Jaka antena do max 50 cm na magnes

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Glovash
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-27, 18:53
Lokalizacja: POZnan*

Post autor: Glovash »

Jakiś czas temu kupiłem od Konektora Yosana Florida do auta żony, żeby miała info przed korkami na mieście.. i do takiej jazdy ta antena się nadaje.. zasięg 2-4 km.
Do swojego auta szukam podobnej alternatywy ( garaż ) i skłaniam się ku Piratowi.
Kilka razy rozmawiałem z użytkownikami i jako "Antymisiek" wystarcza..
Awatar użytkownika
Bolelut
Posty: 17
Rejestracja: 2013-06-28, 15:25
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Bolelut »

Jestem świeżo po zakupie Pirata więc tak na gorąco kilka uwag.

Po odłączeniu Sirio ML-145 i podłączeniu Pirata jakoś dziwnie się zrobiło :mrgreen:

Nie da się zaprzeczyć że słychać sporo mniej i dużo słabiej nadaje no ale tego się spodziewałem więc nie ma sensu porównywać tych anten bo to jak porównanie dnia do nocy a anteny od 2 metrów w górę to chyba jak wybuch Supernowej ;)

Odsłuch lepszy niż by wynikało z długości, nadawczo respondenci informowali że słychać czysto i bdb. Niestety sprawdzane na „19” a nie z bazą lub na wolnym kanale, jednak zaznaczałem że mam nową antenkę i proszę o rzetelne odpowiedzi.

Miałem okazję prowadzić rozmowę bardzo czystą na dystansie 5 km w linii prostej poza miejscowościami i następną dłuższą rozmowę jednak troszkę zaszumiona ale czytelna, ja w centrum miasta, ścisła zabudowa (wysokie kamienice) a respondent jakieś 3 km w linii prostej na wlocie do miasta.

Ogólnie jakość odbiorczo-nadawcza zadowalająca, w miarę użytkowania pewnie będę mógł coś więcej przekazać.

Co do magnesu… Magnes Neodymowy trzyma Naprawdę Bardzo Mocno a wygląda tak niepozornie :mrgreen:
Przy ściąganiu zacząłem się zastanawiać się czy kiedyś nie pognę dachu…

Informacja z drugiej ręki co do trzymania się na dachu, podobno jakiś kolo śmignął z nią ponad 320 km/h i nie spadła, jednak za to info nie ręczę bo sam tego nie widziałem.
Jak uda mi się kiedyś tyle bujnąć to zdam relację :mrgreen:

Dość uciążliwe strojenie mały ruch stroika i spory skok w wartości.
Nie idzie jej zestroić tak dobrze jak ML-ki sporo czasu poświęciłem i udało mi się uzyskać 1 - 1,6 ; 18,19,20 – ok 1,4 ; 40 – 1,6

Ciekawe jest to że SWR zmienia się bez udziału stroika o naprawdę spore wartości, przypuszczam że jest to w jakiś sposób spowodowane tym iż helikal jest po prostu jedną wielką cewką i przez to jest podatny na indukowanie się na nim ładunków statycznych co z pewnością ma wpływ na SWR

To tylko takie moje domysły na gorąco więc będzie miło jak ktoś bardziej kompetentny się wypowie Jednak fakt jest taki że antena permanentnie waliła mnie wyładowaniami elektrycznymi po palcach w trakcie strojenia :mrgreen:
Sądzę że obecna aura ma spory wpływ na to zjawisko, co nie zmienia faktu że na Sirio ML-145 tego jeszcze nie zaobserwowałem.

Reasumując pierwsze wrażenia pozytywne oby z czasem się to nie zmieniło ;-)
Mobil: Harry III, Sirio ML-145, Pirat
Zapas: Johnny I
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Może 230 km/h? Bo do samolotu tego chyba nie założył? ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Bolelut
Posty: 17
Rejestracja: 2013-06-28, 15:25
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Bolelut »

Jak by chodziło o 230 km/h w nie moim wykonaniu to bym o tym nie napisał ale tu chodziło o ponad 320 km/h ;-)
Jak pisałem to nie potwierdzona informacja bo przy tym nie byłem ;-)
Mobil: Harry III, Sirio ML-145, Pirat
Zapas: Johnny I
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: maraft1 »

mam pytanie, może ktoś wie jaką średnicę otworu ma Florida. Bo mam podstawę ale od innej anteny i kupiłbym tylko bat i sobie wkręcił.
]
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

maraft1 pisze:mam pytanie, może ktoś wie jaką średnicę otworu ma Florida. Bo mam podstawę ale od innej anteny i kupiłbym tylko bat i sobie wkręcił.
President Florida otwor na gwint 5 mm.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: maraft1 »

ok, dzięki
]
bride
Posty: 3
Rejestracja: 2014-01-30, 22:11
Lokalizacja: Krk

Post autor: bride »

A podrzuci ktoś jaką antenę do 30-50cm można zamontować na podstawie z President Missouri? Od kiedy parkuję w garażu coraz bardziej irytuje mnie ciągłe wychodzenie z auta żeby ściągnąć oryginalną 72cm antenę bo z założoną nie wjadę do garażu...

Proszę o rady.

Dzięki. Pzdr.
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Post autor: Deiksowiec »

Obetnij tą co masz :evill:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Chyba takiej nie ma...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

bride pisze:A podrzuci ktoś jaką antenę do 30-50cm można zamontować na podstawie z President Missouri? Od kiedy parkuję w garażu coraz bardziej irytuje mnie ciągłe wychodzenie z auta żeby ściągnąć oryginalną 72cm antenę bo z założoną nie wjadę do garażu...

Proszę o rady.

Dzięki. Pzdr.
Kup jakiegoś szkutka, już gotowego. Są takie po 30cm, drogie to nie jest i masz od razu gotowy sprzęt. A jak sprzedawca ma poczucie humoru, to dostaniesz jeszcze do tego szkutka zapewnienie, że "30 kilometrów spoko".
Ludzie na różnym sprzęcie działają.
Obserwuję czasem samochody, na których jest tylko podstawa magnetyczna. Kabelek od niej idzie do auta, to kombinuje, że posiadacz coś na tym odbiera. Co i ile nie wiem, ale pewnie mu wystarcza.
Jeżeli tylko słuchasz, to pole do eksperymentów jest otwarte i szerokie.
A jak chcesz też nadawać, to reflektometr by się zdał.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Ja kumam, że jak facet chce dorabiać, przerabiać, to po to, żeby taniej było...

http://allegro.pl/antena-cb-sunker-elit ... 74514.html
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Nic na tym nie słychać. Jak do 50cm to klon Floridy będzie najlepszym wyjściem.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Caps

Post autor: Caps »

Już wolałbym składać/ściągać antene niż na takiej pierdzie jeździć ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”