Baza Eazy

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
zibix123
Posty: 289
Rejestracja: 2010-02-06, 21:27
Lokalizacja: Chełmno / JO93FI

Post autor: zibix123 »

Koledzy,mam to samo :mrgreen: To hobby coraz głębiej wciąga i jest strasznie drogie w utrzymaniu,ale za to przynosi wiele satysfakcji i gwarantuje dobry odpoczynek ;-)
Baza: YAESU FT-450 /Baofeng UV-3R+/MFJ-902/QJE 30A + Sirio 2016/G5RV multiband MFJ-1778
Mobil: President Jackson 2 + Sirio ML145
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Na bazie trochę zmian :-) Plac boju opuścił Jackson I z dodatkami a jego miejsce zastąpił Kenwood TS 570DG. Chwilowo zostałem bez CB ale 570-ka jest rozblokowana na wszystkie pasma, więc spokojnie daje radę tak, jak jest :-) Do tego jak się pokręci chwilę gałami i poustawia to nawet 19-ki można słuchać bez najmniejszych problemów, więc i AM jest w razie W :-)

Radio wyposażone w automatyczną skrzynkę antenową stroi się z Imax'em do pracy na pasmach 10,11,12 i 15m, więc jest całkiem przyzwoicie - jestem pozytywnie zaskoczony Imax'em pod tym względem :-) Dodatkowo odsłuch w zasadzie na każdym paśmie od 10-180m bez większych problemów.

A tak to się teraz prezentuje (po kliknięciu na zdjęcie wyświetli się w większym rozmiarze):

Obrazek

Ręczna skrzynka antenowa i podgrzewacz do herbaty chwilowo zbierają kurz :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Post autor: qset »

no nieźle to wygląda :roll:
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:jestem pozytywnie zaskoczony Imax'em pod tym względem
myślałem, że skrzynka wyciśnie z niego więcej, u mnie bez skrzynki IMAX daje radę na 10, 11 i 12m
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz pisze:
Eazy pisze:jestem pozytywnie zaskoczony Imax'em pod tym względem
myślałem, że skrzynka wyciśnie z niego więcej, u mnie bez skrzynki IMAX daje radę na 10, 11 i 12m
U mnie bez skrzynki chodził na 10 i 11m (trochę nisko mam antenę). Ze skrzynką mam jeszcze 12 i 15m. Niestety na 17m już nie chce się zestroić na wbudowanej skrzynce. Może później podepnę jeszcze zewnętrzną (ręczną) i zobaczę, czy da się coś więcej wycinąć :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Tego życzę bo oczekiwałem na więcej od tej anteny ...
Młody

Post autor: Młody »

Podgrzewacz- lubie to :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz pisze:Tego życzę bo oczekiwałem na więcej od tej anteny ...
Francuz - a czego więcej oczekiwałeś od anteny na 10m (fabrycznie jest robiona na to właśnie pasmo) za 450zł? Multibanda na KF? :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

A ten znów coś nowego :mrgreen: gratki nowego sprzętu :-D super się prezentuje ;-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
marti101
Posty: 628
Rejestracja: 2009-07-03, 16:30
Lokalizacja: JO81HU/Leszno
Kontakt:

Post autor: marti101 »

Gratki Maćku, ciesze się, że dałeś się skusić ;-)
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...

Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
AdamB

Post autor: AdamB »

Eazy pisze:Na bazie trochę zmian :-) Plac boju opuścił Jackson I z dodatkami a jego miejsce zastąpił Kenwood TS 570DG.
Faktycznie .... zmiana jest widoczna.
Bardzo ładny, ten Kenio, jakby prosto z fabryki.
Pozazdrościć Koledze sprzętu (w pozytywnym znaczeniu) ... jest się czym chwalić.


Adam
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:Francuz - a czego więcej oczekiwałeś od anteny na 10m
Tego o czym piszą na zagranicznych forach czyli czegoś więcej.
Komentarz o cenie przemilczę bo nie wszystko złoto co się świeci ;-)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz pisze:
Eazy pisze:Francuz - a czego więcej oczekiwałeś od anteny na 10m
Tego o czym piszą na zagranicznych forach czyli czegoś więcej.
Komentarz o cenie przemilczę bo nie wszystko złoto co się świeci ;-)
Ok - cena ceną. Ja jednak uważam, że antena zaprojektowana na jedno pasmo a strojąca bez większych problemów na 4 (zobacz jaki to rozrzut - od 21 do 30MHz!) to i tak nieźle. Do tego u mnie jest trochę nisko nad dachem co też ma wpływ na charakterystykę jej pracy, więc może w innych warunkach sprawowałaby się jeszcze lepiej.

Tak, jak pisałem, zrobię jeszcze testy na ręcznej skrzynce - może uda się 'wywalczyć' 17m :-) Nie zmienia to faktu, że 4 pasma, które mi pokrywa to i tak bardzo szeroki zakres pracy.

P.S. Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Co z tego, że zestroisz, jak bedzie głucha? Tyle, że końcówki mocy nie odpalisz, nic więcej.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Besserwisser pisze:Co z tego, że zestroisz, jak bedzie głucha? Tyle, że końcówki mocy nie odpalisz, nic więcej.
Dlaczego głucha? Zrobiłem dzisiaj łaczności na 10,12 i 15m bez większych problemów w obie strony :-) Antena pracuje dobrze odbiorczo i daleko jej do 'głuchej'. Poza tym na 21MHz można pracować praktycznie bez skrzynki (SWR około 2,0-2,5). Jedynie na 24MHz wymaga trochę dostrojenia chociaż i tak używam AT na innych bandach, żeby nie męczyć końcówki.

Nawet w tej chwili dosyć ładnie odbieram 1A0C na 21.295 pomimo sporych QRN :-)

Odsłuch mam praktycznie na wszystkich pasmach, nadawanie na 4. Oczywiście nie jest to mistrzostwo świata i na pewno mogłoby być dużo lepiej ale na pewno nie jest głucha :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”