Antena bazowa u jero

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AdamB

Post autor: AdamB »

jero pisze:AdamB napisane jest że radio nie radzi sobie z zasilaczem, a nie NIE ZASILACZ Z RADIEM taka mała różnica a dużo zmienia.

Chodzi o buczenie w radiu którego wcześniej nie było.
A to sorrki ... mój błąd.
Może wystarczy podłączyć radio do uziemienia ...
W moim QTH, Jackson I, burczał sobie na każdym zasilaczu (nawet na akumulatorze). Pomogło mu uziemienie.
To samo z korektorem dźwięku. Ciągle się sprzęgał ... po podłączeniu przewodu uziemiającego ... jak ręką odjął.
Adam
jero

Post autor: jero »

AdamB pisze: Może wystarczy podłączyć radio do uziemienia ...


Adam

O dzięki za poradę.Spróbuję też takiej opcji,ale przyniesienie AQ do domu i podłączenie pod radio powie gdzie lezy problem czy w zasilaczu czy QRMach domowych.
jero

Post autor: jero »

No i okazało się ze zasilacz jest ok.Radio podłączone pod AQ działa tak samo.
Uziemnianie radia też nic nie pomogło,dalej to samo,no może troszkę ucichło.

podejrzewam coś z zasilaczem do polsatu u teściowej bądz do zwykłej anteny siatkowej,no i dodam że kabel od anteny przechodzi niedaleko kabla CB.
A dodam że w telewizorze u teściowej było słychać przebijające się glosy z CB,więc chyba tu jest problem.



Chyba trzeba wypróbować inne radio może poradzi sobie lepiej z QRM domowymi .
jero

Post autor: jero »

No i znalazłem problem, rozwiązany.
Problemem był kabel antenowy z zasilaczem do starej anteny siatkowej,po odłączeniu od telewizora kabla i zasilacza z gniazdka wszystko wróciło do normy.Kabel i antena jest tylko jako rezerwa do telewizora,więc może pozostać wyłączony.

I podczas podłączenia kabla do telewizora,z relacji teściowej było słychać w nim glosy :shock: ,to jej mówię że ma przestać tyle leków łykać :mrgreen: i zmienić dostawcę
Młody

Post autor: Młody »

Jak siejesz to sprawdź wpinając drugi fider i nadawać z podwórka. Sie okaże czy to fider nie sieje. Wtedy być choke balun nawinął.
jero

Post autor: jero »

Młody pisze:Jak siejesz to sprawdź wpinając drugi fider i nadawać z podwórka. Sie okaże czy to fider nie sieje. Wtedy być choke balun nawinął.
A pomoże to na sianie do tego telewizora teściowej?To chyba ten dziadoski sprzęt z polsatu łapie u mnie na Cyfrze niema nic.
Jutro będzie trzeba sprawdzić
Młody

Post autor: Młody »

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Jeśli to po fiderze idzie to choke balun albo pierścienie ferrytowe dwu-połówkowe pozapinać.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

jero pisze:
Młody pisze:Jak siejesz to sprawdź wpinając drugi fider i nadawać z podwórka. Sie okaże czy to fider nie sieje. Wtedy być choke balun nawinął.
A pomoże to na sianie do tego telewizora teściowej?To chyba ten dziadoski sprzęt z polsatu łapie u mnie na Cyfrze niema nic.
Jutro będzie trzeba sprawdzić
Teściowa jak odbiera naziemnie czy satelitarnie ??
jero

Post autor: jero »

januwojt pisze: Teściowa jak odbiera naziemnie czy satelitarnie ??
Satelitarnie,naziemny juz jej wyłączyłem bo mi siał na radio.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

jero pisze:
januwojt pisze: Teściowa jak odbiera naziemnie czy satelitarnie ??
Satelitarnie,naziemny juz jej wyłączyłem bo mi siał na radio.
:evill: czyli uziemienie teściowej pomogło .....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

jero pisze:AdamB napisane jest że radio nie radzi sobie z zasilaczem, a nie NIE ZASILACZ Z RADIEM taka mała różnica a dużo zmienia.

Chodzi o buczenie w radiu którego wcześniej nie było.
Miałem to samo w poprzednim radiu ( Dragon Clean Tone ) - wywaliłem zasilacz od Xboxa i problem zniknął .


Aczkolwiek nie szukałem problemu u Teściowej :shrek: :shrek: :shrek: tylko zmieniłem zasilacz...
-=- SQ9RNU -=-
jero

Post autor: jero »

Nie uwierzycie co było przyczyną całego zła u mnie.


Kabel idący z anteny po odciągu do rogu domu i do okna,po dołożeniu kabla mogłem kabel puścić po maszcie i po ziemi i potem do góry do okna,dalsza droga kabla się nie zmieniła.
Dołożyłem beczkę i mogę teraz w razie burzy rozłączyc kabel na dworze,beczka jest schowana pod daszkiem wiec nie będzie problemu z zalaniem.
No i całe sianie na TV teściowej się skończyło,a nawet na radiu zakłócenia spadły o 2/3.

W sobotę zamiana anteny na Sirio 2016,ciekawe co teraz się okaże.
Młody

Post autor: Młody »

Może fider robił za przeciwwage...
jero

Post autor: jero »

Młody pisze:Może fider robił za przeciwwage...
Raczej napewno.

Dzięki Młody :-D
Młody

Post autor: Młody »

Tak myśle, że robił za przeciwwage i zmienił charakterystykę promieniowania. Antena ładowała prosto w okno. Nic innego do głowy mi nie przychodzi. Dobrze, że problem z głowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”