Baza Piotrek Węgrów

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Lęk wysokości masz ? Ja za pierwszym razem też tak miałem, teraz po dachu chodzę jak po schodach ....
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Ładnie, ładnie.
Modyfikuj i informuj, będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Głupi ten co strachu nie ma. Po wyjściu z okna jest niecały metr dachu pod dość sporym kątem więc trzeba przejść przez to żeby dostać się na bardziej płaską część. U mnie na dach wychodzi przez to małe okienko widoczne na 2 zdjęciu więc trzeba się gimnastykować. A tak poza tym mam straszne zakłócenia. 6-8s ciągle mam i nie wiem co z tym zrobić. Wcześniej myślałem że to wina montażu. Teraz jest wyżej i dalej to samo. Czyżby taka antena?
161CBF122
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

kajdan pisze:6-8s ciągle mam i nie wiem co z tym zrobić.
Czasem punkty dostępowe WIFI i urządzenia sieciowe tak sieją, sprawdzałeś to ?
U mnie metodą prób poprzez wyłączanie urządzeń zlokalizowałem switch sieciowy i mikrotik, jednak aż tak bardzo nie wchodził jak tobie pod 8s.

U siebie jak przejeżdżam koło jednego domu też mam duży przyrost zakłóceń, znam ich dość dobrze i z takiej elektroniki to tylko modem neostrady mają.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Na ostatnim piętrze gdzie jest radio nie mam ani modemów ani nic takiego. Jest tylko kino domowe, lampka i zasilacz do lapka ale to nic z tych rzeczy. Odpiąłem wszystko i dalej tak samo. Będę kombinował. Może kabel słaby i tyle syfu wpuszcza?

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2012 ]
Siedziałem wczoraj do 2 w nocy i doszedłem co tak sieje. Znalazłem w piwnicy kabel od zasilania tej małej antenki i ją wyłączyłem. Zakłucenia spadły do 1s :mrgreen:
....tylko że teraz nie mam internetu.....
161CBF122
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

To raczej nie antenka sieje , tylko coś co zasila , szukaj zasilacza do tego urządzenia . Tanie zasilacze impulsowe rozsiewają po zasilanym urządzeniu piki , a samo urządzenie staje się siejącą anteną.
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Przy antenie jest skrzynka z zasilaczem. Będę musiał coś zrobić żeby ją wyłożyć folią aluminiową od środka. może to coś pomoże.
161CBF122
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

kajdan pisze:Przy antenie jest skrzynka z zasilaczem.
Raczej nie, zasilacz masz w piwnicy, po skrętce idzie zasilanie do tej puszki, w puszcze masz Access Point, mikrotika czy też inne urządzenie.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Zasilacz na pewno jest przy antenie. Kiedyś był w piwnicy ale się zjarał. teraz z piwnicy idzie tylko kabel na dach do zasilacza. Wiem bo zaglądałem.
161CBF122
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Jeżeli masz możliwość to zmień choćby na chwilę na zasilacz transformatorowy, jeżeli zakłócenia ucichną to wina będzie w zasilaczu, jeżeli nie to owe urządzenie w puszce jest przyczyną twoich zakłóceń.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Raczej na pewno jest tam prosta tania nie ofiltrowana impulsówka . Zakłócenia z tego zasilacza nie mają wpływu na pracę urządzeń WiFi , więc idą po najniższej linii oporu . Przerabiałem temat z tym badziewiem u siebie.
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Wyłożyłem skrzynkę kilogramem foli aluminiowej i ni hu hu zakłócenia nie zmalały nawet o pół esa. Nerwów mi nie starczy żeby to pokonać. Jednak antena tak sieje? W skrzynce chyba jakiś access point i podpięty do niego zasilacz i to tyle. Tak oto wygląda ten "sprzęt" na dachu:
Obrazek
161CBF122
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

W ten sposób nie pozbędziesz się zakłóceń. Zmień zasilacz na transformatorowy, jeżeli to pomoże (choć wątpię) to będziesz miał z głowy, jeżeli nie to musisz przyzwyczaić się do tego. Z tego do widzę to w tej skrzynce będziesz miał jakiegoś mikrotika lub routerboard. Pozostaje ci zmienić platformę sprzętową.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Zobaczę co da się zrobić. Oby to ten zasilacz bo inaczej będę musiał się pożegnać z tą anteną internetową. Z resztą mam internet za darmo ale chodzi powoli jak krew z nosa więc chyba będę musiał się pożegnać z Panami których to antena sieje na moim dachu.
161CBF122
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

mam nawet wieksza na dachu 2m od masztu. nigdy nie było problemu z sianiem. ale od jakiegos czasu cos sieje .
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”