Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

lukaniu312
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-02, 17:09

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: lukaniu312 »

Witam, wybieram sie w długą trase Polska-Niemcy i mam pytanie o max prędkość jaka mozna jechac z ta antena na magnesie.Antena stoi na dachu. :-( Nie chce sie wlec po autostradzie i stad to pytanie, zeby antena mi nie spadla.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: Olo.. »

Jeździmy zgodnie z obowiązującymi prędkościami na danym odcinku.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: SQ9RNU »

lukaniu312 pisze:Witam, wybieram sie w długą trase Polska-Niemcy i mam pytanie o max prędkość jaka mozna jechac z ta antena na magnesie.Antena stoi na dachu. :-( Nie chce sie wlec po autostradzie i stad to pytanie, zeby antena mi nie spadla.
NIe ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wystarczy ,że trafisz na wiatr od frontu i prędkość podczas której teoretycznie nie powinna odpaść skumuluje z prędkością wiatru i po antenie.

W marcu tego roku jadąc 130 klm/h dmuchnęło mi od frontu ( wiatr ok 100 km/h ) i antena poleciała razem z podstawą za ogrodzenie A4 .
A była na podstawie większej niż standardowa od ML145 .

Tak ,że nawet jeżdzenie jak pisze kolega powyżej zgodnie z obowiązującymi przepisami nie uchroni cię w takiej sytuacji od ewentualnego oderwania podstawy od dachu.

Sytuacja jaką miałem , wiadomo nie zdarza się codzień z racji tego ,że wiatry rzędu 100 - 130 km/h nie zdażają się często.
Ale bywa...
Jak chcesz zasuwać - daj krótszą antenę .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: kgb14 »

na opakowaniu był napis ile producent zezwala...chyba 110 km/h . Nie mam już opakowania aby być pewnym . Większy magnes dobrej jakości będzie lepszy, choć uczciwie należy przyznać ze magnesy sirio , midlanda były zawsze dobre.... z tego co pamiętam najgorszy na jakimś teście był presidenta.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: marekb »

Masz na forumowej giełdzie podstawę Goliata ,raczej z żadną anteną nie spadnie z dachu auta.
pkobierecki
Posty: 103
Rejestracja: 2013-10-12, 17:01
Lokalizacja: Oleśnica

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: pkobierecki »

Ludzie latają po 190 km/h. Oczywiście, trzeba uważać na wiatr, bo prawda jest taka, że podmuch znacznie zmienia warunki użytkowania.
Apollo Road Blues V2 + Virginia
Motorola GP360
Motorola XT660d
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: StusiQ »

Większość tu mnie pewnie zlinczuje jednak powiem tak, na fabrycznej podstawie ml-145 bez problemów 210 km/h nawet mm się nie przesuwała (tu informacja od kolegi). Moja mlka była na większym magnesie (tym sirio 16cm) i również prędkości powyżej 200km/h jej nie ruszały. Teraz poszła do innego znajomego, z tego co wiem lubi dać po garach i też jest zadowolony bo trzyma się pewnie i stabilnie. Jednak należy mieć świadomość, że w wypadku gdy antena spadnie i narobi szkód w samochodzie jadącym za Tobą, Ty masz olbrzymie problemy (pół bidy jak go tylko poobija, gorzej jak będą ranni/zabici). Dla mnie to wystarczający argument aby zamontować antenę na stałe bo w życiu bywa różnie.. 1000 razy sie uda 1001 może być ostatni wiec tak: blacha to tylko blacha - da się zaszpachlować, a życia ludzkiego nie da wrócić. Wyprzedzając pytania prędkości te osiągane były jedynie na niemieckich odcinkach autostrad, gdzie nie ma ograniczeń predkości (a takich juz coraz mniej) :cry: .
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: SP9 »

