moje stanowisko w tym temacie :)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

[center]
Lech pisze:KaeRZet, jak dla mnie piknie, też bym się pobawił w moce ale jak na razie nie mam możliwości. Jak pracuje mikrofonik, zadowolony jesteś :?: Lampy były nówki sztuki :?: Słyszałem że nówki trzeba najpierw włączyć na wyżarzanie przez około 12 godzin.

Mikrofon jest SUPER :) jak nadaje z samego radia MIC GAIN mam na 12h i jest dosc , jak wlacze ampa musze skrecac do 9h. W podstawie są 3 przełączniki /1- kilka tonowy roger beep, 2 - swiekszona ilosc rger beep [miedzy tonami z 1 przełacznika sa jeszcze inne tony] 3 - 20 db PAD / zwieksza i zmniejsza czulosc mikrofonu ... dziala swietnie :) musialem tylko przeczyscic styki , wygladalo na to jakby ktos nie gadal przez niego przez lata :/

Lampki , teraz nadaje z nowozastępionych / uzywanych z ukrainy / dzialaja rewelecyjnie :)
czy nowe trzeba przegrzewac 12h - tego nie wiem :( Wiem ze EL519 wystarczy nagrzac przez ok.5min i mozna nadawac, i tak mniej wiecej robie, czasami nagrzewają sie dluzej ... A co... mnie to nie boli :/ one sie grzeją a nie ja :)



koszmar pisze:KRZ, a jakie do tego masz anteny?
wczesniej mialem Sirio GPE27 ale jak podlaczylem KLV1000 zmienilem na A99 [antron 99]
antana powinna wytrzymywac do 2000 watt ... Obecnie z ampa wypycham 600watt nosnej...

zenobek pisze:Chciałem zadać tylko jedno pytanie ale zadam ich przynajmniej kilka:
koszmar pisze:KRZ, a jakie do tego masz anteny?
Słuszne pytanie!
Ja zapytam jeszcze o kabel. Znalazłoby się jakieś zdjęcie anteny i kabla?

kabel uzywam RG213 DAVIS RF/DIV




Odnośnie zasilania.
Czy ty masz własną elektrownię?
U mnie w domu są bezpieczniki 16A. Mogę pobierać niecałe 4kW z sieci.
75 kW to pobiera mała fabryczka! Jak to jest u Ciebie rozwiązane?


nie u mnie tylko o pana ktory robi sobie wzmacniacze na superBowl .




Odnośnie tego gościa z 25kW w aucie. Jaka antena? Jaki kabel? Jaki to samochód? Pewnie żaden osobowy, bo przy nadawaniu miałby problemy żeby ruszyć z miejsca.


Czemu miłby problem z ruszeniem ? zablokuje mu skrzynie biegów ?
ha ha ha
Nie bój żaby , nie wiem czy pisalem, ale ma robione na specjalne zamówienie EXTRA 4 alternatory / kazdy produkuje dosc AMP . / samochod to CHEAVY SUBURBAN ... Jedyne auto które jest w stanie pomieścić kilka alternatorów :P
Gosc robi ampy od 25 lat ... wiec musi sie na tym znac :/ dzisiaj znowu mi pokazywal filmik co robił mi kolejny wzmacniacz ... jakkolwiek .
Pytasz o jego kabel do anteny : jest grubosci butelki taniego wina :P
Jaka antenna ? - gość sam robi antene , jak skonczy swoj "zimowy projekt" zrobie zdjęcia jak bede mial okazje , moze umieszcze tutaj ...


Czy prawo stanowe lub federalne nie ogranicza maksymalnych mocy nadawania?

Mowa o federalnym raczej , jest limit do 4 watt . A czy prawo w polsce nakazuje limiti prędkości do 90km/h poza miastem i 50km/h w miescie ? przekroczyles kiedys prędkość ?
ktokolwiek z was ?
Proszę ...


Tak sobie pomyślałem w ostatniej chwili: A może ktoś nas wkręca. Jesteśmy w ukrytej kamerze?

brak odp. / brak komentarza .


:idea:

z poważaniem
zenobek

PS Czy to w ogóle jest jeszcze hobby?

