Moja stacja Bazowa

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Moja stacja Bazowa

Post autor: Piotrek-Bytom »

skipper, A masz możliwości zamontowania anteny bazowej? ja bym sprzedał antenę z podstawą i kupił choćby półfalówkę (oczywiście za wyższe ceny 8-) ) ;-) jeżeli chcesz działać na podstawie i radio zostawić sobie to będzie spoko zestaw ;-)
Można też pomyśleć o lepszym zasilaczu o większym amperażu niż 5A, ale w sumie na takie radio wystarczy ;-) byle by nie siał po radiu :-)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: Speed »

Jak na początkującego to pewnie wystarczy, szczególnie w tak niskiej cenie ;-) Pod tym względem już jesteś lepszy ode mnie :-P
skipper pisze:rumuński cygan jeszcze perfumy mi wciskał
Ten fragment mnie urzekł :bravo: :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Moja stacja Bazowa

Post autor: SP9 »

Dobry początek fajny zestaw do mobilka, zasilacz zmieniłbym jednak na zasiłkę od Xboxa
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

Wojtek KR pisze:Dobry początek fajny zestaw do mobilka, zasilacz zmieniłbym jednak na zasiłkę od Xboxa
Właśnie o tym czytam, na allegro znalazłem przeróbki za 99 zł ale jak popatrzyłem ze za 40 zł jest na dziale komputery i plus kondensator i dwie diody za 2 zł to wole się pobawić i tak zrobię.
( podnieść moc do 13,6 i 19 A )
Co do anteny to odpada, mamy zakaz wchodzenia i montowania na dachu rożnego rodzaju anten. Niby gwarancja dachu 2 lata, a to nowy budynek. Widziałem na dachu tam gzyms obity blachą szeroki na 60cm i myślałem o postawieniu tam texasa tylko przewód zmienię w podstawie na 15 m i postawie na dachu. I tu moje pytanie czy podczas podmuchów wiatru antena nie spadnie może jakoś dociążyć ten magnes co wy na to. Co do radia to chyba kupie AT 6666 tez czytam na tym forum o nim i same pochlebne rzeczy na jego temat i zza granica można pogawędzić :hopla: chodzi mi o te dx czy cos takiego. Trochę na YouTube obejrzałem i mi się spodobało. A i jak ja wyrzucę o dwa pietra i poddasze wyżej to pewnie jakość się poprawi dobrze myślę?
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Moja stacja Bazowa

Post autor: SP9 »

Kup oryginał, nic nie przerabiają, nic nie podnoś nie ma sensu, obcinasz wtyczkę zarabiasz babanki dajesz przełacznik i całość w zgrabne pudełko i masz z głowy... Całość zajmie ci z 20 min, a koszt tyle co komplet wtyków, przełącznika i plastikowej obudowy ...od 3-5 zł no i zasilacz 35-50zł, wszystko ładnie opisane w temacie poświęconym zasilaczowi z Xboxa . Potem możesz dodać do obudowy mały cyfrowy voltomierz i amperomierz - przydatny jak podepniesz więcej urządzeń - radio, wzmacniacz....
Podnoszenie napięcia moze obniżyć stabilność zasilacza a różnica miedzy 12v a 13,6V niezauważalna ...szkoda zachodu
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Moja stacja Bazowa

Post autor: Piotrek-Bytom »

skipper, Zależy jakiego rodzaju blacha i jaka gruba, bo po prostu magnes się odklei i poleci to wszystko.Przystaw magnes to się dowiesz jak się będzie trzymać ;-) i rozbujaj na maxa antenę ''promiennik''.Tak na własną rękę można sprawdzić, ale nie wykluczone że podmuch wiatru jej nie strąci.
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

A jak myślicie czy ta antena Texas wystarczy do tego AT6666 ??
bo doczytałem ze to radio to 60 W ma a ten Johnny 4W spora różnica.
Kolejna rzecz na stronie sprzedawcy konektor50000 napisane jest ze to dla kolekcjonerów ??????? Coś nie tak nie rozumie, czy to jakieś nielegalne jest ?????
I czy ten zasilacz od xboxa wystarczy ???
Rany Julek ale się napaliłem jak szczerbaty na suchary ehehehehehe
Wciąga ta dziedzina radiokomunikacja tylko te ceny !!! :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla:
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

