Moje zabawki .

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Moje zabawki .

Post autor: DR-DM »

Super Jasiu :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

Mikrofon ma podbicie wysokich . Mam porównanie do Shure PGA 58 . Shure jest zrównoważony , tym samym ma się wrażenie jakby miał górą lekko matową . Ten jest bardziej przebojowy w górnych rejestrach i to wyraźnie słychać w/g respondentów. Porozmawiałem trochę z kolegami w eterze , pomailowałem i oni doradzali ten mikrofon. Klocek FBQ100 dokupiłem ze względu na bardzo dobrze działającą bramkę szumów . Wycina mi z tła odgłosy wentylatorów radia i zasilacza , dodatkowa kompresja z regulacja czasu ataku i regulacją głębokości też się przydaje . Mikrofon studyjny dynamiczny lubi jak się do niego z bardzo bliska mówi , a lekkie nawet kilku centymetrowe odsunięcie się od mikrofonu jest słyszalne bardzo wyraźnie . Dodatkowa kompresja to wyrównuje i powoduje , że nie czuć czy mówisz z 5 cm do mikrofonu czy z 15 cm . Można mówić i z dalsza , ale wtedy dochodzi pogłos z pomieszczenia , a sama modulacja staje się płaska i mało dynamiczna. . Poza tym kombinacja klawiszy odblokowałem szerokość audio TX w FTDX3k do 4khz .
O odblokowaniu szerokości audio w nadawaniu tu jest więcej . To odblokowanie można zrobić i FTDX3k i FTDX1200 :
http://k6jrf.com/ft2k_main.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bumelant

Moje zabawki .

Post autor: Bumelant »

Bardzo ładnie. Na jakich pasmach można Ciebie złapać? Ciekawe jak to brzmi w eterze. Pozdr!
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

Bumelant pisze:Bardzo ładnie. Na jakich pasmach można Ciebie złapać? Ciekawe jak to brzmi w eterze. Pozdr!
Od 20m w górę oprócz pasma 15m . Nie siedzę regularnie .
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

Posprzątałem trochę na biurku .... 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Moje zabawki .

Post autor: SP9 »

Fajny kącik ładny zestaw
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Moje zabawki .

Post autor: m201 »

tylko cr577 mógłby być do czegoś podłączony, a nie tylko powieszony dla zapchania dziury :shrek:
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Moje zabawki .

Post autor: DR-DM »

Ładnie Jasiu :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

m201 pisze:tylko cr577 mógłby być do czegoś podłączony, a nie tylko powieszony dla zapchania dziury :shrek:
CR jest do wrzasku gdy jest ciasno i gwarno .
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Moje zabawki .

Post autor: SP9 »

Pod yesuska??
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

Oczywiście że pod yesuska . Każde radio jakie miałem bardzo dobrze z tym mikrofonem współpracowało . I FT-450D i TS-590S i teraz FTDX3k . Ten konkretny to już mój trzeci egzemplarz , jeden sie sprzedał , jeden na zdjęciu , a jeszcze jeden nieodpakowany leży w szafie . Uważam ten mikrofon za najlepszy ręczny mikrofon ze wzmocnieniem jaki kiedykolwiek miałem , a bywały Sadelty , Panowskie DMki , Astatiki Czerwone itp . Tamtych nie mam , a tego mam w zapasie na gorsze czasy . Polecam w tym mikrofonie włożyć trochę luźno ułożonej waty między wkładkę , a płytkę .
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Moje zabawki .

Post autor: tarnus »

"Ja zdecydowałem sie na zakup bezpiecznika firmy Padis rodowany - produkują prawdopodobnie dla Furutecha, z wygladu są identyczne.
Po włozeniu go do wzmacniacza Jadis bardzo znacznie poprawił mi się dźwięk, jest wiecej dynamiki, szczegółow i lepszy wykop na basie, lekkość i smooth w graniu :)
Różnice są na tyle słyszalne, że powrót do "zwykłego" bezp. nie wchodzi w rachubę....
Bawiłem się też z dopasowaniem kierunku, różnice są i kazdy musi sam pod siebie dopasować biegunowość bezpiecznika. U mnie oba kierunki były ok, z tym że w jednym połozeniu było jeszcze wiecej basu, a mniej szczegółów. Myslę że zależy to od sprzętu jakim dysponujemy, konfiguracji tego sprzetu i kazdy moze mieć trochę inne odczucia. proponuje równiez po wymianie bezp, pobawic się kolejny raz zamianą lamp, kabla zasilajacego który wczesniej wyladował w szafie itp:) ciekawe doswiadczenia.
Teraz czas na wymianę cd, które według jednego ze znajomych ma jednak wiekszy wpływ niż we wzmacniaczu, ale nie dowiem się jak nie spróbuję.
Wszystkim tym którzy nie wierzą , proponuję doswiadczyć empirycznie zmianę bezpieczników i później ew krytykować"

:rofl:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Moje zabawki .

Post autor: kubaopp »

Obrazek
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Moje zabawki .

Post autor: januwojt »

tarnus pisze:"Ja zdecydowałem sie na zakup bezpiecznika firmy Padis rodowany - produkują prawdopodobnie dla Furutecha, z wygladu są identyczne.
Po włozeniu go do wzmacniacza Jadis bardzo znacznie poprawił mi się dźwięk, jest wiecej dynamiki, szczegółow i lepszy wykop na basie, lekkość i smooth w graniu :)
Różnice są na tyle słyszalne, że powrót do "zwykłego" bezp. nie wchodzi w rachubę....
Bawiłem się też z dopasowaniem kierunku, różnice są i kazdy musi sam pod siebie dopasować biegunowość bezpiecznika. U mnie oba kierunki były ok, z tym że w jednym połozeniu było jeszcze wiecej basu, a mniej szczegółów. Myslę że zależy to od sprzętu jakim dysponujemy, konfiguracji tego sprzetu i kazdy moze mieć trochę inne odczucia. proponuje równiez po wymianie bezp, pobawic się kolejny raz zamianą lamp, kabla zasilajacego który wczesniej wyladował w szafie itp:) ciekawe doswiadczenia.
Teraz czas na wymianę cd, które według jednego ze znajomych ma jednak wiekszy wpływ niż we wzmacniaczu, ale nie dowiem się jak nie spróbuję.
Wszystkim tym którzy nie wierzą , proponuję doswiadczyć empirycznie zmianę bezpieczników i później ew krytykować"

:rofl:
Możesz mi wyjaśnić o jaśnie oświecony co ma to wspólnego z moim tematem ??
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Moje zabawki .

Post autor: cassiopeia »

Tez mnie to zastanawialo,ale czekalem na zdanie autora tematu...
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”