Baza Eazy

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Baza Eazy

Post autor: Eazy »

Dzisiaj w końcu zrobiłem porządek z kablami, podpiąłem nowe zabawki i zrobiłem zdjęcie :-)

Chwilowo na bazie gości DX5000 w zastępstwie za Lincolna, który jest na przeglądzie. Jak wróci Lolek to zrobię jakiś update. Do tego czasu może też poskładam i skończę lakierować MB+5, który docelowo będzie pracować z Lincolnem a DX5000 powędruje w końcu na stałe do auta :-)

Zdjęć anteny nie robiłem ponieważ:

1. Jest już ciemno :-P
2. Nie ma czego oglądać - Sirio 2016 nad kominem, na krótkim maszcie. Jak ogarnę lepszy maszt i podniosę antenę to zrobię fotki ;-) ale to pewnie dopiero na wiosnę.

Obrazek

Obrazek

Drugie foto lekko rozmyte ale nie mam statywu i ręce się trzęsą :shrek:
Ostatnio zmieniony 2012-01-03, 23:04 przez Eazy, łącznie zmieniany 1 raz.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

No w końcu pokazałeś swoje zabawki :-)
Gratki sprzętu. Kiedy Lolek wraca?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Lolek wróci jak szpara znajdzie chwilę czasu, żeby do niego zerknąć :-) DX5000 na razie dzielnie go zastępuje ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
IKAR

Post autor: IKAR »

Sprzęt spoko a ten zasilacz to jakimi parametrami dysponuje bo duży.Ale to chyba impulsowy
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dzięki :-) Zasilacz transformatorowy 25A ciągłe i 34A chwilowe :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Co mogę powiedzieć... Chyba tylko to, że zazdroszczę Ci jak cholera ;)
Brakuje mi tylko jakiegoś laptopa i mapy świata ;)
GRATULACJE!
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Skorupa-S1 pisze:Brakuje mi tylko jakiegoś laptopa i mapy świata ;)
Dzięki ;-)

Co do laptopa to jest na biurku obok :-) Sprzęt mam ustawiony na 'pomocniku' z prawej strony biurka. Siedząc przy biurku obracam się o 90 stopni w prawo i siedzę na wprost bazy :-)

Tak to mniej więcej wygląda:

Obrazek

Trochę mam burdel na biurku ale nie chciało mi się do zdjęcia sprzątać :oops:

Mapy świata jeszcze nie mam ale pracuję nad tym ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
IKAR

Post autor: IKAR »

a ile dałeś za zasilacz bo ja się rozglądam za czymś o podobnych parametrach
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

IKAR pisze:a ile dałeś za zasilacz bo ja się rozglądam za czymś o podobnych parametrach
Kupiłem tutaj: http://allegro.pl/zasilacz-diamond-gsv- ... 20748.html

Trochę drogo ale sprzęt za to porządny :-)

Tutaj widzę, że ktoś wystawił używany (szkoda, że po tym jak ja już kupiłem :evil: ):

http://allegro.pl/zasilacz-diamond-gsv- ... 90926.html

Myślę, że jak nikt nie będzie licytował to 400zł to super cena za ten sprzęt. Sam chciałem za tyle kupić tylko widzę, że jak zwykle się pośpieszyłem :-P
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
IKAR

Post autor: IKAR »

daj zdjęcia anteny jak i gdzie zamontowana
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

IKAR pisze:daj zdjęcia anteny jak i gdzie zamontowana
Wrzucę popołudniu (jeżeli będzie jeszcze widno) bo za chwilę muszę gonić do miasta :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Młody

Post autor: Młody »

Co to za filtr obok lampy?
Wygląda to super :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Młody_Dąbrowa pisze:Co to za filtr obok lampy?
Wygląda to super :mrgreen:
Dzięki :mrgreen:

To nie filtr, tylko sztuczne obciążenie MFJ do 300W :-) Matcher TM1000 ma dwa wejscia antenowe z tyłu i przełącznik pomiędzy antenami na panelu z przodu. Do jednego wejścia mam podpiętą antenę a do drugiego sztuczne obciążenie - mogę się szybko przełączyć 'pstryczkiem' jak potrzebuję sztucznego obciążenia :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Młody

Post autor: Młody »

Wszystko jasne
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

A tak wygląda mocowanie i lokalizacja anteny:

Tutaj widać balkon (od strony ogrodu), do którego ewentualnie kombinowałbym 'dopiąć' się z masztem. Przypuszczam, że puściłbym jakąś małą kratowicę po ścianie przy balkonie i na poziomie barierki zrobiłbym mocowanie masztu teleskopowego. Kratownicę mógłbym zakotwić w ścianie i podstawie balkonu (żelbet). Jedyne co to nie bardzo miałbym możliwość założenia odciągów do samego masztu.

To okno (po lewej na dole) z uniesioną do połowy roletą to pokój, gdzie mam bazę.

Obrazek

Tutaj widok od frontu (z uliczki na osiedlu). Z tej strony montaż nie wchodzi w grę.

Obrazek

A tutaj od strony ogródka - 'oszpecony' komin przez mocowania kotew chemicznych do konstrukcji komina. Komin ocieplany styropianem i tylkowany - musiałem założyć styropian po zamocowaniu kotew i zaciągnąć cementem montażowym. Na wiosnę będę musiał 'podmalować' trochę te plamy bo nie wygląda to najestetyczniej :-)

Satka ma osobne mocowanie. Mocowania masztu są na 11 kotwach chemicznych (miało być 12 ale jeden otwór mi nie wyszedł...). Masz to rura aluminiowa o długości 2m. Na szczycie ruru przykręcona antena. Chwilowo bez uziemienia... :oops:

Obrazek

P.S. Antena jest zamontowana prosto tylko wiatr wiał :-P
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”