• Dane propagacyjno-pogodowe
  • Mapa

Folia pod magnes - konieczność, czy dobre samopoczucie?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Postprzez szefol84 » 2018-02-03, 21:02

Wypowiem się i ja.
Folia naklejana na karoserię samochodu to czysta bzdura.
Zapewnia tylko i wyłącznie poczucie że na pewno ochroni mój samochód.
Po dwóch latach takiej folii na samochodzie miałem problem z jej ściągnięciem.
Przez dwa lata od momentu naklejenia zbierał się w koło niej brud którego szorowanie nie miało sensu bo uszkodziłbym folię.
Słoneczne dni sobie leciały i tak po dwóch latach, gdy folia już nadawała się na wymianę karoseria mojego auta w miejscu przyklejenia folii to tragedia do poprawki lakierniczej.
Osobiście stosuje podkładki magnesowe i od tego czasu mam spokój.
Owszem mogłem zawsze co tydzień lub co miesiąc zmieniać ta folię i pewnie nie miałbym tych problemów.
szefol84

Podziękował : 0
Podziękowań: 0

Postprzez zmijka » 2018-02-10, 22:27

Ja bardziej obawiam się że folia może mieć wpływ na SWR niż na lakier. A tak na prawdę folia może wpływać na jakość odbioru/nadawania, testował ktoś? Jak na razie używam fili jakieś pół roku i lakier na pewno się nie rysuje. W innym aucie jeździłem bez folii i było nie ciekawie, mimo że przed postawieniem anteny na dachu przecierałem szmatką gumową osłonę magnesu. Pasta lekko ścierna usunęła rysy ale została błyszcząca plama na dachu :). trzeba pucować cały dach. Co do folii to zamierzam ją zmienić jakoś na wiosnę więc okaże się co się pod nią kryje i czy się opłaciło.
Krzysztof zmijka Żmijewski

mobil: President Harry III (KNKTR) - Densei 2002 (KNKTR) - ML 145
zmijka

Postprzez Foorio » 2018-02-11, 07:10

Ja stawiam antenę z gumowa podkładka na dachu raz (Virginia) i jej nie ruszam. Czy mimo to będą jakieś rysy? Nie sądzę. Sprawdzę z ciekawości na wiosnę.
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Foorio

Podziękował : 2

Re: Folia pod magnes - konieczność, czy dobre samopoczucie?

Postprzez zmijka » 2018-02-11, 08:53

Foorio napisał(a):Ja stawiam antenę z gumowa podkładka na dachu raz (Virginia) i jej nie ruszam. Czy mimo to będą jakieś rysy? Nie sądzę. Sprawdzę z ciekawości na wiosnę.

Też bym tak robił ale parkuję na parkingu. Pozostawiając antenę lub sam magnes na dachu, pewnie któregoś dnia by nie było dla mnie zaskoczeniem, że zginęła w nie wyjaśnionych okolicznościach :)
Krzysztof zmijka Żmijewski

mobil: President Harry III (KNKTR) - Densei 2002 (KNKTR) - ML 145
zmijka

Poprzednia strona

Powrót do ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.