Baza Przemek Ustroń

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
prz3m0
Posty: 16
Rejestracja: 2011-10-08, 19:13
Lokalizacja: Ustroń

Baza Przemek Ustroń

Post autor: prz3m0 »

Witam serdecznie wszystkich forowiczów - z tej strony operator Przemek, moje QTH to Ustroń (320m n.p.m.)

Moja przygoda z CB rozpoczęła się kilka lat temu od radia TTI550 i małej antenki też TTI - bo jak wiadomo na początek to mi z pewnością wystarczy :-) jednak okazało się, że zestaw szybko należy wymienić. Więc koledzy "po fachu" doradzili mi - kup sobie Presidenta bo to najlepsza firma ;-) tak też zrobiłem, czyli zagościł Harry III i Ohio. Szybko stwierdziłem, że to jednak nie to i zacząłem się interesować na własną rękę i znalazłem to forum - to był strzał w dziesiątkę. Dzięki forum i Hasanowi na stan weszły Sirio Turbo 2000 i 5000, które używam do dziś w zależności od potrzeb. Radio w mobilu póki co to nadal Harry III, ale będzie na sprzedaż - więc za jakiś czas zamieszczę ogłoszenie w odpowiednim dziale.

Następnie przyszła kolej na założenie bazy (złapałem bakcyla) i zakupiłem KPO DX5000, które początkowo testowałem w samochodzie, bo nie miałem anteny stacjonarnej. Radio mi bardzo przypadło do gustu i polubiłem go. Kolejne próby odbyły się już stacjonarnie z wykorzystaniem anteny mobilowej Turbo 5000 na magnesie na dachu domu. Przy okazji podziękowanie dla kolegi Eazy, od którego kupiłem zasilacz - działa wyśmienicie jak elektrownia.

W zeszłym tygodniu do instalacji doszedł Gain Master i w końcu wykonałem pierwsze dłuższe dla mnie QSO w AM (pozdrawiam kolegów: Łukasz Łaziska, Leszek Żory i Mariusz Rybnik). Montaż anteny to była czysta przyjemność - kilkanaście minut i antena była skręcona. Zestroiła się idealnie - na podstawowej 40 to 1.2/1.1/1.2
Ogólnie jestem zadowolony z instalacji - jedynie martwią mnie zakłócenia, które przy rozkręconym radiu dochodzą na 3s, ale może to być spowodowane transformatorem, który stoi jakieś 200m od domu. Chyba, że macie jakieś sugestie co jeszcze mogę zrobić (sprawdzić), aby osiągi były lepsze.

Aha jeszcze dodam, że w między czasie zrobiłem licencję KF - mój znak nad awatarem. Niestety jeszcze nie posiadam sprzętu KF, ale wkrótce to się zmieni.

A TUTAJ moja baza

Pozdrawiam 73
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Fajny zestaw i pierwsza baza - gratulacje
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Baza Przemek Ustroń

Post autor: IRON »

prz3m0 pisze: Ogólnie jestem zadowolony z instalacji - jedynie martwią mnie zakłócenia, które przy rozkręconym radiu dochodzą na 3s, ale może to być spowodowane transformatorem, który stoi jakieś 200m od domu. Chyba, że macie jakieś sugestie co jeszcze mogę zrobić (sprawdzić), aby osiągi były lepsze.

moze to byc transformator albo cos u sasiadów. odłacz wszystkie sprzety z sieci typu laptop czy tez drukarki one moga powodowac zakłócenia. Kumpel jak rozmawia ze mna to musi laptopa odpinac bo tak mu sieje ładowarka :-)
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Imponujący widok ;-)
Powodzenia
bobik

Post autor: bobik »

Fajna instalacja. Skoro masz licencje, mozesz zaprogramowac KPO na 10m teoretycznie....
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

To radio rozblokowane chodzi na 10 metrach .

Przemku do usłyszenia , ludziska z twoich okolic do nas dolatują i vice versa.
Awatar użytkownika
prz3m0
Posty: 16
Rejestracja: 2011-10-08, 19:13
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: prz3m0 »

Rzeczywiście mam zamiar pobawić się programowaniem tego radia, ale najpierw muszę zorganizować kabel. Nie wiecie czy można samemu taki kabel zrobić ? Czy lepiej się nie bawić i po prostu kupić?

A jeszcze mam pytanko - czy miejsce wkręcenia kabla do anteny trzeba uszczelniać taśmą izolacyjną? Zorientowałem się po zainstalowaniu anteny.
Michał_Bayoo
Posty: 429
Rejestracja: 2011-11-08, 20:01
Lokalizacja: Osiek JO93QE
Kontakt:

Post autor: Michał_Bayoo »

Najlepiej koszulką termokurczliwą, ale rg213 wtedy nie odkręcisz będzie trzeba przeciąć tą rurkę
Awatar użytkownika
prz3m0
Posty: 16
Rejestracja: 2011-10-08, 19:13
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: prz3m0 »

Ja mam kabel RF-5 Satec - on jest dość cienki więc faktycznie założę koszulkę termokurczliwą.

