President Virginia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

President Virginia

Post autor: Robson__007 »

Nie wiem czy ktoś z szanownych forumowiczów oglądał film "Listy do M 2"
Tam jest ciekawe zastosowanie anteny cb :greengreen:
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

President Virginia

Post autor: BeBek »

Dorzuce swoje 3 grosze.
Widziałem ostatnio Virginie na busie i dość ładnie chodziła.
Postawiłem obok ML i AS-100 to wydawało mi się że AS-100 postawiona obok zbierała gorzej.
Fakt AS-100 ma ponad 2 lata a ta była nowiutka.
Mój wniosek nie jest to zła antena jak się ją postawi wysoko.
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 21:26 przez cassiopeia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Orto
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: President Virginia

Post autor: Szpadyzor11 »

Robson__007 pisze:Nie wiem czy ktoś z szanownych forumowiczów oglądał film "Listy do M 2"
Tam jest ciekawe zastosowanie anteny cb :greengreen:
Nie wyklczone że to była takowa antena ;-) Choć wydaje mi się że na wierzchu był kapturek sirio.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

President Virginia

Post autor: mcichu »

Porownywal ktos Virginie z innymi antenkami ?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: President Virginia

Post autor: Olo.. »

mcichu pisze:Porownywal ktos Virginie z innymi antenkami ?
Porównywałem z innymi antenkami... ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

President Virginia

Post autor: mcichu »

I jak wypadla ? Mozesz kolego Olo podac jakis przyklad ?
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

President Virginia

Post autor: Kasztelan »

President Virginie mam i polecam, na dach na antymiśka w sam raz.
Tym bardziej, gdy parkujemy pod chmurką czy też mamy niski wjazd do garażu i nie chce nam się anteny pochylać czy zdejmować.
Ja- Owińska, ogrodnictwo.
On - Alan 9+, radio tez standardowe 4W, Poznań, Bobrzańska, salon toyoty.
W linii prostej to 14 km, aż sam się zdziwiłem.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

President Virginia

Post autor: marekb »

Dobra propagacja była .....
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

President Virginia

Post autor: mcichu »

Dziękuję kolego Kasztelan za recenzje z testu. Rzeczywiscie wynik bardzo dobry. Obecnie mam as100, omege 27 i mysle czy nie sprzedac ktorejs z nich i kupic wlasnie virginie. MOze ktos z Was porownywal Virginie z Omega27 lub as100, albo mial podobne dalekie (jak na ta antene) lacznosci ? Swego czasu mialem wykalaczke Floride i nie powiem tez dawala swietnie rade (poza buczeniem przy 80km/h) ;)
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Virginia

Post autor: Olo.. »

Nie licz na rozmowy po 14km. Tu Kasztelan trafił na wybitne warunki lub fajne położenie Realnie w mieście zasięg ok. 3-5km. W terenie otwartym może wzrosnąć do 7/8km. As o Omega wypada lepiej, ale coś za coś.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: President Virginia

Post autor: poweredge »

Olo.. pisze:Nie licz na rozmowy po 14km. Tu Kasztelan trafił na wybitne warunki lub fajne położenie Realnie w mieście zasięg ok. 3-5km. W terenie otwartym może wzrosnąć do 7/8km. As o Omega wypada lepiej, ale coś za coś.
Zgadzam się tu z kolegą Olo i tego bym się trzymał ... Na szybko popełniłem film z odsłuchu takiej anteny w dniu dzisiejszym . Jest to co prawda zamiennik Virgini ale nie sądzę aby magicznie zbyt wiele się różniły

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vmfjTUR ... e=youtu.be[/youtube]

Większość tych komunikatów to max 5 km ..Wyjątkiem jest w 2:51 minucie komunikat " jak z Pabianic do Konstantynowa przez górkę " To gdzieś koło 15 kilometrów od miejsca gdzie ja stałem ale nie liczył bym na wiele takich komunikatów w mieście . A już na pewno bym się nie dogadał .

