Akcja DX-uje poprawnie

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

NAgraj film z DX
zamieść na YT.
Wrzuć na forum
YIP YIP
Młody

Post autor: Młody »

Zasad tyle ile ludzi, błędu wszędzie można sie doszukać.
Ja sie moge poświęcić, najwyżej będą ze mnie drzeć łacha później 8-)
Ostatnie QSO chyba wyszło w miare mądrze, nawet rozmawialiśmy o braku zasad...

No i klub CBF będzie miał reklame

Napisz na GG: 3043904
koszmar

Post autor: koszmar »

Młody_Dąbrowa pisze:Zasad tyle ile ludzi, błędu wszędzie można sie doszukać.
Zasady są jedne i postępowanie jest jedno. Wykonanie może być lepsze lub gorsze. ;-)

Jak podajesz wywołanie to pewnie dostajesz odzew, zapraszasz odebrany znak, a potem następuje wymiana raportów, danych personalnych i informacji o sposobie potwierdzenia.
Jak masz duży bajzel, to zaczynasz wyjmować stacje albo po najczęściej słyszanym diwizjonie, albo po części znaku określającej klub. Czyli np. czy jest jeszcze jakaś stacja z 14 dywizjonu, lub czy jest stacja z z BD...
Ty ustalasz warunki jako stacja podająca wywołanie, i jak ci się zgłaszają Ziutki, to informujesz że odpowiadasz tylko na stacje podające ZNAK, możesz tez od razu poinformować że nie reagujesz na żadne breczki, streczki czy inne zakłócenia QSO.
Jak się nie potrafią zachować, to niech idą na kanał wywoławczy w powiecie sandomierskim...

Jak odpowiadasz na zawołanie: nie brekasz, nie gwiżdżesz i nie pyszczysz w czasie słyszanej łączności, tylko po tym jak stacja podająca wywołanie zakończy poprzednie qso, zgłaszasz się swoim znakiem. Nie Ziutkiem czy Stachem, tylko znakiem. Jeśli druga strona nie odebrała całego znaku i podaje jego część, np. 161BD??, a w twoim znaku nie ma BD, to się nie odzywasz. Jak nie ma 161, również się nie odzywasz. Jeśli stacja podaje: tylko 099, a w twoim znaku nie ma takiej kombinacji, nie odzywasz się. Jeśli występuje któraś z w/w możliwości, ponawiasz wywołanie. Po zaproszeniu twojej stacji podajesz raport, dane personalne, sposób wymiany karty.
Nie przedłużasz łączności i jeśli druga strona dąży do zakończenia łączności, to nie podajesz wymiarów biustu swojej siostry, ceny marchewki na pobliskim bazarze czy tez wyników losowania lotto, tylko dziękujesz za qso, życzysz miłego dnia/wieczoru/nocy i zaczynasz kręcić gała w poszukiwaniu innego chętnego do łączności.
Cała filozofia. :shrek:
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

HjeniuC pisze:NAgraj film z DX
zamieść na YT.
Wrzuć na forum
Wpisz w Google 29DR194 ;-)
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

PRO :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
29DR194
Posty: 155
Rejestracja: 2011-06-03, 20:59
Znak/ranga: SP9DR
Lokalizacja: Dublin

Post autor: 29DR194 »

filmów to mi już nie brakuje, a materiałów mam jeszcze jakieś 2 godziny do obrobienia.
Dziś rano szybkie 30 sekundowe qso z SD http://www.youtube.com/watch?v=s6sZu8TX8GY

Ale chętnie wezmę udział w filmie instruktażowym przydało by się nagranie z obu stron.
Może zrobimy ustawkę??
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

29DR194 pisze:Może zrobimy ustawkę??
Dziś o 20:45 słyszałem Twoje wywołanie ogólne na 27.555, niestety propagacja była "jednostronna" :-(
29DR194
Posty: 155
Rejestracja: 2011-06-03, 20:59
Znak/ranga: SP9DR
Lokalizacja: Dublin

Post autor: 29DR194 »

Szkoda ale myślę że będzie jeszcze sporo okazji
Pozdrawiam
Do you Voodoo ??
tniw
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-05, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tniw »

Z głupia frant przedszkolne pytanie: a jak i gdzie wołać, żeby zrobić łączność krajową bez wcześniejszego umawiania? Bo rozumiem, że jak zawołam CQ DX to z Polski nikt nie odpowie?
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

27,555,00 - jeżeli zawołasz i określisz swoje zawołanie np. Stacje polonijne i polskojęzyczne w 99% nawiążesz łączność podając wolne freq....
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
matti201

Post autor: matti201 »

"wywołanie ogólne dla stacji polskojęzycznych" zawołane w języku polskim, czy to na AT czy na EE jest dla mnie ABSURDEM..... po co sie produkować - "stacje polskie, polonijne, polskojezyczne, polskojakieśtam"..
Stacja francuskojęzyczna, angielskojęzyczna, a nawet bantujęzyczna i tak nie odpowie skoro wołasz po polsku i prawdopodobnie ma cie gdzieś, bo nie wie o co ci chodzi...
Stacja pracująca w takim języku jak ty, czy to będzie angielski, czy polski, zrozumie - będzie chciała to odpowie na wywołanie, nie będzie chciała nie odpowie...

Także jak dla mnie wyrafinowane 30- sekundowe wywoływanie polskoczegośtam jest poprostu marnowaniem energii i lansowaniem się na monitorze ...
CQ DX, wywołanie ogolne, ciqu banda, general call itd w poszczegolnych językach w zupełności starczy.


A stacje polskie i inne komunikujące się w języku polskim można najprędzej znaleść na 26425kHz usb
29DR194
Posty: 155
Rejestracja: 2011-06-03, 20:59
Znak/ranga: SP9DR
Lokalizacja: Dublin

Post autor: 29DR194 »

Tylko uważaj możesz zostać za "brekowany" na śmierć.
Dlatego już tam nie wołam.
Do you Voodoo ??
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Trzeba umić (sic) sobie radzić z pileup-em ;-)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
tniw
Posty: 32
Rejestracja: 2010-04-05, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tniw »

Dzięki. Eee... może niezbyt precyzyjnie zapytałem :D : zanim pójdę "w piątki" chciałem zapytać o przedszkolne wołanie na 4W w FM na podstawowej 40... czy na #28 można się wogóle kogokolwiek dowołać?

Wiem że takie pytania śmieszą, ale tu na zamkniętej części forum to chyba można.
koszmar

Post autor: koszmar »

Co znaczy "przedszkolne" wołanie?

Na 28 można dowołać się kolegów z innych miast lub/i kierowców podróżujących po EU.

Takie pytania NIE śmieszą. Śmieszą pytania o radio do VW golfa rocznik 1977 w kolorze czerwonym z silnikiem dezla, z felgami 15" i szerokim kapciem... :evill:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”