moje stanowisko w tym temacie :)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

moje stanowisko w tym temacie :)

Post autor: KaeRZet »

czasami robie przemeblowania itp. teraz to wyglada nastepująco

Obrazek
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

KaeRZet, lubię potęgę mocy :mrgreen: bardzo ładnie tylko ciekawi mnie dlaczego nie ma żadnego mikrofonu bazowego, stołowego. Ciekawi mnie też co to za zabawki są na dole, pod biurkiem i ten z boku na półce. Na półce to chyba zasilacz ale nie jestem pewien. KLV podoba mi się najbardziej, za ile można go u was wyrwać??
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

do klv1000 czekam na nowe "lampki" jutro ide odebrac z poczty :) obecnie co mam w KLV1000 to 5x EL519 - oryginaly , teraz je zastąpię: Russian 6P45S (6P45C)~EL509/6KG6/ SVETLANA tubes. wyczytalem na innym forum ze są "wymiataczami" heh sprawdzimy i to :)

KLV1000 ? za ile ? hmmm na innym forum gostek pisał ze wyrwał od koleszki za $100 bo był głodny i potrzebowal gotówki , zaraz potem ten amp trafil na ebay, sprzedany za $450 . tak wiec trudno powiedziec za ile mozna kupic , cena sklepowa tutaj to $899 + koszta przesyłki.
Ja swoj KLV1000 kupiłem razem z Varmint XL-600 za $550 z przesyłkami.... jakby odliczyc przesyłki byloby pewnie $500 z czego teraz prubuje sprzedac Varmint'a za okolo $200, razem z radiem zasilaczem antenna , kablem , miernikiem swr i zewnetrznym glosnikiem, za wszystko chce $400 , dzis jakis gosc pisal , ale nie zlapalem sie z nim "w eterze" .
http://raleigh.craigslist.org/ele/2629441299.html
jeden co teraz ktos wystawia ... jeden gosc sprzedawal w rochester,ny za $350 bodajrze ...

Co na polce stoi ? zasilacz , z regulacja V i A , podaje chyba od 2-3Volt do 15+Volt, i okolo 20amp.... ASTRON VS-20M

pod nogami ten niebieski to wlasnie Varmint XL-600 [6 lampek, 2x 6KV6A napędza 4x 6LB6] , a ten drugi amp-szary, to D&A Maverick 250 [8 lampek, 4x 6JT6A napędza 4x 6LQ6]

jeszcze jeden co stoi na KLV1000 , nazywa sie Astro Mach-800, ma w sobie 5x 6LQ6 / wszystkie takie same - 1 nakręca 4 :)

Na szczycie całej piramidy stoi GALAXY DX99V a obok DOSY PM-2001-TS meter.
pod kompem ukrywam SS158EDX.

CO DO MIKROFONU , niedlugo bedzie, najpierw musze cos sprzedac z tego co mi zalega, jak sprzedam jakies radyjko albo ampa , lub cokolwiek mi wpadnie extra to kupie sobie ASTATIC D104 Silver Eagle :) "lollypop" / takze mikrofon w planach , moze w weekend sie przełamę i zalicytuje cos na ebay :)


A jak juz piszesz ze jestes zwolennikiem mocy to nie sądzę ze jesteś bardziej w mocy od gościa którego poznałem pare tyg temu w pracy :)
HAA gosc mial tyle mocy w domu ze w promieniu kilku mil ludzie go slyszeli w odbiornikach :P zalezy gdzie skierowal antene kierunkowa...
teraz gosc buduje specjalny "projekt" co ma go zadowolic , tj. 25 000 WATT w aucie :)
Na specjalne zamowienie mial robione alternator'y co mają produkowac dosc mocy do napędzenia tego wszystkiego ... a co to bedzie to juz nie pamietam dokladnie , ale chyba bedzie zaczynalo sie od 4 tranzystorkow ktore beda napedzac 2x8 te zas beda grzac 4x16 no i finalowo te bada grzac chyba 48, nie pamietam dokladnie / ale wlos mi sie zjerzył jak to mi tlumaczył... jutro mu powiem zeby zamontowal chłodziarko-zamrażarke do chłodzenia tego wszystkiego hehehehehe
w domu ma wzmacniacz 75000 watt ! ! ! chore ale prawdziwe, jedna tubka do tego duzego ampa kosztowala tylko $3500, a sa tam dwie takie :) nie wspominalem o zasilaniu tego i calej reszcie ...a sam miernik mocy ma za $10 000 :/ slabo ... jak slysze o jego hobby to moje hobby to mrówka a jego to krówka :P Jakkolwiek - gość jest naprawdę super :) grzebal w tym Varmint co mam / przerabia dla mnie stary amp , co bedzie teraz dawac 2x wiecej mocy :) a co mnie to kosztuje to tylko częsci , koszt tranzystorka itp. Jakkolwiek,

