A to moja baza

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Shadow Knight
Posty: 78
Rejestracja: 2012-08-08, 20:40
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Shadow Knight »

Instalacja miodzio. Kolego jak z sąsiadami się skończyło?
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Shadow Knight pisze:Kolego jak z sąsiadami się skończyło?
Obecnie żadnych problemów z sąsiadami nie mam, naście lat temu, jak zaczynałem pracę w eterze, kiedy jeszcze sąsiedzi mieli stare odbiorniki typu "Jowisz" lub podobne z tej epoki, TV cyfrowej nie było, to było sporo konfliktów. Teraz nikt mi nic nie zgłasza, pomimo że pracuję w eterze w różnych porach dnia.

Jedyny ból jaki mam to mikrotik, którego słyszę tuż obok monitora EE. Niewielki prążek z widma zakłóceń jest na 26.4256 MHz, przy nasłuchu tego monitora nakłada się na słabo słyszalne stacje. Na szczęście jego poziom nie jest duży na tej częstotliwości i da się z tym żyć.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Shadow Knight
Posty: 78
Rejestracja: 2012-08-08, 20:40
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Shadow Knight »

Nic, tylko pogratulować i życzyć dalszej przyjemności z pracy w eterze ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Mały update.

Wzbogacony o ręczniaka baofeng UV-5R oraz radio na UKF Kenwood TM-D710. Na dachu zamiast lemm-a zainstalowana antena Diamond X-300N.

Na dachu

Obrazek

W domu

Obrazek

W związku z tym że zdemontowałem Lemma, FT-950 stoi bezczyny, plan na najbliższą przyszłość to rozwieszenie anteny na KF. Na sąsiednim kominie wrzucę jakąś antenę mobilową na 11 metrów do łączności po lokalu. Do pracy w paśmie 11 metrów mam przeznaczonego presidenta george.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Soulshaker
Posty: 61
Rejestracja: 2012-04-07, 23:25
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Soulshaker »

Puknij do mnie Priva gdy będziesz chciał testować mobil/baza.
PEUGEOT PARTNER A W NIM: INTEK HR-5500, Midek HF747, Densei EC-2002 by KNKTR, Lemm Turbo 2001 (Red Devil), Thunderpole Tank Whip, SP5, FARUN FS-264.
W zapasie: Onwa mk3, SS 1200.
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Fajnie tam masz. Zazdroszczę.
Chyba też złapałem bakcyla. Zawsze mnie to kręciło, ale nie było czasu, ani chęci żeby coś zrobić w tym kierunku. Może teraz przy odrobinie Waszej pomocy koledzy z Sandomierza uda mi się uruchomić swoją bazę.
@Marcin Sandomierz, @Soulshaker jesteście z samego Sandomierza? Chętnie Was wykorzystam do testowania mobil-baza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”