Daf 105.460 wybór anteny.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

MarcinMMz
Posty: 341
Rejestracja: 2010-12-19, 11:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: MarcinMMz »

Czy faktycznie na zawiasie masz dobrą masę? Czyściłeś farbę pod śrubą?
Alan i wszystko jasne...
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: cassiopeia »

Z zawiasami to nigdy nie wiadomo. "przejście" jest a nie działa z anteną. Przerabiałem to w Volvo. Krótka i szeroka plecionka dopiero przyniosła efekt
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: AntekPabianice »

alban, poczytaj trochę o przeciwwadze dla anteny.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: alban »

Dałem masę taką z blaszki kwasowej żeby nie rdzewiało i swr spadł na 5 na 19 kanale. Nie miałem narazie miejsca fajnego żeby zestroic i boję się ruszać tej anteny z przycinaniem żeby jej nie uszkodzić. Ale w tym miejscu jest lepszy odbiór, widać różnicę. Jeszcze muszę poczytać o tym swr jak to jest i jak przycinać żeby było ok.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: AntekPabianice »

alban, masz dostęp do analizatora lub radia z 6-cioma bandami, żeby sprawdzić, jak się rozkłada SWR poza częstotliwościami podstawy? Gdie jest "dołek"?
Bo "na pałę" trochę szkoda ciąć.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: Speed »

Kwasówka nadaje się do tego typu zabiegów? Czy chociażby na uchwyt anteny?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: marekb »

Na uchwyt doskonale co do masy, lepsza miedż.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: cassiopeia »

do masy elektrycznej może i miedź lepsza, do masy antenowej ma to być materiał ferromagnetyczny
alban, gdzie ten Twój Wyszków leży?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: alban »

cassiopeia pisze:do masy elektrycznej może i miedź lepsza, do masy antenowej ma to być materiał ferromagnetyczny
alban, gdzie ten Twój Wyszków leży?
Wyszków jest 50 km za Warszawą jak na Białystok lecisz.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: alban »

AntekPabianice pisze:alban, masz dostęp do analizatora lub radia z 6-cioma bandami, żeby sprawdzić, jak się rozkłada SWR poza częstotliwościami podstawy? Gdie jest "dołek"?
Bo "na pałę" trochę szkoda ciąć.
Mam analizator krzyżowy faruna. Teraz nie mogę sprawdzić bo ładuje się w Gdańsku szefa samochodem. Wieczorem będę jechał swoim na Rosję to tam są pola lasy to sprawdzę ile jest na innych kanałach.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
mmakowskidawid
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-26, 01:00
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: mmakowskidawid »

Witam ! Piękną macie kopalnie wiedzy . Siedzę drugi dzień i tylko przeglądam/czytam i pogłębiam wiedzę :-D
Wątek mnie zaciekawił bo śmigam tym samym na co dzień tylko kabina space cab . Pochwal się kolego jak ci ten Solarcon 204 smiga i czy jesteś zadowolony ? Po nowym roku przesiadam się zapewne na nowy ciągnik a co za tym idzie nowy zestaw cb i też myślę nad Helikalem.
Po przeoraniu wątków, wybrałem 3 typy. Dwie to tutaj poruszone w wątku. Solarcon 204/ stinger cl i znalazłem jeszcze sirio flex log 4 ? Co powiecie na temat tej ostatniej ? i jak wyglądał by wasz ranking od 1 do 3 z tych wymienionych po waszych doświadczeniach ? Wcześniej widziałem wątki gdzie jednak, najbardziej chwalony był solarcon 204 ale może coś dorzucicie co chodzi o opinie ? Antena ma działać jedynie jako antymisiek. głownie kanał 19 bez zadnych dalszych łączności.

