President OHIO straszne szumy

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bartis
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-03, 13:29
Lokalizacja: Radomsko

President OHIO straszne szumy

Post autor: bartis »

Witam, posiadam radio Onwa MkIII z anteną President Ohio. Odkąd mam ten zestaw, to radio strasznie szumiało. Zawsze myślałem że to radio tak ma i już. Dzisiaj podłączyłem od znajomego inną antenę Sirio As-100. Okropne szumy zniknęły. Mam pytanie czy antena President Ohio to po prostu badziewie, czy coś może być nie tak z przewodem/podstawką magnetyczną ?
Awatar użytkownika
Valdi77
Posty: 277
Rejestracja: 2014-01-25, 17:33
Znak/ranga: 161CBF159
Lokalizacja: Sieradz/Kalisz (JO91FR)
Kontakt:

President OHIO straszne szumy

Post autor: Valdi77 »

Miałem kiedyś tą antenę - presidenta ohio. Szczerze to byłem z niej bardzo zadowolony, osiągą jak na swoją niewielką długość były naprawdę bardzo dobre, nie zbierała zbyt dużo śmieci. Nawet żałuję, że ją opchnąłem. W porównaniu do sirio AS-100 którą też miałem wypadała o niebo lepiej (przynajmniej u mnie). Ja bym na twoim miejscu jeszcze ją sprawdził tak jak napisałeś, czy wszystko z przewodem, podstawą i samą cewką jest ok. Bo to naprawdę nie jest zła antena.
Waldek (Valdi77 - wcześniej - kris34) 161CBF159
car 1 - M-tech legend III (tuning Konektor) + Sirio SG-CB 1400/Prsident Ohio
car 2 - President johnny II asc (tuning Konektor) + Sirio T-2 27
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: President OHIO straszne szumy

Post autor: Ferbus »

Też mam Ohio i jestem z niej zadowolony, jak na swoją długość pracuje całkiem dobrze. Sprawdź swr bo moja miała problem z drutem na cewce i też przez chwilę szalała... Zbierała sporo szumu etc.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Valdi77
Posty: 277
Rejestracja: 2014-01-25, 17:33
Znak/ranga: 161CBF159
Lokalizacja: Sieradz/Kalisz (JO91FR)
Kontakt:

President OHIO straszne szumy

Post autor: Valdi77 »

Przy rozkręcaniu cewki radzę uważać. Lubi rozkręcić się nie w tym miejscu co trzeba. Zamiast odkręcać się ta metalowa góra (stożek) może puścić na środku cewki (tam jest też składana/skęcona) plastik łączony gwintem z tą mosiężną "tulejką ", mniej więcej w połowie nawiniętego drutu na cewce. Jeśli tam puści gwint a nie na górze to na bank zerwiesz drut cewki i wtedy lipa.
Obrazek
Musi odkręcić się góra, i wtedy ładnie schodzi ta plastikowa tulejka ochronna i mamy cewkę na wierchu. Byle nie puściło wcześniej tam gdzie na fotce zaznaczyłem czerwoną strzałką. (na fotce to nie moja antena/ robota, zdjęcie znalezione gdzieś na necie - tam też widać, że ktoś przesadził tylko, że ten uwalił gwint na górze - więc inaczej też można :mrgreen: ).
Waldek (Valdi77 - wcześniej - kris34) 161CBF159
car 1 - M-tech legend III (tuning Konektor) + Sirio SG-CB 1400/Prsident Ohio
car 2 - President johnny II asc (tuning Konektor) + Sirio T-2 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”