Nie mnie o oto pytać ... kazdy ma swego bzika . . . Pozwol iż zapytam Ciebie czy poniższe linki to jest jeszcze hobby ? :
http://www.youtube.com/watch?v=BY50iym9_7k
http://www.youtube.com/watch?v=iOdhneE3l6Q
http://www.youtube.com/watch?v=inFeVNom ... re=related

Jeden lubi DUZE ANTENY / drugi lubi duze wzmacniacze :P







PS2 Dopiero teraz to do mnie dotarło:

Przy zasilaniu 110V przez "kable zasilające" dla mocy 75kW płyną prądy kilkaset (bliżej 1000) AMPERÓW. Jaki jest przekrój "kabli zasilających"?

--- Niezle ;) Nie mów że jesteś elektrykiem wysokich napięć :> ? "zawod jak saper , myli się tylko raz " - powiedział "CYGAN" [z youtube] pseudo eletryk wysokich napięć :P
Mam nadzieje ze sie nie myslisz :P





Mam nadzieje ze wyjasnilem co mogłem ... dodam jeszcze ze koleszka jest zwycięzcą super bowl'a / są to zawody wzmacniaczy / dzielą się na kategorie / 2pill / 4pill/ 8pill/ 16 pil/ ... i ostatnia kategoria nazywa sie SKY IS THE LIMIT :P w jego tlumaczeniu - nie ma znaczenia z czego nadajesz jak to robisz, ale masz pobic wszystkich / mozesz wsadzic kabel w dupe i z niego nadawac / no-limit ! ! ! ----> sorry za slowka cytuje jego wypowiedzi :)


Znalazlem jakis fimik co pokazuje mniej wiecej te same zainteresowanie :P

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=90gL4FJs ... playnext=2

No i cos o czym pisalem wczesniej :
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=57BdgUgo ... re=related

ENJOY WATCHING :P


Z poważaniem TOMEK :P
[/center]
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Lech pisze:KaeRZet, jak dla mnie piknie, też bym się pobawił w moce ale jak na razie nie mam możliwości. Jak pracuje mikrofonik, zadowolony jesteś :?: Lampy były nówki sztuki :?: Słyszałem że nówki trzeba najpierw włączyć na wyżarzanie przez około 12 godzin.
i tak bym wyżażał i wyżażał, a......... i wyzażał, a sprzęcik tylko pozazdrościc
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Ha i tu jest kolejna nowinka , pytaliscie jakiej "koleszka" używa anteny do tych 25kW ?
sam gwint do anteny grubości szklanki :/ maniak , zostawilem jemu wzmacniacz , zeby mi sprawdził relay , to dzisiaj mi powiedział że amp nie będzie nadawac w SSB , ale za to w AM będzie grzmiało :) napomne ze były tam 4 MRF455 tranzystorki, i jego watt meter pokazywal 200 watt :/ dodal jeszcze ze z calego mego wzmacniacza zostanie tylko obudowa, i to troche przerobiona :) zajmie mu okolo 2 tyg zrobienie wszystkiego od nowa, począwszy od zrobienia płytki, po przykręcenie wiatraczka :) zostaje tylko front stary, cała reszta będzie nowa , nie powiedzial tylko jakie wsadzi tam tranzystorki, wiem tylko tyle ze zrobi 1x6 :) moze go namowie na 2 drive 6 ... ale podejrzewam ze do tego bedzie mi sugerowal wsadzic extra alternator/ po tej zmianie we wzmacniaczu bede musial dokupic dodatkowa baterie :/ powinno wystarczyc :)
Pozdr.
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

HOŁDYS,
HOŁDYS pisze:i tak bym wyżażał i wyżażał, a......... i wyzażał
Ty tu ironie zapodałeś czy starałeś się pokazać poprawną pisownię :?: :shrek:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Tomek nie śmierdzi Ci A99 przy 600W ?

Gdzieś wyczytałem, że koleś upalił Imaxa 2000 przy takim powerze a to prawie to samo co A99 i też powinna przyjąć na klate 2kW

A ci ludzie na tym filmiku z "SUPER Yagi" to po prostu szaleńcy w pozytywnym tego słowa znaczeniu :mrgreen:
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
29DR194
Posty: 155
Rejestracja: 2011-06-03, 20:59
Znak/ranga: SP9DR
Lokalizacja: Dublin

Post autor: 29DR194 »

Do kilku KW to takie fidery jak na zdjęciu poniżej:
http://img268.imageshack.us/img268/1048/dsc03325ad8.jpg
koszmar

Post autor: koszmar »

KaeRZet pisze:wczesniej mialem Sirio GPE27 ale jak podlaczylem KLV1000 zmienilem na A99 [antron 99]
antana powinna wytrzymywac do 2000 watt ... Obecnie z ampa wypycham 600watt nosnej...
No dobra, to zrobiłeś sobie jako takie nadawanie... a z odsłuchem? :roll:
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

PiotrKiller pisze:Tomek nie śmierdzi Ci A99 przy 600W ?

