KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: AntekPabianice »

Bartek048, masz 2 takie same anteny (jak w temacie) i obie różnie się stroją?
Proszę nie robić bałaganu w temacie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: Rafi »

Bartek048, nic nie tnij, uszkodzisz antenę.
Wstrzymaj się do jutra, sprawdzę co można z tym fantem zrobić.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: Bartek048 »

Tak, kupiłem do dwóch aut w domu i różnie się stroją. Zamontowałem jedną, SWR bajka, kolej na drugą, sprawdzam SWR kosmos, sprawdziłem całą instalacje, pozamieniałem anteny, pomierzyłem SWR no i wychodzi, że z samochodami jest w porządku, anteny różnie się stroją.

Edit:
W trakcie prac zrobiłem taką fotkę poglądową. Przepraszam od razu za jakość. Przepraszam też za obrócenie zdjęcia, zrobił to hosting i niestety nie wiem jak to poprawić.

Anteny nawet na pierwszy rzut oka nie są takie same. Obie posiadają stroiki, któe tu na zdjęciu są w skrajnym dolnym położeniu w obu egzemplarzach. W górnej części posiadają takie zgrubienie, co jest pod nim nie wiem bo jest to obłożone termokurczką, widać natomiast że ma to różne długości no i antena z dłuższym zgrubieniem stroi się wzorowo. Ta z krótszym stanowi problem.

Obrazek
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
wojteketjow
Posty: 150
Rejestracja: 2014-01-20, 18:48
Lokalizacja: Wrocław

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: wojteketjow »

Instrukcja poszła na PW
Walker mod. Konektor + Megawatt 4000 + FireStik FL-3 + Sirio T-3 27 + KONEKTOR MINI 40
był: Teddy, Megawatt 3000, AS 100
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: Bartek048 »

Dziś pojechałem na otwartą przestrzeń, bez linii energetycznych itd no i wyniki wiele się nie zmieniły. Jedną antenę finalnie dostroiłem na relingu Corolli od 1.5 na skrajnych to 1.1 na #20. Zrobiłem dziś tym zestawem około 200km głównie na obrzeżach Warszawy i muszę potwierdzić to co czytałem wcześniej, do podstawowych informacji na drodze antena wystarczająca. Mieści się przy tym na parkingi 2m wysokie. Słyszy mniej więcej jak Sirio Mini Snake, ciut lepiej. Nadawanie nie wiem, na pewno słabiej, nie sprawdzałem. Co by je poprawić to szukam chwili wolnego aby podjechać do Łodzi i podkręcić w obu mobilach modulacje.

Druga antena pomierzona w tym samym miejscu na dachu Corsy
#01 - 1.4
#20 - 2.8
#40 - koniec skali na miarce.
Z tą anteną bede walczył, jutro będę się kontaktował z ekipą Konektora.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
c64club
Posty: 110
Rejestracja: 2016-09-15, 03:04

KONEKTOR MINI 40 - czy ktoś jej używa?

Post autor: c64club »

Kupiłem ją bratu bez przekonania. Sam zmieniałem AT1200 na AT1700 a tu mi bracki wyskakuje z potrzebą "zamontuj mi choćby ołówek, żebym w garażu nie haczył".

Zestaw Vectra B kombi, Konektor mini 40 na środku dachu na stuningowanej Sirio Mag 125 (zmniejszona do minimum szpara między podstawą a dachem), radio stary Alan 100 (nie 100+) zasilany z zapalniczki. Odsłuch przy idealnej pogodzie wczoraj równe 10 km :shock: - chłopaki się nawigowali przy Ikea w Katowicach, a słyszalni byli wyraźnie przy węźle A4/S1. Dogadać się dało na 3-4 km, lepiej niż z ręczniaka :) bo przeciwwagi trochę jest.

Antena trochę głucha w tloku jak już koledzy wcześniej zaznaczali, ale brat CB potrzebuje radia "roboczo" na krótkich dystansach - okolica często się korkuje i można sobie wzajemnie pomóc objechać, jakieś uwagi "zapal se światła", naprowadzanie dużych na terenach inwestycyjnych (często szukają) a brat to akurat ma oblatane.

Dla mnie antenka kompletnie neiprzydatna. Pracuję w centrum miasta i żeby dowiedzieć się co się dzieje na wylotówkach, potrzebowałem zestawu 180 cm + rfgain - u mnie zagęsto na taki pręcik. Ale ważne, żeby dostosować sprzęt pod użytkownika, jak widać są konfiguracje, gdzie takie maleństwo się sprawdza.
Rzetelnej informacji o poczynaniach dynastii Kim, nie szukaj w koreańskiej gazecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”