Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

bad pisze:Ten lekarz nazywa się laryngolog...
To idź :shrek:
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Duke
Posty: 277
Rejestracja: 2009-07-12, 08:21
Lokalizacja: Szczecin JO73FK
Kontakt:

Post autor: Duke »

Dobry (doświadczony) radiowiec ma wyczulony słuch na to co chce słyszeć :-)
Na co dzień w radiu jest tyle świstów, szumów, ... Więc ten który ma podzielność uwagi, swobodnie zlekceważy pogwizd wydawany przy prędkości ~80 km/godzinę, na przykład przez antenę helikalną pirat...
Baza drukarnia: Albrecht 497W + Masen 5/8 λ
Baza dom: SS 3900 EFT + Sirio Boomerang 27 A
Mobil: W 210 E 200 Kompressor + Jackson II z helikalnym piratem (miasto) i Sirio Silver Megawatt 4000 PL (trasa). Alan 42 Multi.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Duke pisze:Dobry (doświadczony) radiowiec ma wyczulony słuch na to co chce słyszeć :-)
Na co dzień w radiu jest tyle świstów, szumów, ... Więc ten który ma podzielność uwagi, swobodnie zlekceważy pogwizd wydawany przy prędkości ~80 km/godzinę, na przykład przez antenę helikalną pirat...
Z Piratem często kręcę się po okolicy z różnymi prędkościami... Również nie słyszę, aby wydawał jakieś dźwięki, a jest to ta stara wersja.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

bad pisze:to musiałeś mieć V8 pod maską :lol:
Sahim pisze:
Kasztelan pisze:Miałem Sirio T3-27 (standard fabryczny, bez dodatkowych zabezpieczajacych termokurczek itp) na magnesie i nie słyszałem świstów.
Wydech do roboty.. :shrek:
Kupie V8 w cabrio czy targa jak bede miał kryzys wieku sredniego , Kasztelanos Banditos :mrgreen:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nZZPalUHlxc[/youtube]
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Duke pisze:Dobry (doświadczony) radiowiec ma wyczulony słuch na to co chce słyszeć :-)
Na co dzień w radiu jest tyle świstów, szumów, ... Więc ten który ma podzielność uwagi, swobodnie zlekceważy pogwizd wydawany przy prędkości ~80 km/godzinę, na przykład przez antenę helikalną pirat...
To są jednak inne dźwięki i gdy chcę to mogę je przytlumić, a świszczenia helikala nie da rady.
Ja też rozważałem zakup (jednak ten typ anteny ma zalety) ale po próbach z autem kolegi dałem sobie siana, tym bardziej, że prędkości 70-90 to moja średnia.
Trzeba próbować samemu, znam ludzi, którym łomot odpadajacego koła nie przeszkadza. :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

ja jeżdzę z thunderstickiem i mi nie gwiżdze :-P
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: MarcinMMz »

Ja w swojej T3-27 zauważyłem jednak po głębszym wsłuchaniu się charakterystyczna butelkę przy prędkościach 60-70km/h i później powyżej 100km/h jednak jest to tak minimalnie słyszalne że prawie niezauważalne.
Wcześniej pisałem że nic nie słyszę :-) ale mimo wszystko to co w tej chwili generuje antena jest pomijalnym pomrukiem :-) Do Pirata którego słuchałem w drugim aucie to ziemia a niebo...
Alan i wszystko jasne...
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Post autor: sabur »

Z racji mnogości samochodów na jakich podróżował mój Pirat, musze stwierdzić, iż gwizdanie na niektórych samochodach jest niesłyszalne. Są modele samochodów, których karoseria wzmacnia gwizd i słychać ale nie w stopniu jakoś mocno przeszkadzającym.

Być może przy dlugich helikalach problem nabiera na sile, jednak przy 63cm nie uważam aby poziom natężenia dźwięku był na tyle znaczący, aby dyskwalifikować wybór takiej anteny.

Miałem prętową antenę 1m, teraz mam helikala 63cm i nie odczuwam dyskomfortu akustycznego. Niedługo nowy zakup anteny, będzie cos ok 130cm i poważnie zastanawiam się nad helikalem nie martwiąc się o gwizdanie ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
161sc656
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-08, 06:20
Lokalizacja: europa/ozorków

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: 161sc656 »

mam zamontowana antene sirio gamma IIR na uchwycie relingowym w kombi, i od predkosci 60 km/h w aucie slychac szum wyraźnie od anteny moze polecicicie jakies rozwiazanie? mysle nad owienieciem sprężyny jakąś taśma bo wedlug mnie to ona powoduje ten halas.
radio Zodiac Tokyo(jackson) antena Sirio Delta 27 na fiacie croma
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: mariusz_1004 »

Jeśli już to nie Sirio tylko Sirtel.
Poczytaj na forum, z tego co do tej pory się dowiedziałem nie świszczy sprężyna tylko promiennik.
Rozwiązaniem na to jest nawinięcie sznurka i nałożenie rurki termokurczliwej.
Tak jak napisałem wcześniej, szczegółów szukaj na forum; chyba że ktoś dokładnie napisze tutaj.
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
pkobierecki
Posty: 103
Rejestracja: 2013-10-12, 17:01
Lokalizacja: Oleśnica

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: pkobierecki »

Kurde, dzisiaj usłyszałem przy 150 km/h moją Virginię. Dziwne, bo wcześniej nic nie było. Ale jest na tyle cicha, że prawie nie słychać.
Apollo Road Blues V2 + Virginia
Motorola GP360
Motorola XT660d
161sc656
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-08, 06:20
Lokalizacja: europa/ozorków

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: 161sc656 »

przepraszam antena to sirio delta, i gratulacje dla Mariusza za spotrzegawczość ;) poprzednio mialem gamme, maly blad w nazwie ale problem ten sam, huczy calkiem mocno. Nawiniecie polega na równomierym owinieciu czy moze jakiś odstep powinien byc zachowany??moze ktos ma jakies zdjecie patentu lub ktoś użytkuje taka antene po modzie i moze potwierdzic czy warto sie w to bawic?
radio Zodiac Tokyo(jackson) antena Sirio Delta 27 na fiacie croma
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: Ferbus »

Miałem Deltę 27 i fakt, ostro gwizdała. Popatrz np. jak ma rozwiązany ten problem nowy Pirat.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
es_pe
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-12, 16:24

Re: Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: es_pe »

Jeżeli już przy nowym Piracie jesteśmy. To może się wypowiedzieć ktoś kto to ma, miał, testował i jak wygląda kwestia gizdania? Nie ma go, jest, nie ma gwizdania ale jest tzw. dzwięk butelki na dachu? Przymierzam się do tej anteny ale jakoś nie mogę się przekonać aby kawał druta o tej grubości mógł nie wydawać żadnych dzwięków. Chyba że tak jest no to mam antenę jakiej szukam.
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Jak to jest z tym świstem w helikalach?

Post autor: majsterkowicz »

Dzisiaj zrobiłem pierwszą trasę ze Solarconem Prowlerem 202 - niestety "butelka" słyszalna tak od ~80km/h (Octavia 2 liftback). Na przednich fotelach dźwięk do zniesienia, ciekawe, jak z tył :mrgreen:
Póki co, antena w linii prostej z główką (sama linia dachu lekko pochylona ku tyłowi) - muszę sprawdzić, czy będzie jakaś różnica przy przesunięciu na DV o 1,2,3(...) ząbki.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”