacja: JO82AS58

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Glizda1987 »

Zwykła reklama. U mnie w okolicy naliczyłem może z 5 anten bazowych, z czego jedna stacja działa od wielu lat na podstawowej 40. Reszta jest głucha. Na mobilach to głównie słychać kierowców dużych aut jak się konsultują przed załadunkiem. Na osobówkach to trudno usłyszeć odpowiedź jak droga. Od czasu do czasu słychać rozpaczliwe wołanie"gdzie mnie słychać".
Mobil: AT smart + Virginia
Baza: jest już Jackson I + farun fs222 + GM Home made
Zasilacz x-box 203W
qyt kt-8900d + sirio gp-6e
Cobra dx 19 + mobilówka no name ;)
Ręczniak: Baofeng uv-82+ nagoya na 771
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Kondycja CB w Polsce

Post autor: januwojt »

Zależy od regionu , na południu CB/PMR tudzież kanały Navcomoskie mają się całkiem nieźle , a i anten na małych mobilach widać całkiem sporo .
Awatar użytkownika
Bodvar
Posty: 348
Rejestracja: 2014-07-09, 21:49
Lokalizacja: JO71MD

Kondycja CB w Polsce

Post autor: Bodvar »

A u mnie z racji tego że granica za oknem 19 stka ma się dobrze :mrgreen:
https://youtu.be/CjjLw9vmiD0" onclick="window.open(this.href);return false;
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Kondycja CB w Polsce

Post autor: czarek0402 »

Problem z CB jest w nocy.

Nie widać przecież czy nadjeżdżające auta osobowe mają anteny i CB, bo Tira to z daleka w ciemno zapytasz o drogę.

W dzień to widać, co kto ma na dachu i decydujesz czy pytasz się czy nie.

Na pewno nie pomaga, tylko jazda na odsłuchu i dziwienie, że nikt się nie odzywa i nie pomaga. Samemu zacznij pytać i rozmawiać. ;-)
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”