Roaming w UE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Roaming w UE

Post autor: m201 »

Biorąc pod uwage choćby brak roamingu w UE i zasadę @home, pytanie jest z serii z D wziętych

Wydzielone z wątku:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=428399#p428377" onclick="window.open(this.href);return false;
AntekPabianice
Ostatnio zmieniony 2018-12-07, 16:14 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzielone z innego watku
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Albrecht 2990

Post autor: Hasan-Łódź »

W Orange masz bodajże 10 czy 14 dni na bezpłatny roaming - później już płacisz. Czyli na krótkich wyjazdach/wakacjach sprawdzi się, ale przy dłuższym pobycie nie masz bezpłatnego roamingu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Albrecht 2990

Post autor: m201 »

No nie wiem, ja w abonamencie za 40pln mam no limit rozmowy, SMS, MMS i ponad 10GB netu. W roamingu, w kraju mam inną, osobną pulę internetu
Właśnie w Orange.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Albrecht 2990

Post autor: Speed »

Jak podpisałeś, albo przedłużyłeś umowę w tym roku to naliczają dodatkowo.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Albrecht 2990

Post autor: m201 »

No może.
To zmiast sobie szkodzić gorszymi warunkami przedłużanej umowy, można jej nie przedłużać "na papierze" na dwa lata.
W większości starych umów jest klauzula że przy bierności klienta na koniec umowy, ta przedłuża się automatycznie na 6 miesięcy na dotychczasowych warunkach . Trzeba sobie sprawdzic, ale tak jak mówiłem w większości przypadków konsultanci / sprzedawcy zaznaczali ta opcję nijako z automatu. Mówię o Orange, jak gdzie indziej nie wiem.
Ja tak ciągnę Neostradę, bo nowe oferty przy przedłużeniu umowy na 2 lata są o wiele mniej korzystne.
I najwidoczniej z kom będzie trzeba zrobić to samo.


I dygresja na koniec - płacenie za roaming którego nie ma bo unia zniosła to wina Polaczków-Buraczkow, którzy się dorwali do telefonów, jak głupi do mydła. Osobiście znam kilka osób przebywających większość czasu za granicą. Po wejściu roam@home nie sposób się było do nich dodzwonić 7/24, wiecznie sygnał zajętości.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Albrecht 2990

Post autor: AntekPabianice »

Prawo jest jednolite i obowiązuje wszystkich operatorów. Roaming na terenie UE jest bezpłatny. Mogą być przypadki, kiedy operator może doliczyć koszty związane z korzystania z roamingu, tj gdy korzystamy z niego częściej, niż z rozmów krajowych. Dotyczy to głównie numerów na kartę, zarejestrowanych bodajże od czerwca tego roku.
https://www.google.com/amp/s/europa.eu/ ... amp_pl.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.com/amp/s/www.komput ... 59zkp1.amp" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Roaming w UE

Post autor: m201 »

Nie wiem.
U mnie ikonka R wyświetla się przez minimum 21 dób w miesiącu i nikt mi nic z tego powodu nic nie dolicza.

Wydzielileś dyskusję od głównego wątku i nius że roamingu nie ma może nie dotrzeć do tego zawodnika, co kombinuje jak wydać 2000 na niedziałającą łączność radiową, żeby zaoszczędzić 50zł na telefonie

BTW, cały czas istnieją alternatywy - Lyca, Lebara itd.
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Roaming w UE

Post autor: ptasznikos »

Od lipca tego roku zmieniła się ustawa dotycząca roamingu i operatorzy mogą pobierać opłaty za korzystanie poza granicami kraju. Jednak w przypadku abonamentów ten roaming pozostał bezpłatny (to tylko dobra wola operatorów), pomniejszone zostały głównie paczki internetu. W przypadku prepaid-ów te opłaty rzeczywiście są naliczane. Ewentualnie dostajemy jakieś okrojone ilości minut.
A to o czym mówicie to jest tzw zasada uczciwego korzystania z roamingu która była stosowana od dłuższego czasu i nie ma związku z lipcowym zmianami. I rzeczywiście jeśli więcej przebywamy na terenie unii operatorzy mogą naliczać opłaty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Roaming w UE

Post autor: Speed »

I naliczają. Nawet w przypadku abonamentu. Kwestia kto ile przebywa za granicą.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Roaming w UE

Post autor: marekb »

Play-6 groszy za minutę.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Roaming w UE

Post autor: Speed »

marekb pisze:Play-6 groszy za minutę.
Za nawiązane. 3gr za odebrane ;-)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Roaming w UE

Post autor: ptasznikos »

Bo to jest właśnie zasada uczciwego korzystania z roamingu. Nie wiem jak inni , ale np t-mobile przelicza okres 4 miesięcy jaki jest stosunek używania w kraju i zagranicą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”