Gdzieś wyczytałem, że koleś upalił Imaxa 2000 przy takim powerze a to prawie to samo co A99 i też powinna przyjąć na klate 2kW
....
Jak narazie antena działa , ale jak zrealizują się moja plany to będę zmianił na jakąś inną antenkę . myślę nad kolejną sirio / taka do 3000watt ... poza tym nie grzeje przeciez na maxa non-stop :P tylko jak trzeba :P kulturka jakas musi byc, nie wypada siac sąsiadom po kanałach, choć mam takiego sąsiada co mu 4Watty to za duzo , dlatego teraz zmieniłem radio na DX99V z regulacją mocy ... skręcam sie do 1W. :P hehe słabo co :P

Jak koleś to zrobił to nie wiem, nie wiem czy to była nowa czy stara, moze poprostu mu "przygniła" i nie wytrzymała tej mocy ...
29DR194 pisze:Do kilku KW to takie fidery jak na zdjęciu poniżej:
http://img268.imageshack.us/img268/1048/dsc03325ad8.jpg

Zgadzam się , ale do tego co posiadam, mysle ze wystarcza to co mam ;)

koszmar pisze:
KaeRZet pisze:wczesniej mialem Sirio GPE27 ale jak podlaczylem KLV1000 zmienilem na A99 [antron 99]
antana powinna wytrzymywac do 2000 watt ... Obecnie z ampa wypycham 600watt nosnej...
No dobra, to zrobiłeś sobie jako takie nadawanie... a z odsłuchem? :roll:
tzn ?
Jak chodzi o PRE AMP - jest w KLV1000 ale to nic rewelacyjnego - dziala jakbys zrobil tylko glosniej radio :P wiecej szumu i wiecej "S" ... opcją jest antenna kierunkowa , z czym narazie sie wstrzymuje ;)

Pozwólcie iż wyprzedze wasze nastepne pytanie , po co mi tyle mocy ? jak mnie slychac a ja nie slysze nikogo ?
Otóż mało kto nie posiada wzmacniacza i są to od 200w-2kw / wiec nie ma czegos takiego ze mam problem z odsuchem ... kazdy stara sie trzymac "4watt"/ lokalni robią często 2watty i swing kit ze modulacja buja wskazówką przy odsłuchu] ... no i przy bazowych radiach czesto to jest 10watt w am ... czasami 100watt w am , jeden z lokalnych ma bodajrze RCI2970 ulepszone co niby daje mu 200watt ...
Przykład z przed paru tyg. lokalni sprawdzali sygnal z gosciem z południa , no to i ja sie chciałem sprawdzic, tylko ze z samego radia dawałem mu ............ uwaga uwaga ..... 1S i ledwo mnie słyszał ... ja go słyszałem nieco lepiej , więc żeby poprawić jakość rozmowy dołożyliśmy conieco , i mój RM poprawił jemu sygnal do 7S. wtedy słyszał mnie dobrze . no to on tez cos dolozyl i ja go tak samo odbierałem ok.7S... tylko zalecał mi kupić D104 dla poprawienia modulacji . co też uczyniłem , kupiłem Astatic D104 Silver K eagle taki jak on miał, ale jak narazie nie miałem okazji z nim gadać ... ale różnica jest niesamowita :) sam nawet słysze roznice jak jestem w aucie , dlatego zamierzam zakupić D104 M6B do aut :) ale narazie wkładam troche kasiory w moc do auta... narazie zakupiłem najmoniejszą baterię jaka była w sklepie 950cold crunkAmps :) teraz czekam aż amp zostanie prze"robiony" na mocniejszy :) płytka już jest zrobiona :) pomysł jest, częsci są, jeszcze tylko wszystko polutować , poukładać , poskręcać potestować i będzie hulać :)
Nie moge sie doczekać jak "zabreJkuje" do lokalnych i przekręce im wskazówki :) hie hie hie.