Obecnie mam problem z anteną bo jest zamontowana na stałe do tylnej ściany kabiny i jest zasłonięta. Wystaje delikatnie ponad owiewkę i naczepę jednak co z tego .. Zasięg mam na 2 km i muszę ją przenieść . Planuje montaż na rynience tuż nad drzwiami kierowcy na uchwyt rynienkowy. Pytanie kolejne do was : czy będzie dobrze taki bat działać jeśli ją pochylę do tyłu ? muszę pochylić ze względu na wysokość montażu . Jeśli będzie tak działać dobrze to do nowego auta jeszcze rozważę montaż ( w taki sam sposób) Sirio Turbo 2000. Co o tym myślicie porównując do helikalnych ?
Mobil: President harry II tuning konektor/ densei ec-2002 tuning konektor / sirio omega 27
mmakowskidawid
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-26, 01:00
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: mmakowskidawid »

Tutaj niższa kabina i montaż w taki sposób. Uchwyt rynienkowy/ antena alan 9+. <a href=https://zapodaj.net/a46b5b8333d6d.jpg.html>daf.jpg</a>. https://zapodaj.net/a46b5b8333d6d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; Nie mniej jednak zasięg nadawania 4-5 kg dobrej jakości . w maxie do 7 km. Warunki autostradowe. Masa jest tak jak trzeba. Naczepa którą ciągam to izoterma. Przy strojeniu Panowie mówili mi, że być może przez tą naczepę zasięg jest słabszy ( duża powierzchnia metalu za ciągnikiem). Wcześniej miałem zamontowaną antenę za kabiną i zasięg był na 2 km. A może lepszy zasięg kolega by miał gdyby antenę zamontował na podstawie magnetycznej i "przykleił" możliwie najwyzej tuz za drzwiami kierowcy w pionie? Co fachowcy o tym rozwiązaniu myślą ?
Mobil: President harry II tuning konektor/ densei ec-2002 tuning konektor / sirio omega 27
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: qset »

mmakowskidawid pisze:Tutaj niższa kabina i montaż w taki sposób. Uchwyt rynienkowy/ antena alan 9+. <a href=https://zapodaj.net/a46b5b8333d6d.jpg.html>daf.jpg</a>. https://zapodaj.net/a46b5b8333d6d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; Nie mniej jednak zasięg nadawania 4-5 kg dobrej jakości . w maxie do 7 km. Warunki autostradowe. Masa jest tak jak trzeba. Naczepa którą ciągam to izoterma. Przy strojeniu Panowie mówili mi, że być może przez tą naczepę zasięg jest słabszy ( duża powierzchnia metalu za ciągnikiem). Wcześniej miałem zamontowaną antenę za kabiną i zasięg był na 2 km. A może lepszy zasięg kolega by miał gdyby antenę zamontował na podstawie magnetycznej i "przykleił" możliwie najwyzej tuz za drzwiami kierowcy w pionie? Co fachowcy o tym rozwiązaniu myślą ?
nie porównuj małego dafa do dużego to jest przepaść jeśli chodzi o działanie anten w dużym po prostu nie ma gdzie tego zamontować żeby było przyzwoicie możesz spróbować tam z tyłu z inną anteną ale albo ci się nie zestroi albo będzie tak samo jak na tym co masz chcesz rady to zostań przy tym co masz zaoszczędzisz sobie nerwów
pozdrawiam
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: RobertG7 »

Qset, wstaw kilka przecinków... Jeżeli sądzisz, że i tak się da zrozumieć, to ciągiem przeczytaj swój wpis :)
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Daf 105.460 wybór anteny.

Post autor: alban »

Witam. No więc tak, antena solarcon 204 odbiór miała taki sam co oryginalna antena na tylnej ścianie, zauważyłem tylko przy solarconie zamontowanej z pprzodu na uchwycie miała mniejsze zakłócenia, typu pyrkotanie, chyba od wtrysków. Miała, bo na myjni skończył się jej żywot. Już nic nie kombinuje bo to nie ma sensu z uchwytami. Jedyne co to mogę pokąbinować z antenami na oryginalnym uchwycie na tylnej ścianie. Myślałem o prętówce, tylko nie wiem jaką. Tam jest uchwyt DV. Myślałem o Sigma powerstik, ale nie wiem czy cewka nie będzie za blisko blachy. Ciężka sprawa z tymi antenami. Chciałem kupić radio cre 8900, ale nie ma tego magika w konektorze co tuninguje i tak czekam.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 2017-10-08, 01:07 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”