2CBF126 Tomek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

2CBF126 Tomek

Post autor: Sahim »

Poczytałem i rzeczywiście, jakieś bardziej ludzkie te urzędy tam. Czepiają się jeśli ewidentnie ktoś zakłóca służby, chłopina co nie wiedział że zakłóca wytargował 500 zamiast 12500, z tym co uparcie ich nie wpuszczał i zakłócał mimo ostrzeżeń też się długo cackali. Ciekawe jak by to u nas w PL wyglądało..
A jak się uzyskuje federalną licencję?
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

2CBF126 Tomek

Post autor: KaeRZet »

słyszałem że można znaleźć pytania i odpowiedzi on-line. ale nigdy nie szukałem, nie sprawdzałem tego info.
Normalnie zamawia się książkę, z książko przychodzi płyta cd/dvd? i tam też są pytania i odpowiedzi.
nie jestem pewien ile książka kosztuje, może około $30-40 ? sam egzamin bodajrze $7 albo $17 ? groszowa sprawa.
Są 3 poziomy licencji [a było chyba więcej ... ale z biegiem czasu zmieniały się przepisy itd...]
1.Technician
2.General
3.Extra

Każdy z nich ma inny bandplan , z tym że tech. ma dostep do tych vhf , uhf 10m, 6m.
general ma juz pokryte całe hf , uhf , vhf itd.
Extra różni się nie wiele więcej od general, wszystko pokryte tak samo. tylko delikatnie szersze częstotliowści nadawania.

Egzaminy są organizowane przez wolontariusze z Ham radio. examin na zasadzie A B C / jak sie zaliczy tech. mozna odrazu poprosic o general. bez dodatkowych opłat. pytań jest bodajrze 35? można chyba miec 5 błędnych odp. easy ... huh? Każdy poziom egzaminu ma kilka pytań z przepisów, budowy anten, układów elektronicznych , bloki, diagramy , itd.
Dobra bo słyszę że już Marek z New York Podbija polską ziemię falami z jego radiostacji ... no to i ja spróbuje kogośwywołać ze znakiem CBF / zaglądnę tu jeszcze późnym wieczorem ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”