Baza Świebodzin Mati43

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ArekLeszno
Posty: 109
Rejestracja: 2010-05-24, 17:17
Lokalizacja: Leszno woj.Mazowieckie

Post autor: ArekLeszno »

Powiem tak.

Podłącz uziemienie bo masz blisko - to raz.!!!
Śmiało wysuń maszt to góry tak aby poniżej dolnej obejmy zostało ok 15cm - to dwa.
Kabel jest wbrew przepisom więc poszukaj alternatywnej drogi bo jak się kominiarze dopatrzą to będziesz musiał to zmienić.

Ogólnie fajnie jest.
Co do sąsiadów to jak na antenę nie narzekają to jak podniesiesz maszt tym bardziej tego nie zobaczą.

Ja mam tak i na maszcie była antena 7,3m Imax 2000 i dawał radę.


Obrazek
Mobil: Teddy+Densei / Omega27
.................................
Baza: TS-480SAT / KG-UV6D / GRANT I / GSV-3000
Multiband HF + radials / Radmor v.1 / UVS300
Mati43

Post autor: Mati43 »

ArekLeszno pisze:Powiem tak.

Podłącz uziemienie bo masz blisko - to raz.!!!
Śmiało wysuń maszt to góry tak aby poniżej dolnej obejmy zostało ok 15cm - to dwa.
Kabel jest wbrew przepisom więc poszukaj alternatywnej drogi bo jak się kominiarze dopatrzą to będziesz musiał to zmienić.

Ogólnie fajnie jest.
Co do sąsiadów to jak na antenę nie narzekają to jak podniesiesz maszt tym bardziej tego nie zobaczą.

Ja mam tak i na maszcie była antena 7,3m Imax 2000 i dawał radę.


Obrazek
Po1. Uziemienie będzie, narazie nie mam czasu żeby wchodzić na dach.
po2. mam w nosie kominiarzy, jak rok czasu odbijałem się od drzwi spółdzielni jak piłka to nikogo to nie interesowało. Mam blisko wentylacyjny komin,kabla nie widać nikomu nie przeszkadzam i tak zostanie.
po3. MAszt pójdzie wyżejjak tylko wejdziemy na dach+2 odciagi w celu zabezpieczenia obejm kominowych i całej anteny tak aby wrazie W antena nie spadła na auta tylko na dach budynku.
po4. sąsiedzi nie skarżą się pomimo odbioru telewizi dvbt a nawet z zaciekawieniem pytali o instalacje-osiągi cene ble ble....
po5.Przepisy mówią ze: wejście na dach powinno być otwarte bo to jest wyjście ewakuacyjne.... przepisy mówią o tym że każdy ma prawo na wejść na dach, bo w końcu się płaci za to.
Przepisy mówią o reglaminie na każdej klatce.

Cały podpunkt 5 niestety administracja nie spełnia więc cała moja inst. będzie tak jak jest razem z rpzewodem:)
Fajnie że się podoba.
póki co robie mały mod dla K-PO dla lepszego odprowadzenia ciepła.
Z zestawu jestem bardzo zadowolony kilka łączności wykonanych z Norwegią,Anglią i zasięg na podstawie w AM zrobiłem z Nową Solą bez problemowo:)
Niestety wyjście na Gorzów WLKP mam zły. W AM do maks 25km.
mateuszs
Posty: 12
Rejestracja: 2012-06-05, 17:59
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: mateuszs »

Hej Mati43... Kepper od Ciebie już stoi na 3 metrowym maszcie kupionym u "zielonego" ;) na koziej... jak wróce z niemiec do domu to porobie foty na widoku by pokazać jak to wygląda... wisi to tak by przeciwwagi były ponad linią dachu... Testów jeszcze nie robiłem bo zabardzo nie było jak i z kim, jedyny to taki że moja panna w domu a ja w drodzze do pracy to do chociul słyszalnosć super ale za chociulami już mobil wymiekł i mnie słabo słyszała... tak że musze to przetestowac na czymś mocniejszym... w końcu to podstawowy walker bez mod'a. No i nic nie stroiłem... s-meter w walkerze idzie na ful ale jeszcze sprawdze s miarką jak idzie na podstawie. Rura stalowa 1 i 1/4 cala przyszlifowana na oprawe anteny wiec myśle swr będzie taki jak miałeś na rurce u siebie...
Do usłychu...
Baza: yaesu 450d + Galaxy Saturn
Mobil: Czarna Fabia Combi +DX5000v1 + WA-27
Truck: Scania R420 = chwilowy brak radia
Mati43

Post autor: Mati43 »

Oki, sprawdz swr żeby nie uwalić końcowki:)nie giba się? widziałem antenkę.
Mati43

Post autor: Mati43 »

Obrazek Obrazek Obrazek

K-Po jedno w oplu drugie z bazy leci do Suzuki GV o ile wejdzie mi w półkę..
Awatar użytkownika
Piter1303
Posty: 533
Rejestracja: 2009-11-22, 15:00
Lokalizacja: ZCH / FG J073QE
Kontakt:

Post autor: Piter1303 »

Andrzej widzę zrobił wsio jak trzeba ;-)
Mati43

Post autor: Mati43 »

Piter1303 pisze:Andrzej widzę zrobił wsio jak trzeba ;-)
Zrobił zrobił..... przy okazji się pewnych rzeczy człowiek nauczy przy takim fachowcu.... nie to co dzisiejsi pseudo znawcy......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”