A jeszcze mam kilka pytań:
1. Czy GainMaster to antena zwarta ?
2. Czy jeśli maszt mam podpięty do instalacji odgromowej to wystarczy żeby podczas burzy być "w miarę" spokojnym ?
3. Czy odłączacie kabel antenowy od radia jak nie pracujecie na stacji? (tak się nauczyłem do egzaminu KF :) )

Sory za te pytania, ale wynikają z braku doświadczenia
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

prz3m0 pisze:2. Czy jeśli maszt mam podpięty do instalacji odgromowej to wystarczy żeby podczas burzy być "w miarę" spokojnym ?
3. Czy odłączacie kabel antenowy od radia jak nie pracujecie na stacji? (tak się nauczyłem do egzaminu KF :) )
zawsze podczas burzy odpinaj kabel tak dla bezpieczeństwa ;-)

a tak ogólnie to baza spoko pzdr :-)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
adam86-20
Posty: 558
Rejestracja: 2009-11-18, 00:30
Lokalizacja: Bełk

Post autor: adam86-20 »

Swietnie :!:
Jesli rozmawiales z Lukaszem to do mnie tez zapewne dolecisz. Wszystkich tych kolegow ktorych wymieniles zam osobiscie. Stacje z moich okolic.
Trzeba zrobic jakas probe lacznosci.
Pozdrawiam
M: Herbert + Turbo 5000 + KL 203P + DM 432mt
B: DX-5000 + 1/2 lambda (czeka Winkler XA 27 - L) + mic home made
Yaesu 7900 + J-pole 2/70
Kenwood TS-480 + FD-3
UV-5R

Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
jero

Post autor: jero »

No świetnie.
Słyszałem Cię już jak jechałem mobilem w Pawłowicach,Gadałeś wtedy z Jankiem Kowale.

To do usłychu w eterze,mamy kawałek do siebie.A z większościom ludzi których wymieniłeś miałem przyjemność rozmawiać w eterze.
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Powitać powitać,
W końcu jakaś nowa stacja z niedalekiej okolicy :) Co cieszy.

CO do zakłóceń - odepnij co się da ( szczególnie jeśli w okolicy radia masz router z WiFi )lub TV starej daty.

Po kolei później załączaj - może uda Ci się znaleźć źródło zakłóceń.

Tak czy inaczej - do usłyszenia .
Często latam w Twoich okolicach tak ,że na #19 wołaj Michał Stara Wieś :)

Do usłyszenia...
-=- SQ9RNU -=-
AdamB

Re: Baza Przemek Ustroń

Post autor: AdamB »

prz3m0 pisze: A TUTAJ moja baza
Fajna baza.
Niby początek, a już z rozmachem i bez chodzenia "na skróty".
Solidna antena, popularne radio (nie wiem, czy dobre, bo nigdy nie miałem, ale mówi i pisze się, o nim, sporo) i konkretny zasilacz.
Antena zamocowana "z głową", a sprzęt ustawiony w określonym miejscu, a nie rzucony "gdzieś na biurku".
Baza bardzo mi się podoba.
Wypada jedynie życzyć sukcesów i wzmożonej propagacji.

Adam
Awatar użytkownika
prz3m0
Posty: 16
Rejestracja: 2011-10-08, 19:13
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: prz3m0 »

Dzięki koledzy za pochlebne opinie o instalacji

adam86-20: My zdaje się już rozmawialiśmy ze sobą kiedy robiliście stację okolicznościową na Równicy - ja wtedy nadawałem z Turbo5000 na dachu domu :)

jero: Tak zgadza się rozmawiałem wtedy z Jankiem i mówił mi właśnie że ktoś mnie w mobilu odbiera - ja słyszałem coś na granicy szumu ale niestety nie było to zrozumiałe.

strychoo: z tymi zakłóceniami muszę pokombinować, ale mam przeczucie że to niestety zewnętrzne QRMy

Bardzo chętnie pogadam z Wami chłopaki - fajnie było by się skrzyknąć wszyscy razem i zrobić QSO - jeszcze dodam, że kolega z Cieszyna też uruchamia prowizoryczną bazę na działce. Jutro powinien postawić antenę (Siro GPE 27 5/8) więc będzie kolejna osoba z okolic Cieszyna. Z pewnością będziemy razem wołać do siebie więc jeśli to usłyszycie to dajcie znać - próby będą tylko w AM i FM bo kolega dysponuje małym Alanem.
Postaram się napisać na bieżąco kiedy rozpoczniemy próby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”