Baza Świebodzin Mati43

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mati43

Baza Świebodzin Mati43

Post autor: Mati43 »

Witam, jako że postawiłem baze na wsi to przyszedl czas na baze w bloku.
Z jacksonem 1 pracował lemm at1700 na sf40 do balustrady z swr na podstawie 1.2.
Dzisiaj otrzymałem od HASANA Sirio Keeper 27 po zamontowaniu na uchwycie regulowanym jest 110cm od balustrady swr na podstawie wynosi:
1-1.8
20-1.5
40-1.8
i dalej nei chce zejść na bandach bocznych powyżej 2jki.
Pierwze wrażenia pozytywne odsłuch się poprawił, nadawanie też.
Zasięg mam lepsze o jakieś 3-4km w porównaniu z lemm. Antenka w fazie testów więc czas pokaże.
Widać na foto zamocowanie anteny, ale zmieni się i uchwyt będzie przeniesiony na lewą strone balustrady.

Podejrzewam że SWR jest wysoki ponieważ z dolu widać że cała antena przechylona jest w strone bloku... Lemm jest odchylony od sciany i tym sposobem uzyskalem niski swr. Bedę mial czas w świeta to odchyle antene od muru.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e83 ... ede6d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76c ... b6b08.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edd ... 9b6d3.html

Na foto widaź lemm pochylonego w strone miasta. Jeżeli antenka się sprawdzi lepiej jak lemm, to zamówię drugą w plener na wypady i na baze zawita 3cie KPO
Młody

Post autor: Młody »

Przybliż bardziej sprawe uchwytu
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7801
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Wydaje mi się, że uchwyt zamontowany między przeciwwagami trochę szkodzi.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Mati43

Post autor: Mati43 »

Młody pisze:Przybliż bardziej sprawe uchwytu
Uchwyt który dźwiga antene to ten http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... 8,s:0,i:82

110cm maks rozsunięty jest na nim jest antena. 4 cybanty wystarczyły do zamocowania uchwytu do balustrady.
Jedyny problem jaki jest to to że trzeba uchwyt/antene przechylić. Teraz cały bat jest skierowany/przechylony do ściany. Wydaje mi się że to objaw wysokiego swra, na podstawie 1.8 na bocznych bandach 2.5/3.

Przemku, zapewne masz racje ponieważ w tej pozycji zeszliśmy do takiego wyniku.
Zrobie jeszcze:
Odchyle antene od ściany do podwórza oraz podniosę może 20-30cm antenę żeby między przeciwwagami nic nie było.
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 21:14 przez Mati43, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Myślę , że rurka uchwyt - mocowanie anteny powinna być dłuższa , aby uchwyt się schował poniżej przeciwwag.
Mati43

Post autor: Mati43 »

Wedlug specyfikacji producenta odchylenia mam w granicach 0.3, na podstawie jest kan.20 1.5 według specyfikacji jest 1.2/1.3 no ale podniesienie anteny może coś da. Także dziś udało się zamontować i delikatny test zrobić natomiast po świetach kupie rurke i przedłuże wsio.
Młody

Post autor: Młody »

Powinna być dłuższa rura (maszt) do którego łapiesz antene
scorpion1629

Post autor: scorpion1629 »

hmmmm ciekawe jak by się zachowywał ten wysięgnik jak by mu zaaplikować rurke do góry jakieś 3-4 metry i na to dopiero antenke .... apropos Mati43, - ile dałeś za ten wysięgnik ? w PLN ? możesz przemierzyć antenkę i i podać mi wymiary a najlepiej prześlij mi fotki antenki z bliska chodzi mi o cewkę , domyślam się że cewka jest nie rozbieralna ? ? -już od jakiegoś czasu chcę złożyć sobie taką antenkę na bazie takiej podstawy .... z boomera k-34 Obrazek Obrazek Obrazek
w tym celu potrzebuję wymiary tej antenki
w sumie to sie zastanawiam jak by się zachowywał bommerang ten 3 metrowy gdyby go przykręcić do takiej podstawy i dokręcic te przeciwwagi - czy to nie było by - prawie to samo ?
Młody

Post autor: Młody »

scorpion1629 pisze:hmmmm ciekawe jak by się zachowywał ten wysięgnik jak by mu zaaplikować rurke do góry jakieś 3-4 metry i na to dopiero antenke ....
Spadłby komuś na głowe zanim byś zaczął nadawać
w sumie to sie zastanawiam jak by się zachowywał bommerang ten 3 metrowy gdyby go przykręcić do takiej podstawy i dokręcic te przeciwwagi - czy to nie było by - prawie to samo ?
A dopasowanie?
scorpion1629

Post autor: scorpion1629 »

Spadłby komuś na głowe zanim byś zaczął nadawać
dla tego się zastanawiam , teoretycznie masz racje , ale gdyby to przykręcić na stałe do muru ....? o tym wysięgniku pisze że jest trwała konstrukcja stalowa .... tak jak np satelity ? właśnie moja antena jest na wysięgniku włożonym do wysięgnika od satelity i trzyma - nawet ostatnie wichury tego nie ruszyły
A dopasowanie?
tylko pytam A TY znowu swoje .... przez to pytałem ( wyżej) o cewkę Młody, - czy ty zbudowałeś kiedyś sam jakąś antene ? ......., z tego co widzę to od razu masz wytłumaczenie - nie da sie... nie możliwe .... eh ;-)

[ Dodano: 2012-04-06, 23:31 ]
Młody pisze:Powinna być dłuższa rura (maszt) do którego łapiesz antene
heh sam tu o tym piszesz a zaraz mi odpowiadasz -
Spadłby komuś na głowe zanim byś zaczął nadawać
Młody

Post autor: Młody »

Jaja sobie robisz?
Dłuższa rura o tyle, żeby przeciwwagi kończyły się powyżej uchwytu, skoro mają 64cm to metr rury wystarczy, a nie Twoje 3-4m. Przy 4m to sie odciągi stosuje i dobry montaż.
Nie wyobrażasz sobie sił skrętnych działających na ten śmieszny uchwyt, to nie antena tv sat.
Tak zbudowałem kilka, dzisiaj nawet 2 sztuki, trzeba mieć chociaż podstawy i byś takich głupot nie pisał.
scorpion1629

Post autor: scorpion1629 »

Młody pisze: trzeba mieć chociaż podstawy i byś takich głupot nie pisał.
podstawy to ja miałem 25 lat temu - i tu byś się mocno zdziwił jak to u mnie byś zobaczył :mrgreen:
napisałem 3-4 metry bo tyle u mnie jest aby antena wystawała 1 metr ponad dach
Mati43

Post autor: Mati43 »

Nie kłócić się!!!! Nie mogę dać rury większej jak 50/60cm niestety. Mam nadzieje że tyle wystarczy.
Cewka jest rozbieralna praktycznie wszystko sie rozbiera od podstawy do końca szczytówki jest jakies 190cm+przeciwwagi. Szczytówka wysunięta. W każdym razie pokombinuje najpierw na przedłużce.
Uchwyt kosztował 79zł na allegro+wysyłka.
Teoretycznie powinien wytrzymać spawy są porządne a taki sam wisi u sąsiada jak nie dluższy z satką i się trzyma. Fotki robie jutro bo dziś w pracy jestem już.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Będzie ok , rura 50-60 cm spowoduje , że uchwyt będzie poniżej dolnych krańców przeciwwag.
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

eee myślałem że bd miał z kim gadać jak bd jechał co tydzień do UK przez wroga a tu jakaś marna antenka, no nic , do usłychu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”