StusiQ pisze:Większość tu mnie pewnie zlinczuje jednak powiem tak, na fabrycznej podstawie ml-145 bez problemów 210 km/h nawet mm się nie przesuwała (tu informacja od kolegi). Moja mlka była na większym magnesie (tym sirio 16cm) i również prędkości powyżej 200km/h jej nie ruszały. Teraz poszła do innego znajomego, z tego co wiem lubi dać po garach i też jest zadowolony bo trzyma się pewnie i stabilnie. Jednak należy mieć świadomość, że w wypadku gdy antena spadnie i narobi szkód w samochodzie jadącym za Tobą, Ty masz olbrzymie problemy (pół bidy jak go tylko poobija, gorzej jak będą ranni/zabici). Dla mnie to wystarczający argument aby zamontować antenę na stałe bo w życiu bywa różnie.. 1000 razy sie uda 1001 może być ostatni wiec tak: blacha to tylko blacha - da się zaszpachlować, a życia ludzkiego nie da wrócić. Wyprzedzając pytania prędkości te osiągane były jedynie na niemieckich odcinkach autostrad, gdzie nie ma ograniczeń predkości (a takich juz coraz mniej) :cry: .
:bravo:
tia....pewnie....ile fabryka da, a producent z jakiegoś powodu pisze przy jakiej prędkości gwarantuje że podstawa nie spadnie...pomijając fakt że są jakieś ograniczenia prędkości ( od 20.05 znowu zaostrzają kodeks drogowy )
żeby potem nie było ....

Obrazek
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: StusiQ »

Producent musi się zabezpieczyć, różne przypadki chodzą po ludziach i różni są ludzie. Gdyby nie dali takich limitów i ostrzeżeń to zjadłyby ich wymuszanie odszkodowań/ubezpieczeń itp (trywialny przykład kubek kawy z MC i ostrzeżenie, że zawartość jest gorąca - no co Wy? a jednak w stanach X osób się poparzyło i poszły pozwy za brak ostrzeżenia). Żeby nie było nieporozumień, z perspektywy czasu uważam, że jeżdżenie szybko z jakąkolwiek dłuższą anteną na magnesie jest nieodpowiedzialne. W tym kontekście nie chodzi mi o samą prędkość (tu też trzeba zachować rozsądek), a o zderzenie z przeszkodą taka jak gałąź, ptak czy duży chrabąszcz (ostatnio widziałem olbrzymy niemalże po 10 cm - ciężko uwierzyć; efekt rozbicia takiego bombowca o przednią szybę jest nie do opisania.. myślałem, że urwało mi koło :shrek: )

Zmiany uważam, ogółem na pozytywne, bo wezmą się za pijaczków i spółkę która lubi dać po nosie, pytanie gdzie się pomieszczą w tych więzieniach? Wg. mnie powinni pracować za kare, a nie siedzieć w ciepłym i dostawać 4x lepsze żarcie niż ludzie w szpitalu. :stupi:
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: marekb »

Gdzie jeżdzisz że zderzasz się z dziesięcio centymetrowymi chrabąszczami , a może nowy Krasicki na forum wyrasta.
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: StusiQ »

Górki przy Rejowcu Kolego :-) Nikt go z linijką nie mierzył, ale widziałem co przylatywało do świateł na stacji benzynowej były olbrzymie jak na chrabąszcze.
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: marekb »

To pewnie ze wschodu przylatują te mutanty..ale tragedii chyba niema ,będąc ze 2 tygodnie temu w Tomaszowie Lubelskim i okolicach nie widziałem na przednich szybach aut żadnych siatek zabezpieczających.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: cassiopeia »

Wrocmy do tematu ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: kgb14 »

nie mogę....były już kiedyś takie tematy ... też zaczynały w stylu...zlinczują mnie ... zawsze znalazł się ktoś kto jechał tyle i tyle .... pragnę dodać że jadać z prędkością 100 w jedna stronę , ktoś z przeciwka jedzie 100 , czyli jakiś tam podmuch wiatru i może nie jest to 200 km/h ale z pewnością już przekracza wartości bezpieczne.

Dziurę w dach i zasuwać ile się da ( na autostradzie w rzeszy ) :shrek:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
marjanek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-01-18, 13:08
Lokalizacja: biora sie dzieci

Re: Prędkość max dla anteny Sirio ML145

Post autor: marjanek »

Olo.. pisze:Jeździmy zgodnie z obowiązującymi prędkościami na danym odcinku.
odpowiedz typu k.... kaktus...
z tego co założyciel tematu napisal jaką trasę będzie robić to zgodnie z obowiązującymi przepisami na jego trasie to może być i 300km/h dozwolona...
wracając do tematu to zależy też gdzieś masz postawiona antenę, czy na klapie , gdzie duża część anteny jest schowane , czy np na dachu gdzie antena cały pęd przyjmuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”