Baza TomTG

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

Zebrałem się w sobie i wykonałem wreszcie wczesniej zaplanowaną obudowę do mojej bazy. Głównie po to, aby zakryć druciarstwo. Obudowa wykonana z grubej plexi i oklejona folią karbonową. Boczna ścianka na zawiasach abym miał dostęp do środka. Dodatkowo poddałem "tjuningowi" swr-kę tzn. oświetliłem tarczę wskaźnika diodami (to samo z witaminką). Teraz po ćmoku wszystko elegancko widać 8-)
No i wreszcie antenka znalazła swoje ostateczne miejsce (chyba :roll: ). Niestety innego lepszego montazu nie da się wykonać a przećwiczyłem już wszelkie konfiguracje. Oczywiście w lokalu jest mizernie lepiej jest z dxami. Generalnie z anteny nie jestem zbyt zadowolony :-/ . Może to wina bliskości zabudowań i kabli energetycznych które nota bene miały już dawno zniknąć?. Ale mam już w głowie plan składanego masztu na dachu z antenką Sirio Gain Master. Jeszcze tylko żonkę muszę urobić, żeby zgodziła się uszczuplić domowy budżet o jakieś 800 zeta :-D ... w sumie do wiosny mam czas ;-)
I foty:
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Całkiem sympatycznie :) Jak wymyślisz coś z tym składanym masztem, to ja chętnie podpatrzę pomysł, bo też muszę wykonać coś składanego.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Wygląda nieźle :-) Fajna, przenośna, baza :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

pasek - to będziesz musiał się kolego uzbroić w cierpliwość. Nie wejdę na dach w czasie zimy (mrozów) bo papa mi popęka - także najwczesniej wiosną. Fotki oczywiście będą.
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Powiedzcie, czy warto zamienić standardową "pionową" antenę CB 5/8 na dipol ? Lepiej sprawuje się od zwykłej anteny 5/8 fali ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
AdamB

Post autor: AdamB »

Fajna baza.
Bardzo ciekawy projekt i ładne wykonanie.
Jak widać ... jeżeli ktoś ma zdolności manualne i trochę fantazji, to może sam sobie stworzyć niepowtarzalne miejsce pracy.
Super.

Adam

PS
Jak sprawuje się zasilacz? Ja jestem bardzo zadowolony ...
SO5AGP
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-04, 22:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: SO5AGP »

tomTG - gratuluje pomysłu i wykonania ;-)

marcin82w - jeżeli korzystasz z anteny 5/8 to korzystaj z niej dalej...
Intek HR5500 + Sirio Boomerang 27A + interfejs do emisji cyfrowych
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

tomTG, u mnie z dipolem podobnie, lokalnie słychać, nadawanie kiepsko. Jeżeli chodzi o DX nie rozmawiałem się jeszcze z nikim.
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

marcin82w pisze:Powiedzcie, czy warto zamienić standardową "pionową" antenę CB 5/8 na dipol ? Lepiej sprawuje się od zwykłej anteny 5/8 fali ?
Temat rzeka. Trudno w kilku zdaniach je ocenić. Zależy jak są zamontowane anteny, jak są wykonane itp. Generalnie dipol jest chyba najtańszą anteną na CB i łatwo ją naprawić, i łatwo zawiesić jak się ma gdzie. 5/8 droższa, wymaga masztu, niełatwo naprawić ale generalnie lepsza od dipola w takich warunkach zabudowy jak moje. Dlatego przesiadam się na 5/8.
AdamB pisze:Jak sprawuje się zasilacz? Ja jestem bardzo zadowolony ...
Jest super... :mrgreen: ciągnie cały zestaw bez problemu.
drakomp pisze:tomTG, u mnie z dipolem podobnie, lokalnie słychać, nadawanie kiepsko. Jeżeli chodzi o DX nie rozmawiałem się jeszcze z nikim.
Człek uczy się na własnych błędach. Doszedłem do wniosku, że dipol potrzebuje zbyt idealnych warunków montażu zwłaszcza gdy chce się ją powiesić pionowo. Chyba będzie u mnie robić za antenę turystyczną - to jej duża zaleta, że można ją schować do reklamówki :->

Miło mi że się Wam podoba, bo wczesniej oberwało mi się za zbyt widoczne "druciarstwo" :-P
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
IKAR

Post autor: IKAR »

Nie no pan spoko to wyglada.A jak zasilacz sie spisuje
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Ja mam lemm AT-92, jakoś nie jestem z niej zadowolony, może nie jest zbyt wysoko zamontowana i to jest przyczyną jej głuchości, a w dodatku mieszkam w "głupim położeniu", dom leży w najniższym punkcie w okolicy, kierunek w linii od zachodu do północnego wschodu przysłonięty wzgórzami.

Przydałoby się ją kilka metrów podnieść, ale nie mam takiej możliwości.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

IKAR pisze:Nie no pan spoko to wyglada.A jak zasilacz sie spisuje
Zasilacz rewelka. Cholernie drogi bo 350 zeta, ale warto : kupisz raz i masz spokój nie trzeba się martwić gdy się dorzuca do bazy kolejne graty. Cichy (ma wentylator), dokładne i czytelne wskazania V i A, dużo wejść. No i nie sieje. Mogę polecić z czystym sumieniem

marcin 82w - Trudno mi coś doradzić, trzeba by znać więcej szczegółow, ale napewno sam wiesz gdzie możesz najlepiej zamontować antenę. Generalnie dla 5/8 im wyżej tym lepiej ;-)
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
IKAR

Post autor: IKAR »

tomTG, a ile on ma amperów ???Bo mi trzeba dużo
Awatar użytkownika
tomTG
Posty: 120
Rejestracja: 2011-05-13, 20:39
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: tomTG »

IKAR pisze:tomTG, a ile on ma amperów ???Bo mi trzeba dużo
35 A i są większe
baza: Intek HR5500 + Astatic RD + dipol1/2
mobil: President Harry III + Sirio Omega 27

----------------------------------------------------
Nie ma ludzi normalnych są tylko mniej upośledzeni
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

TomTG super .
marcin82w jesteś w posiadaniu jednej z najskuteczniejszych anten typu 5/8 , tylko maszt jak najwyższy . Mając taką antenę nie zawracaj sobie głowy dipolem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”