w moc jak narazie juz wiecej nie bede inwestowac ... chyba ze swoj wlasny projekt, a w projekcie mialo byc okolo 12-18 "lampek" ... zasilane na 110V, w tym wyjscie na 12V. co bym nie potrzebowal extra zasilaczy do radyjek, tylko bym czerpał prosto z AMPA , wiatraczki na chlodzenie lampek, kilka miernikow [do mocy,oczywiscie, jakis moze do modulacji, zasialnia, modulacji, swr itd.] chcialem sobie zrobic taki wzmacniacz na pokaz, jak sie ładnie lampki świecą ale : 1 trudno dostac stare lampki ,2 są cholernie drogie, 3 by zajmowalo duuzzoO miejsca i by ważyło pewnie ze 100kg. Za to plus tego taki ze nic nie zastapi lampowego wzmacniacza , nawet dwa razy wiecej tranzystorkow. . . te moge miec w autach, ale na bazie musza grzac sie lampki :)

takze narazie z moim projektem sie wstrzymuje, ASTRO i D&A zostawiam / na ewentualne rozebranie na czesci i zbudowanie nowego ampa , bo maja takie same tuby ... a tych 6LQ6 mam jeszcze kilka w zapasie wiec pewnie bede napędzać okolo 12-14 tubek 6LQ6 ... ale to tylko plany, do których realizacji jeszcze daleko ! ! !

sprubuje wsadzic pare fotek ze srodka KLV1000 :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ponizej D&A a pod nim ASTRO

Obrazek
Olo.

Post autor: Olo. »

Omg. A mnie się żona pyta po co mi 3 radia? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Zajebi... fajnie to wygląda :mrgreen: Super sprzęt :-) Pozazdrościć :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

KaeRZet, na bogato jednym słowem bawicie się za oceanem :mrgreen: Ja jestem zwolennikiem mocy ale na skalę PL :mrgreen: taki 1KW u nas to już poziom zaawansowany :-P.
KaeRZet pisze:w domu ma wzmacniacz 75000 watt
przecież po zrobieniu jakieś dłuższej transmisji łeb mu pewnie pęka z bólu.
KaeRZet pisze:KLV1000 ? za ile ? hmmm na innym forum gostek pisał ze wyrwał od koleszki za $100 bo był głodny
Chyba zacznę u was aukcje obserwować na ebay-u :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

:shock: :shock: :shock: w polsce to małe kanapeczki ale baza super
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Młody

Post autor: Młody »

Ile mocy ma ten Varmint XL-600 którego sprzedajesz? I jakie te radia itp za te 400 usd?
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Lech - ebay nie jest taki rewelacyjny / czasami mozna znalezc cos w ogloszeniach , ja szukam glownie na google pod takimi hasłami jak :
KLV1000 craigslist
RM ITALY craigslist ...

W polsce tez macie swoja strone craigslist, ale nikt tam tego nie uzywa , tutaj to jest spoko, bo jest darmowe i dosc popularne :) wiekszosc wlasnie mam z craigslist, ale jak pisze do ludzi to zawsze sie targuje !

Młody dąbrowa - Varmint XL600 maxymalnie wypycha okolo 500watt .
a to co idzie w zestawie to jest na tej liscie :
http://chicago.craigslist.org/chc/ele/2645895054.html

Jeszcze tylko wroce do tego KLV1000 - niby to jest 1KW, ale na SSB i to w porywach :P bynajmniej z tymi tubkami co mam teraz . .. wlasnei sie zbieram na poczte odebrac nowe, wieczorem bede sprawdzac :)


Pozdr.

