SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: AntekPabianice »

Raczej możesz - wybierasz odpowiedni dział, u góry masz "nowy temat". potem post czeka na akceptację. Pamiętaj, żeby wpisać temat topicu i odpowiednio zatytułować.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
irial
Posty: 49
Rejestracja: 2017-08-29, 19:25
Znak/ranga: 20SC142
Lokalizacja: Narvik

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: irial »

Ok, zapraszam do dyskusji w moim poście. Dział :Maszty i Instalacje Antenowe , post :Jaka antena na bazę w Norwegi. tu już nie śmiecę więcej .


Dodałem:
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 71#p420971" onclick="window.open(this.href);return false;
( AntekPabianice )
Ostatnio zmieniony 2017-09-02, 19:45 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem link
Alan87, compact LP 30, Alan 28, President Jackson I, baza nie kompletna w trakcie kompletowania, reaktywacja po 20 latach.
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: storstroom »

Witam, gdyby ktoś szukał jakichś części zamiennych do tej anteny, albo kompletował narzędzia do montażu to mogę podać wymiary, ja szukałem info w necie ale nie znalazłem:
wkrętka blokująca wysuwaną część promiennika- gwint M4 x 4, imbus 2 sztuk 1
wkrętki mocujące antenę do masztu M6 x 15- wkrętka na imbus 3 ( można dać zwykłe śruby imbusowe M6 x 20) sztuk 2
klucz płaski do dokręcenia promiennika do cewki- 16
klucz płaski do dokręcenia całości do podstawy z przeciwwagami- 19
gwint przeciwwag M8.
Mi te dane były potrzebne, ale chyba tylko w wykazie części od producenta można to znaleźć, ja kupiłem używkę i tych danych nie miałem.
Pozdrawiam
Markus1973POL
Posty: 17
Rejestracja: 2018-03-14, 19:22

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: Markus1973POL »

Zamontowałem na dachu pokrytym blachą antenę SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - maszt 2m rurka aluminiowa. Na podstawie SWR prawidłowy 1-1,3 20-1,0 40-1,1. Jednakże na monitorach 26.425 SWR-3,3 a na 27,555 SWR-1,3. Regulacja stroikiem nie przyniosła oczekiwanego rezultatu . Odkręciłem jedną przeciwwagę wtedy SWR na monitorze 26,425 zmniejszył się, ale na podstawie się zwiększył wiec wróciłem do 3 przeciwwag.Zastanawiam się nad skróceniem masztu, być może ona musi być niżej nad dachem, nie wiem. Proszę o jakieś opinie na ten temat
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: cassiopeia »

daj dłuższy właśnie
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Markus1973POL
Posty: 17
Rejestracja: 2018-03-14, 19:22

Re: SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: Markus1973POL »

cassiopeia pisze:daj dłuższy właśnie
No dzięki, spróbuje, dodam jeszcze przewód mam puszczony wewnątrz rurki. Generalnie ta antena chyba wąsko się stroi.
Markus1973POL
Posty: 17
Rejestracja: 2018-03-14, 19:22

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: Markus1973POL »

Pomogło ale skrócenie rurki o 30cm. Moje następne pytanie, jak bardzo wpływają na odbiór-nadawanie jeżeli antena jest od strony południowej przysłonięta przez drzewa na całek szerokości budynku gdzie ona jest zamontowana?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: Speed »

A ja tak nieco z innej beczki.. Skoro już wyszedłeś na dach to nie wolałbyś jednak czegoś konkretniejszego?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: SQ9RNU »

Speed pisze:A ja tak nieco z innej beczki.. Skoro już wyszedłeś na dach to nie wolałbyś jednak czegoś konkretniejszego?
MOże nie chce by antena robiła za piorunochron :)

Keeper jest fajną anteną - i dość skuteczną wbrew jej wymiarom .

Między Keeperem a 1/2 falówką strasznie dużych różnic nie ma.
-=- SQ9RNU -=-
Markus1973POL
Posty: 17
Rejestracja: 2018-03-14, 19:22

Re: SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: Markus1973POL »

strychoo pisze:
Speed pisze:A ja tak nieco z innej beczki.. Skoro już wyszedłeś na dach to nie wolałbyś jednak czegoś konkretniejszego?
MOże nie chce by antena robiła za piorunochron :)

Keeper jest fajną anteną - i dość skuteczną wbrew jej wymiarom .

Między Keeperem a 1/2 falówką strasznie dużych różnic nie ma.
Dokładnie, nie chcę żeby robiła za piorunochron :mrgreen: , na ale nie za bardzo jestem zadowolony z odbioru, wiem, że wszystko zależy od propagacji, ale wysokie drzewa tuż przed anteną od strony południowej robią swoje. Chyba, że macie jakieś pomysły by to poprawić?
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: storstroom »

Witam, tak oto wygląda miejsce montażu mojej anteny, na wysokości niebieskiego plecaka. Antena będzie zamontowana na statywie antenowym, naprawdę nie mam innej możliwości montażu w tym miejscu. Dodatkowo w odległości około 5m mam dwa zwody pionowe instalacji odgromowej, o wysokości 6m. Czy jeśli przeciwwagi będą około 1m ponad powierzchniąa dachu, szczyt anteny zatem będzie około 3m od powierzchni dachu to ta antena ma szanse się dobrze zestroić? Ma ktoś takie doświadczenia?
Szczegóły widoczne na zdjęciach z linku:
https://photos.app.goo.gl/JT6rzzC2AMdRnaQQ8" onclick="window.open(this.href);return false;

Niestety- w razie gdyby mieszkańcy wspólnoty burzyli się o kabel antenowy biegnący wzdłuż elewacji to prawdopodobnie będę musiał to zlikwidować- dlatego rozważam jeszcze postawienie mojej ML145 na opierzeniu , w ramach próby ( żeby bez sensu nie tracić pieniędzy na cały osprzet) na forum elektroda jest opisany taki przypadek udanego montażu co prawda anteny Lemm...Albo pozostanę przy boomerangu na balkonie.
Pozdrawiam
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: storstroom »

Witam, w końcu mam antenę na dachu. Oto poglądowe zdjęcia z montażu.
https://photos.app.goo.gl/JT6rzzC2AMdRnaQQ8" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: SQ9RNU »

storstroom pisze:Witam, w końcu mam antenę na dachu. Oto poglądowe zdjęcia z montażu.
https://photos.app.goo.gl/JT6rzzC2AMdRnaQQ8" onclick="window.open(this.href);return false;
daj większy maszt - tak min. 1.5 metra
Uważam ,że obecnie masz za nisko i antena nie będzie poprawnie pracować.
-=- SQ9RNU -=-
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

Re: SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: storstroom »

witam.
Antena nadaje i odbiera przyzwoicie, SWR 1,1- 1,0 - 1,1.
Raporty z okolic Poznania przyzwoite jak na tak krótką antenę. Na monitorze AT ładnie odbieram Francję, Włochy, Grecję...
Co do wysokości masztu, to jako że to jeden z wyższych budynków na osiedlu nie chce aby antena robiła za piorunochron.
Stąd wybór takiego krótkiego masztu. Ważne, że cały promiennik wystaje poza obrys dachu.
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

SIRIO SIGNAL KEEPER 27 - opinie

Post autor: storstroom »

Po demontażu boomeranga został mi metrowy wysięgnik antenowy który dołożyłem do statywu- teraz antena jest podniesiona i szczyt promiennika wystaje 4m ponad płaszczyznę dachu. W kwestii zmiany parametrów nadawania/ odbioru wypowiem się za jakiś czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”