Montaż anteny

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Montaż anteny

Post autor: fifi »

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum i pozdrawiam Wszystkich. Obecnie posiadam scaner uniden ubc125xlt do tego maszt 6m i antenę pałkę radmor. Niestety ale antena jest głuchawa na pasmo CB i ściąga max do jakichś 2-3km, czy jest jakaś możliwość podpięcia dwóch anten do skanera? Anteny do CB nie chce jakiegoś drapacza chmur, przewalałem już tu troszkę o sirio 1/4f i lem 1/4f, i doszedłem do wniosku ze już lepiej założyć 1/2f Lemm AT-94 chyba że się mylę. Druga sprawa to jej montaż, chciałbym zamontować ja na tym samym maszcie co mam pałkę tylko nie wiem czy tak jak ja chcę będzie to prawidłowo działać, zależy mi przede wszystkim na odbiorze, a nie na nadawaniu.

Maszt to rura aluminiowa 6m na balkonie.

Czy tak mogło by być ? dołączenie anteny CB do tego samego masztu, nie chce żeby antena wystawała wyżej od pałki bo ona i tak jest wysoko nad dachem.

Na czerwono to pałka radmor, czarne to maszt

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/15afe5133322141e" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2016-11-29, 22:21 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Montaż anteny

Post autor: Szpadyzor11 »

Tak jak narysowałes, to ja bym zmienił anteny miejscami, cb bym zamontował bezpośrednio na maszcie, a radmora na jakiejś odskoczni itp. Pamiętaj że to jest trochę wysoko, i wszelakie fuszerki nie powinny wchodzić w grę. Tu chodzi o bezpieczeństwo.
Jeśli mowa o at-94, to średnio ją wspominam jako antenę nadawczą do cb.
A swój skaner podpinałem swojego czasu do tej Lemmki, nawet sensownie to odbierało, na jakiś oszałamiający zasięg odbioru cb bym nie liczył, ale okolice powinieneś słyszeć. ;-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Montaż anteny

Post autor: fifi »

Za wysoko była by antena, teraz pałka od ziemi jest na jakichś 12m bez odciągów. Wcześniej miałem długi maszt złozony z kilku wędek dolnych części jakies 5m :) i zrobiony dipol z prętów aluminiowych antenowych na pasmo 140mhz. Dzisiaj pomyślałem że mógłbym zrobić dipol na 11m z grubego przewodu miedzianego 4mm i rozciągnąć go na tej właśnie wędce za pomocą grubej żyłki na szczupaka 20kg :) z drugiej strony balustrady co jest pałka radmor i w miare pionowo do dołu i teraz mam pytanie, jaki przewód antenowy 50ohm czy 75ohm do tego dipola ?, czy przewód na dipol musi być z czystej miedzi (chciałbym zastosować taki gruby z zasilania wzmacniacza samochodowego, miedź z domieszką tam czegoś)? jak sie ma taka antena do kupnej bata 1/2f ?
Tak jak pisałem wcześniej nie zależy mi na nadawaniu tylko na odbiorze, szczególnie kanału 19, na strychu gdzieś jeszcze leży president jakson z dawnych czasów i alan 48 plus z 95 roku, onwa w częściach i takie tam :)
budowa podobna do tej
https://www.youtube.com/watch?v=RwkUZDGJsJk" onclick="window.open(this.href);return false;
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Montaż anteny

Post autor: fifi »

Temat można dać do kosza.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż anteny

Post autor: Hasan-Łódź »

A po co do kosza? Może ktoś jeszcze skorzysta. Forum nie jest tylko dla fifiego tylko dla wszystkich zainteresowanych :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”