Piotrek-Bytom pisze:skipper, Zależy jakiego rodzaju blacha i jaka gruba, bo po prostu magnes się odklei i poleci to wszystko.Przystaw magnes to się dowiesz jak się będzie trzymać ;-) i rozbujaj na maxa antenę ''promiennik''.Tak na własną rękę można sprawdzić, ale nie wykluczone że podmuch wiatru jej nie strąci.

tak sobie wymyśliłem ze na magnes położę odważnik 10-15kg taki od sztangi tylko go pomaluje farba zabezpieczę przed korozja o i już problem rozwiązany .
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: Piotrek-Bytom »

skipper pisze:A jak myślicie czy ta antena Texas wystarczy do tego AT6666 ??
bo doczytałem ze to radio to 60 W ma a ten Johnny 4W spora różnica.
Kolejna rzecz na stronie sprzedawcy konektor50000 napisane jest ze to dla kolekcjonerów ??????? Coś nie tak nie rozumie, czy to jakieś nielegalne jest ?????
I czy ten zasilacz od xboxa wystarczy ???
Rany Julek ale się napaliłem jak szczerbaty na suchary ehehehehehe
Wciąga ta dziedzina radiokomunikacja tylko te ceny !!! :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla:
Wystarczy do AT texas
Zasilacz xbox starczy
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: Piotrek-Bytom »

skipper pisze:
Piotrek-Bytom pisze:skipper, Zależy jakiego rodzaju blacha i jaka gruba, bo po prostu magnes się odklei i poleci to wszystko.Przystaw magnes to się dowiesz jak się będzie trzymać ;-) i rozbujaj na maxa antenę ''promiennik''.Tak na własną rękę można sprawdzić, ale nie wykluczone że podmuch wiatru jej nie strąci.

tak sobie wymyśliłem ze na magnes położę odważnik 10-15kg taki od sztangi tylko go pomaluje farba zabezpieczę przed korozja o i już problem rozwiązany .
Byle komu to na głowę nie spadło będzie git ;-) i koniecznie trzeba zestroić antenę w nowym miejscu montażu ;-)
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

jak zrobię to nagram filmik lub fotki zrobię , ale to za jakiś czas na razie schodzę na ziemie i bawię się tym co mam.
dziękuje wszystkim za cenne informacje i pomoc
pozdrawiam Mariusz
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Moja stacja Bazowa

Post autor: Rafi »

skipper, pierw trzeba sprawdzić czy antena będzie pracować dość szeroko (w niskim zakresie SWR). Inaczej nie wykorzysta się możliwości radia. Zasilacz da radę
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Re: Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

[quote="Rafi"]skipper, pierw trzeba sprawdzić czy antena będzie pracować dość szeroko (w niskim zakresie SWR). Inaczej nie wykorzysta się możliwości radia. Zasilacz da radę[/

nie wiem czy dobrze myślę chodzi o połączenie z tym nowym radiem AT6666 ???? w przyszłości , ... pracować dość szeroko czyli be bandy ( częstotliwości kanałów ) tak ???? pytam bo się nie znam od 2 dni trochę czytam przeglądam fora . A chce dobrze zrozumieć no i sie nauczyć :??:
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
skipper
Posty: 45
Rejestracja: 2015-02-10, 17:41

Moja stacja Bazowa

Post autor: skipper »

a jeszcze jedno tu pytanie do kolegi RAFI masz w opisie AT 5555 też mi sie podoba i też ma to ten sprzedawca z łodzi ooooo masz napisane ekipa konektor , pracujesz tam???? to które mam wybrać
AT 6666 czy AT5555 ???
baza: President Texas 1800 Power President Lincoln Zasilacz Xbox SWR miarka CB-MasterAstatic 636-L
mobil. President Johnny III + President Virginia
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Moja stacja Bazowa

Post autor: rokefeler27 »

skipper pisze:Kolejna rzecz na stronie sprzedawcy konektor50000 napisane jest ze to dla kolekcjonerów ??????? Coś nie tak nie rozumie, czy to jakieś nielegalne jest ?????
A tam zaraz nielegalne ;-)
Teoretycznie maksymalna moc w AM/SSB 4W/12W, w praktyce bywa rożnie :mrgreen:
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje bazowe( w domu)”