To są anteny które lepiej słyszą niż nadają i trzeba być gotowym że nie będziemy na niej uskuteczniać sobie pogaduszek z oddalającymi się pojazdami , albo przy zmiennych warunkach zabudowy terenu . Dla tego realny zasięg to +/- 5 Km Film jest kręcony na postoju samochód nie jest w ruchu choć otoczony blokami osiedla . Dla tego też trzeba wiedzieć że tego typu antena będzie bardziej narażona na utratę sygnału w dynamicznie zmieniającej się zabudowie

Ale jak widać na filmie wystarczy na skuteczną informację o misiaczkach oddalonych gdzieś koło 4 km na Ulicy Dąbrowskiego . :hopla:

Jeżeli takie coś nam wystarczy to już tylko same plusy :mrgreen:
-Cienki kabel który łatwo jest przeciągnąć i schować a puszczony górą klapy nie jest przygniatany.
-Mocna podstawa na tyle mocna że jeżeli nie chcemy chować anteny a na przykład odkręcimy sam promiennik to podstawa jest praktycznie nie do oderwania :-D
....
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

President Virginia

Post autor: Kasztelan »

poweredge pisze: Olo.. napisał(a):
Nie licz na rozmowy po 14km. Tu Kasztelan trafił na wybitne warunki lub fajne położenie Realnie w mieście zasięg ok. 3-5km. W terenie otwartym może wzrosnąć do 7/8km. As o Omega wypada lepiej, ale coś za coś.



Zgadzam się tu z kolegą Olo i tego bym się trzymał
Pełna zgoda, Sirio Omega27 lepsza, mam bezpośrednie porównanie. Używałem SO27 na dachu wcześniej, ale u mnie wchodziło w grę parkowanie pod chmurką i nie chciało mi się dzień w dzień zdejmować i zakładać anteny, a musiałbym, żeby nie ukradli. Stąd wybór dyskretnej Virginii i nie żałuję. Z Lafayette Atena V2 i Densei od Hasana, dobrze współgra. :musik:
poweredge pisze:" To gdzieś koło 15 kilometrów od miejsca gdzie ja stałem ale nie liczył bym na wiele takich komunikatów w mieście .
Czyli tak jak u mnie, okazjonalnie łączność na 14-15 km pojawia się.
poweredge pisze:To są anteny które lepiej słyszą niż nadają
Tak jak wyżej wspominałem mikrofon ze wzmocnieniem to dobry wybór.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

President Virginia

Post autor: mcichu »

Wczoraj testowalem Omege 27 i As100, rozmawiajac z kierowcami mobili i zauwazylem, ze realny zasieg w linii prostej (wg.Gmaps) nie przekracza 4km w terenie srednio zabudowanym, powyzej 4km ciezko sie dogadac i trzeba rozkrecac radio. Takze wg. mnie Omega i As100 jak na swoja dlugosc srednio sie spisuja :/ Oczywiscie antenki do testu byly dostrojone.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Re: President Virginia

Post autor: Olo.. »

mcichu pisze:Wczoraj testowalem Omege 27 i As100, rozmawiajac z kierowcami mobili i zauwazylem, ze realny zasieg w linii prostej (wg.Gmaps) nie przekracza 4km w terenie srednio zabudowanym, powyzej 4km ciezko sie dogadac i trzeba rozkrecac radio. Takze wg. mnie Omega i As100 jak na swoja dlugosc srednio sie spisuja :/ Oczywiscie antenki do testu byly dostrojone.
W tych samych warunkach Virginia działa jeszcze słabiej.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: President Virginia

Post autor: Speed »

Olo.. pisze:
mcichu pisze:Wczoraj testowalem Omege 27 i As100, rozmawiajac z kierowcami mobili i zauwazylem, ze realny zasieg w linii prostej (wg.Gmaps) nie przekracza 4km w terenie srednio zabudowanym, powyzej 4km ciezko sie dogadac i trzeba rozkrecac radio. Takze wg. mnie Omega i As100 jak na swoja dlugosc srednio sie spisuja :/ Oczywiscie antenki do testu byly dostrojone.
W tych samych warunkach Virginia działa jeszcze słabiej.
Więc zastanów się mcichu, czy na pewno chcesz zmian (nie koniecznie na lepsze) :-P
Nawiązując do Twoich obserwacji dotyczących Omegi, ta antena na pewno ma większy zasięg działania (nawet w obszarze średnio/zabudowanym). Po prostu dużo czynników ma na to wpływ.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”