Antena , mocowanie, do busa z kontenerem. Czy ktoś coś wie?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Antena , mocowanie, do busa z kontenerem. Czy ktoś coś wie?

Post autor: Marek »

Witam koledzy . Mam problem i tyle . Może mi pomożecie. Więc lecę z tematem.
Mam samochód Iveco 35-10 98r. I radyjko Alan z tych tańszych ale nowy .
Na dachu samochodu mam owiewkę dachową z plastyku ze stelarzem metalowym, przed owiewką tuż przed szybą mam już gniado na antenę i poprowadzony kabel do samochodu . Używałem antenę około 170cm . I mój zasięg był około 3km do przodu , a do tyłu to masakra. Antena była strojona.
Myślę że największym problemem jest kontener samochodu który jest zrobiony z aluminium i bardzo wysoki w porównaniu do kabiny .
Antena zamocowana na dachu wystawała parę cm powyżej kontenera.
Próbowałem też magnesówki ale tu była już wogóle tragedia. Słyszałem niektórych , ale z nadawaniem to nawet nikt obok mnie nie słyszał .
Napiszcie czy macie jakiś lepszy pomysł na zamocowanie anteny ? Lub czy może popełniam jakiś błąd. A mam zamiar kupić antenę i nie wiem teraz czym się kierować . Wysokość samochodu z kontenerem wynosi 3,4m .
Awatar użytkownika
BASTIAN
Posty: 510
Rejestracja: 2007-01-23, 16:27
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: BASTIAN »

kolego mxc, moim zdaniem w tej sytuacji możesz spróbować najpierw dać antene wyżej lub kupić po prostu dłuższa antenę i jak najmocniejsza np. SIRIO MEGAWATT 5000 PERFORMER, ale najpierw sprawdź masę( może antena po prostu ma słaba masę) sprawdź SWR (naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na twój problem) :-(
napisałeś żę
mxc pisze:Używałem antenę około 170cm . I mój zasięg był około 3km do przodu
przy tej długości anteny to zasięg powinieneś mieć znacznie większy (no bo z przodu nic przecież nie zasłania anteny)
naprwdę najpierw postaraj się eliminować po kolei ewentualne niedogodności które moga wpłynąć na odbiór
-spróbuj ustawić SWR i sprawdzic mase
-przesledź kabel (może ma jakieś uszkodzenia)
-sprawdź wtyczkę przy radiu(czy jest dobrze zamocowana, czy nie ma przejścia między żyłami
-podłącz inne radio (czy oznaki są takie same)
-podłąćz inną antenę
NAPRAWDĘ, ZANIM KUPISZ NOWĄ ANTENĘ POSPRAWDZAJ NA WSZYSTKIE SPOSOBY I MOŻLIWOŚCI TA KTÓRĄ MASZ wszystko przecież kosztuje)
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Bastian dzięki za odpowiedź , Jutro sprawdzę tą masę między anteną a wtyczką do radia,, kabel jest nówka (co prawda jakiś biały ale kolega mi powiedział że rezystancja ma tyle ile powinna . Nie wiem czy dobrze pamiętam ale około 50. zwarcia na kablu nie ma . A może jest ten problem bo od akumulatora do nadwozia nie idzie przewód (-) tylko najpierw do rozrusznika . A zresztą coś z ładowaniem mam jakies problemy .

Bastian Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki . :-D :-D
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”