P.S. założe sie ze wiekszosc z was ma jakis picyk pod biurkiem schowany, tylko mało kto sie przyznaje :P

[ Dodano: 2011-11-09, 06:45 ]
29DR194 pisze:Do kilku KW to takie fidery jak na zdjęciu poniżej:
http://img268.imageshack.us/img268/1048/dsc03325ad8.jpg
P.S. jak zawitam u tego "electrical engineer" to porobie kilka fotek ... on ma podobne przewody w swoich instalacjach :) ale to pewnie az na wiosne...
koszmar

Post autor: koszmar »

KaeRZet pisze: Otóż mało kto nie posiada wzmacniacza i są to od 200w-2kw / wiec nie ma czegos takiego ze mam problem z odsuchem ..
No a tak realnie, to o ile zwiększyłeś zasięg swojej stacji lokalnie? Bo chciałbym wyliczyć ile kosztuje każdy kilometr dalej... :-D
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

koszmar pisze:
KaeRZet pisze: Otóż mało kto nie posiada wzmacniacza i są to od 200w-2kw / wiec nie ma czegos takiego ze mam problem z odsuchem ..
No a tak realnie, to o ile zwiększyłeś zasięg swojej stacji lokalnie? Bo chciałbym wyliczyć ile kosztuje każdy kilometr dalej... :-D
każdy jeden kilomter więcej kosztuje $1000 . Jak nazbierasz to sie zgłoś , sprzedam Tobie.
koszmar

Post autor: koszmar »

No i czego się unosisz? Ja tylko próbuję zrozumieć tę pogoń za "mocy przybywaj". Masz kawałek patyka, ograniczony wysokością montażu horyzont, prawa propagacji fal radiowych takie same dla 10 i 10000W, więc wyżej czlonka nie podskoczysz. W czym jest więc ta chęć generowania coraz większych harmonicznych? :->
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

koszmar pisze:No i czego się unosisz?
Gdzie to widać?

To jest USA panie. Podobnie jest tam z motoryzacją-nie liczy się ile pali potwór z 6-litrowym silnikiem, ważne żeby narobić tym więcej dymu podczas zawodów w paleniu opon.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

koszmar pisze:No i czego się unosisz? Ja tylko próbuję zrozumieć tę pogoń za "mocy przybywaj". Masz kawałek patyka, ograniczony wysokością montażu horyzont, prawa propagacji fal radiowych takie same dla 10 i 10000W, więc wyżej czlonka nie podskoczysz. W czym jest więc ta chęć generowania coraz większych harmonicznych? :->
Dobrze gadasz i prawde powiadasz ! Mam kawalek patyka - faktycznie. wysokość montażu - zadna rewelacja , prawa propagacji i moc tez przyznaje racje ... co do :
koszmar pisze:... wyżej czlonka nie podskoczysz....
pozwól , iż poraz kolejny przyznam racje i pogodzę się z tym faktem a co więcej nawet nie będę probować podskawiwać [...] :-?

Pozdr.

P.S. nowsze ustawienie w załączniku :)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

KaeRZet pisze:P.S. nowsze ustawienie w załączniku :)
Szaconek :bravo:
A jak ten SuperStar czy jak go tam się sprawuje?
Do jakich łączności go używasz i jakie są Twoje refleksje z pracy na nim?

Co to stoi po prawej na samej górze?
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

co do superstara to wszystko byloby superancko gdyby tylko jeszcze pokazywal prawdziwa czestotliwosc na jakiej jestes... niestety... uzywam go jak widac w domu , narazie do lokalnych pogaduszek na AM :) ale sideband tez odbiera dobrze ! Nadaje - mysialbys sam uslyszec jak nadaje ... ten model co ja mam ma cos w sobie poprzerabiane ... ale takie juz kupilem i takie zostawiam... chyba bylo cos robione z modulacja w radiu bo na zwyklym mikrofonie slychac b.dobrze . a na wzmocnionych mic gain musze trzymac do 12h. bo dalej juz nie idzie zrozumiec co mowie... na gorze po prawej stoi kenwood ts - 440s . ktory wyrwalem od kolegi po dobrej cenie... pod tym gadem stoi tuner do anteny ... obok maly reczniak yeasu , a pod tunerem gosci president hr 2600 z chipswitchem i paroma innymi modyfikacjami :)
P.S. widze ze tez masz superstar'a - jakies problemy z nim masz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”