[ Dodano: 2011-10-15, 23:06 ]
tak dla zainteresowanych zmienilem lampki na Svietlana 6P45S /6KG6 / EL509 ... wskaznik na wzmacniaczu pokazuje 1000 ale przy modulacji, czasmi poderwie sie do 2000, ale na aaaaauudio test stoi przy 1000 watt... to test w AM . na wskazniku miedzy wzmacniaczem a antena pokazuje mi troche wiecej jak 500watt . nosna 200 watt na max rozkreceniu....
W SSB daje tylko 450-500watt .... moze dlatego ze nie oryginalne lampki tam wsadzilem, jakkolwiek . zadowolony z KLV1000 jestem i zostawie go sobie do zabawy ...
radio z jakim testuje amp - DX99V. sprawdzalem na 2watt nosnej i okolo 7watt nosnej :)
haa fajnie to dziala :) polubilem te lampowe wzmacniacze :)

[ Dodano: 2011-10-16, 01:49 ]
http://chicago.craigslist.org/nch/for/2651291334.html
tez 1000 watt tylko ze tranzystorki , co mnie nie kręci :( P.S. gosc pisze ze 1000 watt ale tak naprawde te 4 trans, co tam sa , kazdy moze wypchac max 120watt . wiec max 500waat na nosnej ... z tego co podejrzewam mial na mysli 1000watt w SSB .

Ale za te pieniądze mozna znalezc cos w europie z RM ITALY ... pozdr.

[ Dodano: 2011-10-16, 02:04 ]
Olotg99 pisze:Omg. A mnie się żona pyta po co mi 3 radia? :mrgreen:
Jak bede u mego "serwisanta" to zrobie zdjęcie jego dziupli , zobaczysz kilka radyjek :)
cała piwnica w domu zawalona radiami , głównie Cobry 29 , 148. ale tez ma jakies inne :) normalnie cała półka od góry do dolu radio na radiu obok radia radio :) hehe jakkolwiek . Prędko do niego sie nie wybieram ale postaram sie kiedys fotke wrzucic ...
chcialem znalezc przyklad ale znalazlem tylko mała namiastke tego o czym pisze...

http://chicago.craigslist.org/sox/for/2615462846.html

Pozd.r

[ Dodano: 2011-10-16, 09:45 ]
Poprawka :) walsnie podlaczylem SS158EDX do KLV1000 :) wypycham 500watt na samej nosnej :) sasiad przyszedl i mowil ze cos mu buczy w glosnikach :) sprawdzilem na mierniku i [....] haaa 500 watt w porywach do 700-800 :/ mile zaskoczony :)

[ Dodano: 2011-10-16, 09:46 ]
zapomnialem dodac ze rozmowa na AM .

[ Dodano: 2011-10-23, 17:24 ]
JEST I MIKROFON BAZOYWY / STACJONARNY
Astatic Silver K Eagle [ D 104 ] amerykanski klasyk :)
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Tylko czemu ma służyć ta moc.............
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

Post autor: misiekELBLAG »

miost - nie lubie glupich pytan
koszmar

Post autor: koszmar »

KRZ, a jakie do tego masz anteny?
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

KaeRZet, jak dla mnie piknie, też bym się pobawił w moce ale jak na razie nie mam możliwości. Jak pracuje mikrofonik, zadowolony jesteś :?: Lampy były nówki sztuki :?: Słyszałem że nówki trzeba najpierw włączyć na wyżarzanie przez około 12 godzin.
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

Chciałem zadać tylko jedno pytanie ale zadam ich przynajmniej kilka:
koszmar pisze:KRZ, a jakie do tego masz anteny?
Słuszne pytanie!
Ja zapytam jeszcze o kabel. Znalazłoby się jakieś zdjęcie anteny i kabla?

Odnośnie zasilania.
Czy ty masz własną elektrownię?
U mnie w domu są bezpieczniki 16A. Mogę pobierać niecałe 4kW z sieci.
75 kW to pobiera mała fabryczka! Jak to jest u Ciebie rozwiązane?

Odnośnie tego gościa z 25kW w aucie. Jaka antena? Jaki kabel? Jaki to samochód? Pewnie żaden osobowy, bo przy nadawaniu miałby problemy żeby ruszyć z miejsca.

Czy prawo stanowe lub federalne nie ogranicza maksymalnych mocy nadawania?

Tak sobie pomyślałem w ostatniej chwili: A może ktoś nas wkręca. Jesteśmy w ukrytej kamerze?
:idea:

z poważaniem
zenobek

PS Czy to w ogóle jest jeszcze hobby?

PS2 Dopiero teraz to do mnie dotarło:

Przy zasilaniu 110V przez "kable zasilające" dla mocy 75kW płyną prądy kilkaset (bliżej 1000) AMPERÓW. Jaki jest przekrój "kabli zasilających"?
Olo.

Post autor: Olo. »

Ale on napisał, że to kolega ma... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”