Moja skromna stacja bazowa na strychu

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Skorupa pisze:Masz lic. KF?
Chyba widoczne na foto. jeśli dobrze kumam :) (kartka na ścianie)
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

-F-E-R-A-G- pisze:
Skorupa pisze:Masz lic. KF?
Chyba widoczne na foto. jeśli dobrze kumam :) (kartka na ścianie)
To Adama QTH :) znak KF w Polsce zaczyna się od SP SQ

Sorry za off top
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
adam86-20
Posty: 558
Rejestracja: 2009-11-18, 00:30
Lokalizacja: Bełk

Post autor: adam86-20 »

I tego papierka sie dorobilem jakies 2 miesiace temu :lol:
Tomek, zgadamy sie kiedys jak bede Cie slyszal na 2m. Mozna by zrobic jakas wieksza ogolnopolska akcje na 80m. Na forum jest wiecej kolegow mogacych pracowac na tym pasmie.
M: Herbert + Turbo 5000 + KL 203P + DM 432mt
B: DX-5000 + 1/2 lambda (czeka Winkler XA 27 - L) + mic home made
Yaesu 7900 + J-pole 2/70
Kenwood TS-480 + FD-3
UV-5R

Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
IKAR

Post autor: IKAR »

adam86-20 pisze: Musiałem przebyć przez gąszcz urzędniczych wymysłów i nie obyło się bez nadzoru budowlanego ale jakoś się udało. Teraz tylko realizacja.
I jak to masz zalatwione.Jakaś dokumentacje robiłes fundamenty obliczenia i wogóle cuda wianki czy cos w rodzaju zgłoszenia.Możesz podpowiedzieć
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

LOHEN pisze:480-ki robią furorę.
No właśnie. Dlaczego? Ale sam o tym myślę... Wygląd fajny i w moim przypadku mobil baza separacja.... Ale najpierw powącham olukam dotknę itp
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
adam86-20
Posty: 558
Rejestracja: 2009-11-18, 00:30
Lokalizacja: Bełk

Post autor: adam86-20 »

IKAR pisze:
adam86-20 pisze: Musiałem przebyć przez gąszcz urzędniczych wymysłów i nie obyło się bez nadzoru budowlanego ale jakoś się udało. Teraz tylko realizacja.
I jak to masz zalatwione.Jakaś dokumentacje robiłes fundamenty obliczenia i wogóle cuda wianki czy cos w rodzaju zgłoszenia.Możesz podpowiedzieć
Duzo trzeba na ten temat napisac...
Zglaszalem dwa maszty, jeden mial byc na budynku mieszkalnym, a drugi obok budynku gospodarczego postawiony bezposrednio na gruncie na plycie z betonu ale powiazany w dwoch miejscach do sciany okalajacej budynku.

Maszt na budynku mieszkalnym mial byc do lekkiej anteny na UKF, mial wystawac 8m ponad dach i byc wzmocniony dwoma odciagami.

Maszt przy budynku gospodarczym mial wystawac 10m ponad dach i byc wyposarzony w 2 rzedy odciogow po 3szt.

Zlozylem do urzedu wniosek "Zgloszenie robot budowlanych nie wymagajacych pozwolenia na budowe", szkic prac, opis wykonania, kopie mapek katastralnych, oswiadczenie wlasciciela budynku (gdyz nie jestem wlascicielem) i kopie swiadectwa operatora urzadzen radiowych oraz pozwolenia radiowego (dwie ostatnie pozycje nie byly wymagane). Kolega robil podobnie i zalatwil sprawe bez zbednych problemow, z tym ze on robil zgloszenie w innym powiacie.
Poszedlem z tym wszystkim do urzedu i facet na szybko powiedzial ze wszystko ok i ze do mnie zadzwonia do tygodnia powiadomic co i jak.
Po tygodniu otrzymalem tel od urzedasa i poinformowal mnie ze na maszt ktory chce postawic obok budynku gospodarczego wymagane jest pozwolenie na budowe bo defakto stoi on na gruncie. Z tym masztem na budynku mieszkalnym przejdzie wtedy tylko jak ktos z nadzoru budowlanego podpisze sie pod to ze masz nie bedzie zagrazal bezpieczenstwu innych osob.
Troche sie z nim poprztykalem ale nie dalem za wygrana.

Wziolem tel i zaczolem dzwonic po znajomych do skutku. Okazalo sie ze kolega ma w rodzinie osobe z nadzoru budowlanego. Skontaktowalem sie z gosciem, przyjechal do mnie, obejzal wszystko i napisal to po swojemu. Z tym masztem obok budynku gospodarczego wymyslil tak zeby zakotwiczyc calosc do sciany, zeby nic nie stalo na gruncie.

Majac juz wszystkie papiery pojechalem znowu do urzedu. Facet z urzedu pokrecil glowa i powedzial ze zadzwoni. Zadzwonil po paru dniach i powiedzial mi ze mam przyjechac po papier z ich oswiadczeniem ze nie maja nic przeciwko.

Tak to w skrocie i bez szczegulow wygladalo. Kosztowalo mnie to tylko tyle co musialem dac temu gosciowi od nadzoru budowlanego i oczywiscie stracony czas.
M: Herbert + Turbo 5000 + KL 203P + DM 432mt
B: DX-5000 + 1/2 lambda (czeka Winkler XA 27 - L) + mic home made
Yaesu 7900 + J-pole 2/70
Kenwood TS-480 + FD-3
UV-5R

Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

Gratuluję, chapeau bas !
Wytłoczki z jajek robią jednak to pierwsze wrażenie... jak w studio nagrań :-D
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”